Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

Pumiiix

Kouzelná Romance je strašně přesládlá podívaná, ještě daleko sladčí než jsem očekával. Právem má takové hodnocení, muzikální vložky jsou pěkně melodické „true love kiss“ choreograficky na vysoké úrovni. Pohádkový začátek a pár okamžiků jsou poctou klasickým ručním animacím ;-) Film rychle utíká, herecky je bez problémy, hlavní role byla vybrána asi nejlépe jak mohla být...animace ve filmu: „chipmunk byl dobrý naopak drak se mi nelíbil a celé ta pasáž s ním mohla být jiná“ Pozor Ti, kteří mají cukrovku – tady dostanete abnormální porci ;-) 7+/10* ()

Shit

Po dlouhý době sem viděl zase pohádku a bylo to docela příjemný osvěžení. Všechno takový milý, pohodový, herci sympatický a díky Jamesi Marsdenovi to byla občas i docela sranda a Susan Sarandon jako královna ďábelská, skoro sem jí ani nepoznal. ()

flanker.27

Škoda že to nevyužilo takřka dokonalý nápad do mrtě, i tak jsem se ale docela bavil. Amy Adams to navíc fakt slušelo, jsem prostě víc na princezny než na moderní tzv. nezávislačky. ()

gudaulin

Kouzelná romance plně odpovídá tradicím disneyovského studia zaměřeného na výrobu komerčně úspěšných rodinných filmů s pohádkovou tématikou vyráběných tím nejkonvenčněji myslitelným způsobem. Je to zoufale přeplácané, barevné, romantické, emotivní a především nesmírně přeslazené. Je to jako sníst čtyři velké čokolády najednou. Ne že bych se o to jako notorický mlsoun nepokusil, ale výsledkem byl pokažený žaludek - a tak nějak je to i s tímhle filmem. Vznikl roztomiloučký kýč, nad kterým se může leckdo rozplývat, ale mě jednoduše nesedí. Stejně jako mi nesedí výtvarný styl klasických disneyovek. Celkový dojem: 40 %. Za zmínku stojí snad jedině výtvarně pozoruhodné závěrečné titulky, které napodobují styl knih malovaných klášterními mnichy ve středověku. ()

Psema

Vemte panáka romantiky z Hvězdného prachu, přilijte hravost a nadsázku z Hairspraye, třeste hodinu a tři čtvrtě v Disneyho prvoplánovém shakeru, ozdobte ukázkově (a záměrně) přehrávajícími herci a dostanete cukrkandlový mišmaš prvotřídní kvality, po kterém vám v ústech zůstane jen příjemný závan krystalické romantiky s všudypřítomným nádechem nadsázky a anti-klišovitým řízem. Nevím, jak vy, ale já si tenhle koktejl zamiloval po prvním doušku. Do baru Kouzelná romance určitě ještě párkrát zaskočím. ()

TheDarKnig

kouzelné.. Nápad prolínat dva zcela odlišné světy tu už několikrát sice byl, ale nikdy nebyl podán tak sladce a lahodně. Skvělé písničky, hnusná královna, grandiozní finále, pohádková láska a princezna ve světě, o kterém nikdy ani nesnila. Disney po sérii průměrných a někdy až odpadních filmů příjemně překvapil a dal mi to, co vždycky tak dobře uměl. za podpory skvělých neupíratelných hereckých kvalit milé a naivní Amy Adams a Sarandon, která je opravdu děsivá, je tohle pohádka roku. (Asi ani žádná jiná nebyla...) ()

Aluska88

Toto byla vskutku naprosto Kouzelná romance:) Zcela zde září Amy Adams jako rozkošná princeznička, která se z klasické, Disneyovsky kreslené pohádky propadla až do zaplivaného New Yorku. S jejím příchodem do této metropole vzniká spousta humorných situací, které mi zaručily salvy smíchu. Patrick Dempsey je sympatický muž, James Marsden jako princ též, ale této pohádkovské romanci pro mě zcela vévodila Amy a ta fenomenální malá veverka (nejvíc hrubá:). Závěr filmu triumfálně završila Susan Sarandon jako zlá královna. "Nemám Vám někoho zavolat?" - "Myslím, že by Vás odtud nikdo neslyšel," "Vy jste si je ušila sama?" - "Ano, na kolovrátku, samozřejmě za pomoci zajíčků a myšiček." :) ()

genetique

Uletená, bláznivá romanca a miestami takmer rozprávková paródia, využívajúca protipóly dvoch svetov, rozprávkového a našej reality. Táto rozprávková realita začarovala aj mňa svojim pozitívnym kúzlom, svojou magickou ľahkosťou som totiž po dlhom čase dostal atypicky typickú disneyovku (konečne niečo nové a originálne) okorenenú skvelým humorom, elegantným pomerom neprehnaných muzikálnych čísel a rozprávkovými hercami (myslené metaforicky aj skutočne), pretože hlavne na princeznovské vystúpenie Amy Adams som pozeral ako na milý prízrak z rozprávkového príbehu. Hraná verzia zlej kráľovnej (Susan Sarandon) bola ozajstne hnusné stelesnenie zla a tak sa čudujem, že dostala tak málo priestoru. Len škoda, že humoru nebolo trošku viac, podobne originálny nápad toho mohol po humornej stránky vychrliť oveľa viac, než drak v záverečnej scéne. Ale ak sa necháte podmaniť kúzelnou atmosférou príbehu, ani si to neuvedomíte. 80%. ()

Hakha

Kouzelná pohádka, která mě velice potěšila a bavila, něco tak příjemného a zábavného se jen tak nevidí. Roztomilé zvířátka, výborní herci(Amy Adams je kouzelně roztomilá), scénář plný překrásné naivity a odkazů na starší Disneyho pohádkový filmy :-) a citlivě natočené love story. Je to sice kýč, ale všechno tak skvěle funguje, že by to bez toho nešlo, v rámci žánru téměř bezchybný. Vřele doporučuji pro zpříjemnění večera, mé hodnocení silné 4 hvězdičky... ()

Eliott

V televizi popletli popis a tak mne nalákal Josh Brolin, který zde ale bohužel nehrál. Ale je to určitě jedna z těch lepších pohádek i když mám několik výhrat například k rychlosti s jakou si princezna zvykla na okolní svět a vyčistila záchod i vanu a použila dokonce vysavač. Další výtka se týka mentality královny která je totálně nasazená pro vraždění i když je jasné, že princ už si nikoho brát nebude. A scéna s drakem za mne srazila jednu hvězdu. Zbytek je milý a místy i docela vtipný a nechávám proto nadprůměrné hodnocení tří hvězd. ()

Le_Chuck

Na farbičkový slaďák s tancujúcimi dôchodcami, spievajúcimi zvieratkami a digitálnou veveričkou to bolo celkom fajn. Trochu viac konfrontácií oboch svetov, trochu viac leginového princa (Marsden rula) a asi by ma to ukolíbalo na štvrtú hviezdu. Ale aj tak je mojích 65% slušných, na to aký rodinný gýč to mohol byť a aký som čakal. ()

Spiker01

Amy Adams je tu vážně k zulíbání. Připitoměle infantilní disneyovka, kterou už by dnes asi takhle nenatočili...6,5/10 ()

Lavran

Skoro-princezna je zrzka, je to nehorázně "candy" a "sweet", Menkenův mickeymousing se za léta svého působení stal velice velice velice protivným, je to předvídatelné jako průměrná epizoda Teletubbies, ale naproti všemu zlému je to kupodivu dobře natočené, triky jsou kvalitní (zvláště ta přebarvená ještěrka) a úvodní parodická sekvence je opravdu vtipná (ostatek pouze ojediněle). Nebudu se tajit s tím, že mě potěšil i ten roztomile pomalejší troll, příbuzný Bambiho a kupa odkazů na starší Disneyho majstrštyky, které opravdu nemám rád. A když už se tu vyskytla korelace mezi čarodějnými comebacky roku 2007, dovoluji si poznamenat, že pod make-upem se prohýbající Susan dostala od Kočičí ženy pořádnou podpásovku. Ať žije kýč! ()

Jezinka.Jezinka

Disney vzal Disneyho a udělal si sám ze sebe a všech romantických filmů a jejich uvěřitelných zápletek srandu s využitím všech žánrových klišé, klasických slovních obratů a předvídatelnosti konce prakticky hned od skončení úvodních titulků. Ač nerada uklízím, uklízecí scénku si pravidelně na youtube pouštím v několika jazykových verzích a v mém osobním žebříčku filmových songů je těsně pod uklízecí písničkou ze Sněhurky. Kouzelná romance je přesně to, co říká - kouzelná romance. ()

castor

Místo svatby hluboká studna, která naši animovanou Giselle.. no, postaví před krutou realitu. Tedy šupne do současného, naivně harmonického New Yorku.. Disney (u mnohých vnímán se značnou nevolí) se snaží překvapit regulérní pohádkovou parodií a zprvu se mu to i daří. Pomáhá mu k tomu i famózně naivní Amy Adams nebo přehrávání si užívajíc James Marsden v roli prince Edwarda. Tady to má svoje momenty (půvabná Giselle v bytě „McVysněného“ z Grey´s Anatomy uklízí společně se šváby nebo krysami), ale jinak se ta pozitivní cukrkandlová poleva kolem nepříjemně lepí na patro a druhá polovina sklouzává do klišovité polopatičnosti, kterou poněkud starší publikum zatratí. Hlavní prim tu zřejmě sehrál strach tvůrců pořádně to rozbalit a překvapit i samotné, dosti konzervativní vedení Disneyho. Holt i přes všechny „kvality“ filmu se zkrátka může stát, že ke konci budete častěji sledovat hodinky než film. A unavená Sarandon nebo nijaký Patrick Dempsey nezachrání zhola nic. Desetileté, cukrovou vatou upatlané, holčičky (a z hodnocení vidno nejen ony) si to ale jistě užijí!! ()

D.Moore

Roztomilé, hravé, ovšem kdyby si z disneyovek dělal legraci někdo jiný než Disney, bylo by to určitě ještě vtipnější. Průměrné hodnocení ale dát nemůžu, na to jsem se až příliš dobře bavil. ()

freddy

Příjemné překvapení od Disneyho, kterému nechybí humor, originalita, úžasné kostýmy a především skvělé písničky. Byl to vskutku zajímavý nápad, vzít námět na Sněhurku, začít film asi desetiminutovou animovanou pohádkou, a pak navázat hranou sekvencí a přesunout děj do současného New Yorku, kde se objevila hlavní hrdinka, princezna z pohádky. Toto téma doslova volalo po humorném až skoro parodickém pojetí, a zřejmě to došlo i tvůrcům, protože to jako určitou parodii na všechny rodinné filmy a pohádky skutečně pojali, a v první řadě si Disney dělá legraci především sám ze sebe, což je velmi příjemné zjištění. Celý film je tedy velmi vydařený, kouzelné je pozorovat, jak se pohádková princezna ve svých výrazných šatech adaptuje v lidském světě (pasáž s bezdomovcem, kterého považuje za kouzelného dědečka, je výborná), ale úžasné je i sledovat prince, kterak se snaží zabít autobus a na kouzelnosti tomuto filmu dodává i úžasná veverka, která taktéž přišla z pohádky. Jediná postava, která je pojatá trochu seriózněji, je princův poskok Nathaniel, který se ve světě lidí skvěle zadaptoval, a kterého úžasně ztvárnil Timothy Spall, který mi konečně dokázal, že se hodí i do komediálního rodinného filmu, ne jen do thrillerů a dramat. Takže celkovým pojetím filmu jsem příjemně překvapen a rozhodně si tenhle film budu hodně dlouho pamatovat. Chvíli jsem dokonce uvažoval i o pěti hvězdičkách, ale nakonec zůstávám na čtyřech hvězdách. ()

Spooner

Překvapivě hodně milý mix pohádky, muzikálu a romance. Z každého si to přitom bere to hlavní. Z pohádek tu správnou naivitu, kterou (nejen) Disneyeho pohádky disponují. Písničky jsou chytlavé a romantická linka funguje na jedničku. Hodně příjemná jednohubka. 70% ()

MMR

Naprostý šok :-) V dobrém slova smyslu. Úžasný, vtipný, kouzelný, dokonalý, prostě bezvadný. Jsem moc rád za doporučení, skvěle jsem se pobavil. Tento bizarní příběh má rozhodně co nabídnout, tak se nestyďte a podívejte se na to =) ()

petero

Enchanted v tom roku zrejme zatienil skvelý Stardust, no ja som ho videl až 5 rokov po a bavil som rovnako dobre ako pri Hviezdnom prachu. Digitálny chipmunk je perfektný. ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný