Patr1k

Správny americký akčák, zaujme hneď a drží celým filmom, skvelá kamera, koniec trocha pritiahnutý, ale dojem z filmu nepokazí, na 90 minút akurát ;) ()

Dexter666

Mierne preštylizovaná režisérska originalitka, ktorej jedinečnosť spočíva predovšetkým v tom, že sa sústredí na samotnú situáciu a nie na jednotlivé postavy. S podobným podaním som sa zatiaľ nestretol. Neviem, či to bol Travisov cieľ, ale mňa to veľmi oslovilo. Postavy síce majú potenciál byť "silné", na úkor už spomínanej situácie, sú však tlačené do úzadia. Scénaristicky je zaujímavý predovšetkým premakaný plán teroristov - až by som sa bál, aby sa nestal návodom pre tých skutočných. Nadštandardom bola hlavne efektná autonaháňačka, ktorá sa svojou kvalitou dá porovnávať aj s klasikou v tomto obore - Roninom alebo prvým Bourneom. Vďaka skvelej kamere, výbornému strihu a troška menej originálnej avšak dobre fungujúcej hudbe sa to celé posúva pekne rýchlo dopredu. 90 minút je tak akurát. U mňa 80%. ()

T.S.Garp

Zamotané to bylo celkem pěkně, to se musí nechat, ale nemám rád rozuzlení tohoto typu. Setkání skoro všech hlavních postav, at' už mrtvých či živých, v závěru tohoto snímku se prostě může stát, jak se trefně říká, jen ve filmu. A to se mi nelíbí, když má snímek do reálnosti daleko a k náhodě se to přirovnat nedá, protože by to smrdělo. 3 a 1/2 ()

redalert21

Docela zajimavy namet, jeste sem nevidel jednu a tu samou scenu z tolika "uhlu pohledu" ale ke konci uz nevim jesli bych prezil jeste jednou tu uvodní scenu : )) jinak v poho odreagovacka s docela povedenym koncem ()

Callie

Nic jsem nečekala, název mi nic neříkal a překvapení se dostavilo. Celý film jsem byla naprosto vtažená do děje, napětím mi zábly ruce, vracečky mě teda DOST bavily, překvapená jsem byla na mnohých místech / i když, že Quaidův parťák je zlosyn , jsem věděla hned / , žádná hluchá místa , poctivý akční nářez. Jednu * ubírám, za statečného amerického presidenta. Ode Dne nezávislosti jsem na ně alergická. Jinak doporučuji. ()

veverysiak

Veľmi dobrý námet, na začiatku sa mi zdalo, že to scenár a réžia celkom dobre neuchopili, ale postupne sa to rozbehlo do šialeného tempa, azda by neuškodilo šetriť toľkým množstvám konšpirácií a kombinácií, ale až tak to nevadilo, nešlo o žiadnu politickú drámu, dokonca som im odpustil aj ten sladký vlastenecký záver, takže 70%. ()

brasek

Veľmi kvalitná akcia od začiatku až po koniec, geniálny strih, vynikajúce napätie... Film vťahuje diváka do deja postupne rôznymi pohľadmi na atentát prezidenta USA, každý pohľad prezrádza viac a viac... Na konci sa všetky pohľady spájajú do jedného, kde pointa vrcholí. Myslím si, že v tomto filme je všetkého presne toľko, koľko má byť. ()

Rieux

Vykradnute Memento so slabym pribehom, ktory na vodach priemeru drzi len dobry strih, rezia a dobry prvotny napad. Ani herci nejako zvlast neoslnuju. Mozno nebyt toho dementneho konca... ()

M0rSalis

Nejlépe lze tento film definovat takto: "Skoro celý film jsem čekal, kdy konečně uvidím celou událost znovu z pohledu diváka v kině ..." ()

pursuer

Na jednu podívanou to opravdu není špatné. Slavné hvězdy v dobrém filmu. Ovšem nemohl jsem se zbavit všudysmrdícího klišé a předvídatelnosti. Častokrát opakovaná retrospektiva je po třetím průběhu už docela nudná. Přihlédnu-li ještě k občasným kixům (zvuk automatického řazení v autě s manuální převodovkou), špatné kameře při honičkách s autem (jako bych koukal na nepovedenou Skálu) a až trapnému heroismu Prezidenta USA, dám filmu čisté 3 hvězdičky, hodnotící dílo jako dobře koukatelné. (A Sigourney vůbec nešluší nadávání.) ()

dexfirst

Vadilo mi veľa uhlov pohľadu a ten koniec fakt veľka zhoda náhod, ale akcia bola perfektná a film nepustil po celú jeho stopáž 60% ()

Honzad007

Tu hodinku a půl jsem se náramně bavil a byl překvapen jednoduchostí tohoto snímku: děj + známé tváře. Po dodívání se jsem ale najednou bez emocí, bez dojmu. Takže nečekaně slušná jednohubka, bez možnosti dalšího zhlédnutí. ()

djerba

Fakt dobrá akce a skvělej střih i kamera! Dynamika a sympatická stopáž mě přiklonily ke 4*, prostě dobrá zábava, která nenudí ani na vteřinu. ()

esmoke

Vzpomínám si, že jsem to viděl někdy před cca půl rokem, že tam hrál Forest Whitaker a šlo o atentát, ale toť vše. Víc mě bohužel nazaujalo natolik, aby v paměti uvízlo :) ()

MaxQ69

Asi takhle. Koukat se 10x na jednu scénu z různých úhlů pohledů je extrémní nuda. Nápad byl fajn, ale Travisovi se to ani trochu nepovedlo. Americký patriotismus se tu vtírá tak nevkusně, že brzy zaponemenete, že se děj odehrává ve Španělsku. Určitě by stálo bývalo za úvahu, zda skutečně obsadit M. Foxe, protože se tento nevýrazný "niemand" do této role nehodít ani trochu. No, ještě, že nemá film ani hodinu a půl. Slabota. 50%! ()

Ondrew

Je zaujimave, ako sa autori dokazali pohrat s viacerymi uhladmi pohladu roznych hereckych predstavitelov, hoci vzdy ide o jedno -- poodhalit postupne viac zo zapletky. Akcne sceny su na dobrej urovni, netrva to prilis dlho... Takze staby filmova jednohubka, ktora rozhodne zabavi, je to fajn. Avsak nic prevratne radsej necakajte. 60%. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“