Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

OughJay odpad!

Bože, tady snad nedávaly smysl ani ty čínský legendy na kterejch to celý bylo postavený. Tvůrci se vyřádili a snad měli dokonce i radost z toho, že mohli zprznit, co se dá. O dracích už tradičně nevznikaj moc dobrý filmy, ale tenhle je jednoznačně nejhorší, na kterej jsem kdy narazil. Zlatej Eragon. Dračí války nefungujou ani jako laciný béčko, protože to vypadá, jako když se berou smrtelně vážně. Opravdu strašnej zážitek a myslim, že následující citát z filmu ho dokonale vystihuje: Sarah Daniels: "I keep trying to understand, but none of this is making any sense." ()

rozbris

What??? Všechno by bylo ok efekty pěkný (boj dračí armády uprostřed města s vrtulníky a tanky, či drak demolující město) ale ten drak má snad IQ tykve ne??!! Místo toho aby pořád dokola řval a ječel měl už dávno zakročit a zabít ji, ne on radší po milimetrech prohledává každou budovu, aby naši milí hrdinové mohli nasednou do auta a zdrhnout. Dvě hvězdičky jsou fakt jen za dobrou vizuální spracovanost,. Ještě že to nešlo v kině, jít do na tohle do kina tak to tam asi taky všechno zničím:-) ()

Lukoboss

Takhle teda ne! Muselo to stát peněz jak želez a výsledek je tak špatnej, že by se za to měl stydět i amatérskej filmovej štáb. Jedna blbost vedle druhé provádí diváka celým snímkem až k samotnému závěru, což musí být každýmu jasný už při přečtění obsahu s větou "Stihne Ethan a Sarah v čase zachránit obyvatele Los Angeles?". To už jsme viděli stokrát a ani teď to nefunguje. ()

bruceman7

Nova už musí být pěkně zoufalá, když takovou sračku střelí na sobotní primetime. * za ty dinosaury s rakometama alá SW, jinak ztráta času. ()

joora1

Tak toto dílko jsem absulotuně nestihl :). Jen mě to ujistilo, že Korejci mají občas divný náhled na filmografii a na takovou splácaninu můžou přijít jedině oni. Každopádně, jestli byl účel tohoto filmu, zanechat v člověku směs chaosu a divnoty, tak se jim to povedlo. ()

KmK

Šílená kravina, která baví určitě nezamýšleným způsobem. Stará paní, která kvůli hlavnímu záporákovi narazí hlavou do zdi, je prostě k popukání. Petr Novotný v roli jakéhosi Japonce. Pilot vrtulníku sejme draka klofajícího ho mu do trupu magnumem ala Dirty Harry. Had co šplhá na mradokdrap ve stylu King-Konga. Film mimochodem vykrádá velkofilmy jako Pán prstenů nebo Hvězdné války. Tak dlouho už jsem se opravdu dlouho nenasmál. ()

Eraserhead

První polovina filmu není ničím příliš zajímavá. Dovídáme se o jakési dračí legendě - hodní draci, zlí draci, jedni nás chtějí zničit, druzí chránit, znáte to... Tak jak byla tato část nudná, je ta zbývající zábavná... Rozpoutá se akční inferno připomínající Godzillu mixnutou úvodní scénou Armageddonu. Domy se bortí, vzduchem nelítají jen draci, ale i auta a rozkousané helikoptéry. A k tomu všemu Jablonského našláplá hudba. Nebýt rozvleklého úvodu, šel bych s hodnocením výš. ()

dopita odpad!

To je děsná krávovina. Pošahanej scénář, divný herci, nepovedený triky a tuny a tuny hloupostí a nelogičností. Tohle bych snad nezbaštil ani v sedmi letech. ()

thorewi

No děs běs to teda byl, ještě teď se z toho vzpamatovávám. Dokázat natolik zprasit dobrou Korejskou legendu, to je v podstatě také umění. Jednu hvězdičku tak alespoň za efekty. ()

Scytale

Naprosto infantilní scénář, nelogické a toporné chování herců na pozadí špičkových vizuálních efektů. Škoda, ale ač jde v kostře příběhu o nevšední fantasy námět, jeho zpracování už hůře dopadnout asi nemohlo. ()

1860

I když příběh značně pokulhává a Bohužel není rozpracovanější, dalo by se to omluvit, kdyby to doháněl jinde.. Jenže film na mě působil amatérským dojmem atoho přerostlýho hada jim prostě nevěříte.. ()

Ebon

Ježiš, to je bejkárna. Těch oslích můstků a pokřiveného průběhu scén, aby to vůbec mohlo pokračovat. Ale pobavil jsem se a nasmál, to musím přiznat. Škoda, že to berou tak vážně. I když srdceryvná scéna s vrhnutím se do střely svědčí spíš o opaku.. ()

HArna

Hodně hloupý, nevím jestli se to řídilo podle nějaké legendy ale vůbec se to nepovedlo. Ten závěrečný hodný drak mě až moc připomínal draka z Dragonballu, nevím jestli to byl záměr. Film trvá 107 minut a místy je to k nepřežití. Párkrát jsem se zasmál na místech kde tvůrci asi nechtěli. Je to tak blbý, že se u toho místy bavíte. ?% 10% ()

asanakis

Nečekal jsem snímek, který mě uchvátí svým příběhem, těšil jsem se na akční, digitálními efekty nadupaný mega výplach, kterého jsem se však bohužel nedočkal. No ale pravda je, že směsici Star Wars, Jurského parku a Pána prstenů jsem (naštěstí) dosud neviděl. ()