Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Trustme

Takhle nějak by vypadal film, kdyby se Michael Bay o dovolené nudil a zastesklo se mu po filmování a s pár přáteli natočil film digitálním foťákem a doladil po večerech na notebooku. Dragon Wars naplňují bezezbytku klukovskou představu o bitvách příšer s moderní armádou. Asijská ujetost toto téma miluje a po desítky let vypracovává filmy této kombinace. Což je vlastně dobře... Kde jinde se dá spatřit než prostřednictvím filmu, tak fantaskní scény jako střelba letky bojových vrtulníků Apache do gigantického drakoještěra či střet válečných palebných dinosaurů versus tanky Abrams. Film je sice na úrovni diváka s oslabeným vnímáním reality, ale proč se nedat unést do světů fantazie... "Takže vy jste viděl slona co žral pět obrovských hadů???" -- "Ne né!!! Obrovského hada co sežral pět slonů!!!" ()

Všivák

Útok na město neměl chybu, mělo to šťávů. To co se dělo potom naprosto zazdilo celý film. Nevím proč mají tvůrci potřebu s tak malým rozpočtem točit tolik velkolepých scén. Měli by si vzít příkladtřeba z takového District 9. ()

VanTom

Dějově naprosto zhůvěřilé, zajímavé snad jen přenesením tuctové fantasy zápletky do současného Los Angeles. Herecké výkony úděsné, ale za to mohou hlavně scénářem předepsané repliky. Navíc v těchto klidných momentech úplně selhává režie, která jinak akční scény docela zvládá. Po stránce výpravy a triků překvapivě velmi povedené, takhle dobře vypadající fantasy béčko se vidí zřídkakdy. Už jenom kvůli té záporácké armádě, která jakoby přiletěla ze SW Epizody I, bych mohl hodnotit lépe, protože "guilty pleasure efekt" je hodně vysoký a rozhodně jsem se nenudil. ()

Ichabod

Jasně, že je trošku nefér (a ujetý) že jsem si tento film pustil po dokoukání Tahle země neni pro starý... Ale je to fakt děsná sraczka. Půl hězdičky za hudbu Steve Jablonskyho a druhá půlka za to, že alespoň občas je tam drak vidět, nicméně kamera kolem něj se pohybuje hodně opatrně, aby to nebylo "moc drahý" - wtf? Když budu chtít koukat na porno, tak taky mne nebude moc bavit záběr na obličeje nebo prasklou dlaždičku ve sprše, ne? - a taky při scéně kdy drak se zakousne do vzlétající helikoptéry, tak vydá zvuk ze hry Doom 2 a to byla poslední kapka. Jo a Jason Behr je jeden z nehorších... NE! NEJDEBILNĚJŠÍCH herců a doufal jsem, že mu drak (nebo kdokoliv na scéně) ukousne hlavu. ()

blackJag

Zklamání. Po traileru jsem se docela těšil, i když mi bylo hned jasné, že po stránce triků to nebude nic světoborného (a taky není, celkové televizní vyznění je ubíjející), výsledný dojem je ale ještě daleko horší. Primární nápad není úplně špatný, celkově jednodušší mytologický background by však rozhodně mnohému ulehčil. Takto je to chvílemi zmatené, chvílemi nudné, jalové obsazení také na atraktivitě nepřidá a třeba stoupenci temného Imoogiho (se svým otřesným brněním a meči) jako by vypadli z filmu o Power Rangers. Scenáristické lapsy (nato, že se ve městě prohání gigantický had, jsou jeho obyvatelé docela v pohodě, útok armády na jeskyni je jak z grotesky) a režisérská impotence (Emmerichiva Godzilla je pravděpodobně "rejžův" nejoblíbenější film) potom už film lehce dotlačí na téměř úplné dno. Že je film lépe vidět s dabingem také o lecčems svědčí... 30% ()

Vertigo666

K tomuhle snad nemá cenu nic dodávat, sice jsem úplně neviděl začátek, ale dokážu si ho z toho, co jsem viděl, domyslet. Zkrátím to, byla to příšerná blbina. Jednu hvězdičku za toho hodnýho draka a tu jeho slzičku kvůli který jsem taky brečel - ale smíchy:-) ()

Ravi

Tohle obludárium rozhodně stojí za shlédnutí (podobně jako nový "Souboj titánu"), avšak nic víc než chválihodné digitální orgie nečekejte. Dějový sled akcí, které navazují jedna na druhou jako lepolero a svižně končí, jenže si každých 5 minut řeknete: "A proč jako? Cože?" no a to u filmu asi není dobře, že ne? Ambice tvůrců se někdy ani nevešly do záběru, což mi přišlo až trochu srandovní, ale o tom tenhle film je. Pokud hledáte něco, kde byste mohli odložit mozek a nechat si sežrat 110 minut života kvůli něčemu, co není nutné vidět, prosím. Hudba velkolepá a nevhodná. Dávám 30% = 2-/5 za formu a zpracování. ()

Philoun1 odpad!

Co bylo tohle sakra za slátaninu? Vůbec nevim o co tvůrcům šlo? snad pobavit? koho? děti? pro jaký publikum tohle bylo určený? Chvílema jsem si říkal kdo to je? a kde se to tam vzalo? tenhle film nezachránili ani pěkné efekty nevim proč bych měl dávat jedinou hvězdu. Jediný film u kterého sem si přál opravdu usnout. ()

BloodMax

Tento film měl celkem slušný nástup, ale svým pozdějším dějem mé hodnocení dosti kleslo. Ta bitva ve městě mezi lidmi a "zlou stranou" mi velmi moc připomínala bitku mezi lidmi a plechovými zmetky z Transformérů..... a díky útoku na historické město mi blesklo hlavou, že už jsem něco podobného někde viděl, ale kde!?...no přesně to byl LOTR: Dvě věže......, kde v bitvě o Helmův žleb bojovali síly mordoru proti rohanským vojákům.... obranná zedˇ padla takřka stejně v obou filmech jen s rozdílem, že vybuchla jiným způsobem....a poslední věc byla, když obří had lezl po velkém mrakodrapu, kdo by si hned nevzpomenul na King Konga :-))) Na konci děje se objeví druhý had či drak (přesně nevím) a začne velká bitva mezi nimi.....moc jsem nepochopil, jak se tam přesně dostal a kam zmizela celá armáda těch zlých zmetků,ale prostě to happyend....dávám 30 % za efekty!!!! ()

Styxos odpad!

Další z mega filmů televize Nova____já snesu všechno, ale ještě minut na víc ve společnosti týhle vyjmevárny a museli by mě vyvést na nosítkách ()

Looser

Kdyby to bylo celé animované asi by se na to jako na celek koukalo lépe, takhle to vypadá jako slepenec výprodeje triků z LOTRa do kterého zmateně pobíhají davy komparzu. To jak hrají herci je kapitola sama pro sebe a nutno říci, že scénář tomu dává korunu. Jediná hvězda je za to nakonec ty hadi vypadají ok a final fight není taková hrůza a jako komedie je to taky celkem fajn. Jo a většina potvor vypadá jako Jurskýho parku nebo ze Star Wars, proste copy paste. ()

Smileface

Až na ten naprosto zmršený závěr, kdy nic nemá hlavu ani patu je to vynikající monster movie, hlavně při soubojích ve městě jsem se skvěle bavil, tam měl asi nastat konec! Triky jsou sice slabší, ale zase potěší jejich četnost. Závěr ubral z celkového hodnocení 2 hvězdičky. ()

3 AM Code

Pribeh je "legendovita" tuctovka coz by nevadilo, kdyby nebyl podan tak infantilnim a dementnim scenarem. Jo jinak dost slusny CGI efekty a animace draku vubec... Proste vyprava a efekty A-ckoviho filmu zoufale(a neuspesne) se snazici zachranit C-ckovej (prinejlepsim) scenar. ()

Yeosol

Jediný, co mě na filmu zaujalo, byly docela slušně vypadající digitální triky a skvělá hudba od Steva Jablonskyho. Škoda, čekal jsem trochu víc, ale co bych taky mohl čekat od lacinýho filmu. :-) ()

Cejny

Tento film mě celkem překvapil svými poměrně vydařenými efekty, které sice vypadaly tak nějak normálně průměrně, ale byly líbivé. No ale prostě ti hadi/draci, to byla paráda, tohle já můžu. Jednou velkou chybou je ovšem podle mě fakt, že v tomto jihokorejském filmu o korejské legendě nehráli v hlavních rolích žádní Korejci (pominu-li výpravu do minulosti na začátku filmu). To je ovšem pochopitelné hned z několika důvodů: film byl natočen s tím, že bude vysílán především americkému/evropskému divákovi (a ikdyž je v USA asijatů hodně, tak přeci jen "domácím" by se asi nelíbilo, kdyby se jim po LA v hlavních rolích proháněli zmiňovaní Korejci), s tím souvisí i určitě americký kapitál atd. Škoda, věřím, že v čistě korejském podání a hlavně s korejskými herci, by byl tento film minimálně o hvězdičku lepší. ()

Danula13

Přiznám se, čekal jsem to horší. Je to sice opravdu dějová slátanina, ale díky absenci zbytečných hluchých míst, je to vlastně akce střídající akci na překvapivěji solidní úrovni. ()