Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

predators

Ze začátku jsem si říkal, jestli nejsem na špatném filmu... Pohádkové postavy jsou správně trhlé, tím pádem milé a "krásné". A i když je každému jasné, jak tohle musí dopadnout, tak dobré pohádky nerostou na stromech a tu naivnost odpustíme. 70% ()

nash.

Jsa díky dcerám znalý většiny disneovských i nedisneyovských pohádek, bavil jsem se královsky po celou dobu a vychutnával si všechny ty velké i malé vtípky rozeseté snad na každém metru té úžasně hravé a okouzlující taškařice, která se v některých parodických a sebeparodických scénách téměř dotýká pomyslné hranice geniality... ()

klerik

To čo sa nepodarilo KATE A LEOPOLD, tu vyšlo na sto percent. Skvelé skĺbenie romatiky a rozprávky. Podobnú roztomilosť mal aj VEČNÝ PRÍBEH, ale keďže toto je dokonale funkčný mix animovaného a hraného filmu, pôsobí originálne. Herci si to zjavne užívajú (Susan Sarandon). Jeden z mála filmov, ktorý som schopný pozerať viac krát... ()

Chrustyn

Je to sice kýč, kterému neuvěří ani malé holčičky ale na odreagování to funguje perfektně. A hlavní hrdinka je neuvěřitelně roztomilá a její naivitu jí snadno uvěříte. ()

heyda

Škoda toho hloupého dračího závěru. Jinak naprosto úžasná a dojímací pohádka. Amy, you know I love you. 80% ()

Stanislaus

Prostupů mezi různými časovými obdobími je už habaděj a už bylo načase zinscenovat obdobu Space Jamu, a tentokráte je přemístěna (skoro) princezna z pohádkové země do rušného New Yorku. Celý tento příběh je jako samotné pohádky - jednoduchý, prostý, naivní a neuvěřitelný. "Žili spolu šťastně až navěky!" a "Zazvonil zvonec a pohádky je konec!" Herecké obsazení bylo zvoleno skvěle - Amy Adams je jako naivní pohádková dívka roztomilá, Timothy "Červíčkovi" Spallovi jdou záporné role jako po másle a Susan Sarandon mě prostě zklamat nemůže. A pak je tu samozřejmě úžasný veverčák Pip. Zkrátka krásná pohádka odehrávající se v moderní době o pohádkové "princezně" ze země, kde Karkulka honí vlka se sekyrou (to mě fakt dostalo) a novodobém "princi". Už jen ty uvozovky znamenají, že patří k sobě. ()

BMW12

Velmi příjemné překvapení. Toto romanticko-komediální fantasy se povedlo na jedničku. Propojení pohádkového světa se skutečným světem se vydařilo a postava princezny Giselle v podání Amy Adams byla úžasná, ta její dobrosrdečnost a pozitivnost se mi moc líbila. Patrick Dempsey se k ní také hodil. ()

rikitiki

U Disneyho dostali vcelku tvárný nápad, kterým by se mohli se sebeshazujícím nadhledem podívat na svoji dosavadní tvorbu. Jenomže takový pohled je těžký, zvlášť když už studio ztratilo jistotu suverénní jedničky animované zábavy. S nízkou sebedůvěrou, podkopanou například Pixarem, si netroufají dělat si legraci sami sebe. Velká škoda. Pár ironických momentů v začátku (například sněhurkovský úklid bytu za pomoci zvířátek, která nabízí New York - tedy ne koloušci a zajíčci, ale švábi a krysy) mělo šťávu. ____ Pak se ale přihlásila zmíněná nejistota a místo osvěžujícího sebeironického přístupu se film vrátil do vyježděných kolejí, které v minulých desetiletích přinesly Disenymu úspěch. Máme tu spousta barevných obrázků, roztomilých momentů, sladkých pohledů a romantiky jak z Červené knihovny. A je to přeplácané._____ Měli si uvědomit, že tyhle koleje vedou dnes už jen na opuštěné nádraží s opadávající fasádou z bývalé slávy. /24. 12. 12./ ()

HellFire

Nevím, do jakého segmentu Disney Enchanted směřuje, ale nezdá se mi jako film pro děti, natožpak pro dospělé (nabízí se otázka, jak se princezna tak rychle naučila používat věci z jí neznámého světa). Na můj vkus je tu přííííliš mnoho zpívání a kdybych Amy Adams neviděl v Pochybách, tak bych si myslel, že umí jen afektovaně přehrávat. ()

Ilicka

Navzdory kladným ohlasům jsme se s Popelkou Amy Adams neskamarádily. Sice má místy své kouzlo (animovaný úvod, převedení animovaného pohybu do skutečného světa, absurdita), ale spoustu času jen otravuje a piští jako ten malý hlodavec. ()

Necrotongue

Byla to romantika, byla to pohádka, takže konec byl předem jasně daný, ale to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Tento snímek jsem si, na rozdíl od mnoha jiných, celkem dobře pamatoval, takže mi repríza vlastně jen osvěžila paměť. Pokud jde o hodnocení, nenašel jsem žádný důvod pro to, abych na něm něco měnil; sice mě vždycky štvaly písničky v pohádkách a ani tady tomu nebylo jinak (až na Píseň pracantů- tu jsem si užil), ale to jsem vyřešil nepřidělením pátého kousku, jinak šlo o veskrze zábavnou záležitost, která mi způsobila dobrou náladu. Princezna Giselle byla dokonale rozkošná, princ Edward byl dokonale.....statečný, dostávala mě Gisellina schopnost přetvořit jakoukoli tkaninu ve skvělou součást garderoby a u seznámení se s novými zvířátky jsem se chechtal jako malý. Abych to shrnul; film se mi postaral o parádní zábavu, tvůrci to nepokazili žádným patetickým závěrem, a i když šlo v podstatě o divácky nenáročný snímek, odnáším si po něm dobrou náladu, a to se počítá. / Poučení: Nepodceňuj hlodavce. ()

MáŠa

Trošku naivnoučkej film, který právě produkuje zábavu z té své naivnosti - naivní holčina, naivní princ, samé zpívání atd. atd., až ta naivnost chvilkami omrzí. ()

Mikah

Je to slaďounké, plné kudrlinek, mluvících zvířátek a veselých písniček, kde dobro vždy zvítězí nad zlem. Ano, parodie na Disneyho od Disneyho. Je třeba film brát s nadhledem a nenadávat na klišé, která tam jsou záměrně, neboť by myslím bylo nemožné, aby něco takového tvůrci mysleli vážně. Díky tomu mi film přinesl spoustu smíchu, ale přese všechno také snivou náladu, protože stále zůstává kouzelnou pohádkou, navíc Amy Adams je zde neskutečně nádherná. Podle mě výborný nápad. ()

Sawy

Teda,od Kouzelné romance jsem čekal ledacos,že jí střelím odpad za to,že je to totální kravina,že jí dám pět hvězdiček za to,že je to super guilty pleasure,že mě to docela slušně pobaví.Ale nečekal jsem,že to bude nudný průměr.Ten kýč bych bral,když je prej záměrnej,vždyť se mi líbil Grinch!Amy Adams je fakt hezoučká.Patrick Dempsey nepatří k mým oblíbencům,ale nijak mi nevadí.A James Mardsen je vážně dokonalý,toho týpka fakt žeru v jakékoliv roli,jeden z největších sympaťáků.Dal bych možná tři hvězdičky,to by o objektivních kvalitách filmu vypovídalo asi líp.Ale za to,že mě to tak nudilo,ještě jednu hvězdu strhnout musím.Máma mě zabije... 45 % ()

Kamca_

Původně jsem to čekala o něco lepší. Jsem docela zklamaná. Námět to mělo perfektní. Ale to zpracování už je o něco horší. Neseděly mi tam ty střeštěnosti a ta hrozná naivita, ale to k tomu asi patřilo. Herci se mi líbili, ale dějově mi to už tak nesedlo. 55%. ()

ScarPoul

Vďaka režisérovi Limovi som mal možnosť zakúpiť si svoju prvú VHS kazetu, kde bol Goofy na výlete. Preto je to môj srdcoví režisér rovnako ako Sommers s Knihou džunglí za kino a Nolan za Memento za DVD. A takisto Menkel ktorého po Silvestrim považujem za najlepšieho skladateľa, vďaka ktorému bolo moje detstvo optimistickejšie ako v skutočnosti bolo. Jeho melódie a pesničky som si pospevoval veľmi dlhý čas. A konečne som sa dostal k filmu ktorý spojil Limana a Menkela do kopy. A musím priznať výsledok vôbec nie je zlý. Ako človek ktorý rád sníva a je tak trochu ešte dieťa je tento film na ozaj oddychovka ktorá raz z klíšé scén skĺzavá k určitej originálnosti a ku kope tvorivých nápadov. Osobne som si to veľmi užil. Či už klasickú 2-D Disnyeho animáciu alebo rozprávku alá Kate a Leopold a veľmi usmievavú Adamsovú a veľmi usmievavého Marsdena a čudný kukuč Dempseyho a hlavne uškriekanú bosorku Sarandonovú. Veľká pocta Disnymu a veľká pocta detstvu, a láske a tomu že snívať sa vždy oplatí. Také nostalgické 4* by som povedal. hlavne teraz pred vianocami. ()

Silence

Kouzelná pohádka nabízí ve skutečnosti daleko větší porcii zábavy, než romance. Dojímání a slzičky tu ale nejsou zapotřebí. Disney vytáhl z rukávu vskutku královský trumf. Nálož klišé se daří krásně zneužívat a obracet ve svůj prospěch a i přestože sem tam nějaká ta ostrá nebo spíše ostře míněná kulka proletí až do hlediště, stále převládá ten pocit, že hlavním cílem bylo diváka hlavně pobavit, vykouzlit na jeho tváři úsměv a nabít ho pozitvivní předvánoční energií. Nějakým zvláštním způsobem mě Kouzelná romance stále přitahovala v myšlenkách k Lásce nebeské. A přestože k její geniálnosti má tahle Disneyovka ještě pár skoků - nadšení, úsměv ani pozitivní nálada ze mě nevyprchali ještě dlouho po vychladnutí promítačky. Zbytečně prodloužený konec byl bohužel trochu na draka a proto mé formální hodnocení zakotví na 7/10. ()

BigDeal

Už z kresleného úvodu je jasné, že tentokrát nepôjde tak celkom o klasickú disneyovku. Dokonca som mal pocit, že sa na začiatku film disneyho divákom vysmieva, akoby hovoril: "vidíš aké trápne klišé sa ti páči na našich filmoch?" Skutočná zábava ale prichádza v momente, keď sa dej prenesie do nášho sveta a začne sa prelínať naivita rozprávok s cynickou realitou. Tu hrozilo, že sa postavičky z rozprávkového sveta stanú len komickými bábkami a prinesú vtipy okopírované z Návštevníkov, lenže to by nemohla hrať hlavnú úlohu Amy Adams, vďaka ktorej tá naivita nie je na smiech a má svoje kúzlo, ktoré si vás chytí pri každej piesni. Keď sa ale tvorcovia pozerali s nadhľadom na rozprávkové klišé, úplne zabudli na to druhé- klišé romantických komédií a tak ide všetko po scéne kde princ nájde princeznú do hája. Tu už sa film vezie po roky starej ceste a nezachráni ho ani akčný koniec, ktorý tam IMHO ani nemal čo robiť. Blažený úsmev sa teda dostavil už v polovici filmu, na konci ale zmizol a ani mega-happyend ho nevrátil späť. Ale celkovo je to ten najkrajší gýč aký som kedy videl. ()

MoiJe

Az na par tanecnych cisel, nezmyslov a (az na par prerobeni rozpravok) absolutnej predvidatelnosti, pekny snimecek. Rozhodne celkom sranda a dalsia sisi vevericka do zbierky:) ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný