Jízda smrti

• Kanada End of the Line
všechny plakáty

V noční lince podzemní dráhy se několik osamocených cestujících vydává na jízdu smrti! Nic netušící lidé jsou vydáni na pospas tajemné sektě, která v temných tunelech praktikuje své vražedné rituály. Vyznavači zvráceného náboženského kultu brutálně likvidují své vyděšené oběti. Před svými šílenými pronásledovateli se malá skupinka snaží uniknout ve spleti podzemních cest. Z podzemní pasti však není úniku! (oficiální text distributora)

numan

Spousta krve a bafání, ale hlavu ani patu to vskutku nemá. Apokalypsa vypukne jako na potvoru při úplňku, kombinovaným se zatměním a nastane strašlivá hromadná rvačka jehovistů s lidma. Celá šaráda se odehrává v metru - asi proto, že tam pracuje někdo ze štábu, takže se ušetřilo na exteriérech. Scénář žádnej, dialogy toporný a všichni hrdinové jsou sympatický asi jako kudla v žaludku, takže mě bylo dočista šumák, jak do sebe řežou. Chůze kolem jatek na mě působí víc. Stylově příbuznej Půlnoční masovlak s Vinnie Jonesem je asi tak o 3 třídy lepší, mimo jiné proto, že v něm hrajou herci. Jediný chvályhodný na tomhle filmu je, že si bere na mušku náboženský fanatiky, ovšem dělá to hodně hloupě. A ti gumoasfalti s červenejma vočima na konci, to už je vyloženě fraška. Pouze pro velmi nenáročné fandy řezání, sekání a krvácení. ()

schindler

Neprávem opomíjený horor. Na začátku to vypadá na standartní vyvražďovačku, která se časem změní na zajímavý apokalyptický film, kde namísto zombíků pobíhají náboženští fanatici. Film obsahuje několik vydařených lekaček, hlavně při té v úvodních minutách jsem doslova povyskočil. Při akci jsou používány nože, kladiva, páčidlo, sekyra a jeden mohutný meč, takže o krev nouze určitě není. Důležité je, že se členové prchající skupinky chovají docela rozumně a logicky, což u většiny podobných filmů nebývá zvykem. No, ještěže žijeme v ateistickém česku. ()

Drky

Zajímavý horor se zajímavým podle mě originálním námětem. "Normální" lidé vs fanatičtí sektaři. Hustá a těsná atmosféra temných zákoutí podzemních tunelů metra od kterých se dá očekávat cokoli. Tento horor mě zaujal a dokonce bych i dal vyšší hodnocení, to by si ovšem páni režiséři museli odpustit ten nepochopitelný a nerealistický konec, který mě opravdu hodně zklamal. Za svůj originální námět si zaslouží shlédnutí. ()

wrong3

No ještě,že jsem si přečetl komentář J A S M a hned to vim.Ano jedinou chybou jsou slabé herecke výkony,ale film je super.No a těch lekaček co tam je.Při jedné jsem se málem po..... a to se nestává tak často.Jinak vše na jedničku-DOPORUČUJI při domácí projekci zhasněte a chce to i dobrej zvuk a máte se na co těšit -rozhodně si pustim ještě jednou a to taky nedělám často. ()

naytsirk

Působilo to na mě příliš lacině a hloupě… nedokázal jsem si to proto pořádně užít… škoda, ten námět nebyl špatný…. ()

Snakefinger

Tak nevím kdo je větší magor. Jestli režisér nebo ti co tohle shlédnou až do konce. Fakt totální nízkorozpočtová ujetina, ale s vydařeným explotation. Bohužel ten konec byl hodně rychlý a ti démoni mi tam neseděli ale vůbec. Možná režisérovi zbylo pár drobáků v kapse tak je tam prostě nacpal. Zbytečně. Měl to radši prohulit a prochlastat s děvkama. ()

Richie4422

End of the Line alebo čo sa môže stať, keď sekta dostane signál o apokalypse a všetci jej prívrženci sa snažia zachrániť neveriace duše ich zavraždením. Atmosféra metra a stiesnenosť vďaka všadeprítomným fanatikom veľmi pekne pomáhajú celkovému dojmu. Ľakačky, hlavne na začiatku filmu fungujú a minimálne raz som bol blízko k infarktu. Čo tento hon na neveriacich sprevádza a zároveň to pridáva na klasickejšom hororovom feelingu, je paranormálny prvok spojený s peknými démonikmi. Na scénu s bábätkom asi nikdy nezabudnem. Mne nevadilo ani herecké obsadenie a jeho kvalita. Zo slovenskej produkcie som zvyknutý na ochotnícke výkony, preto sa mi herecké kvality tohto castingu zdali byť okej a vôbec nerušivé. Som rád za to, ako vyzeral záver. Modlil som sa za to, aby to tvorcovia zvládli a stalo sa. ()

vinducha

O rok mladší Půlnoční vlak od R. Kitamury je oproti tomuto výtvoru oskarové dílo , kdysi bych tomuto možná dal 3 hvězdy , ale za ty plky už dnes ani náhodou a pár vraždiček to nezachrání. Bída. ()

dopestMF

Asi ma to minulo svojou pointou,je tu zopár kvalitných gore scén,ale inak samá vata,to sa mi už viac páčilo aj WRONG TURN I a II....najvacsi zaberak pre moje oko bolo sledovať ako prvoplánovó necháva scenárista a režisér umierať postavy....záver toho celého je,že opäť bol potenciál len v scenáry, pre mňa 45 % ()

HanLiuKun

Nadprůměrný horor s úžasným začátkem plným nápaditých lekaček. Bohužel po části filmu to začíná sklouzávat k béčkovým hororům a romantice. Škoda, dal by se z toho asi udělat legendární horor, takto jen 3+ ()

missionary

Musím súhlasiť s vacšinou, že sa jedná o celkom slušný horror. Zopár parádnych lakačiek, vyšinutí sektári, krv strieka ako sa patrí...Čo by sa dalo vytknúť filmu sú slabšie herecké výkony. Potemnelé prostredie metra je vždy skvelým koloritom na tento žáner, v prípade End of the Line postraší ale nevydesí. Tri a pol hviezdy. Pol za tie lakačky v úvode :). ()

Jurrisek

Notak, takhle to zkazit. vyměňte režiséra, herce a natočte to znova. Krom námětu je v tomto filmu všechno špatně, herecký strach u kterého mám pocit, že herci potlačovali smích, absurdnost dialogů, nelogičnost chování, sektáři kteří vypadají jako by jim někdo vrazil kudlu do ruky a řekl: "hraj". Ale přece jenom to něco přineslo, dříve jsem sektářskou verbež posílal jen na ona místa, teď je budu chtít přetáhnou páčidlem po hlavě. Po filmové stránce: ne tohle bylo prostě špatně - 30% ()

ES13

No... co dodat. Úplně tento film zavrhnout nemůžu. Mám ráda filmy, kde nechybí pořádná lekačka. Herci byli teda trošku nepřesvědčiví to je pravda. Celkově bylo vidět, že film spíš prožívají podle scénáře, ale za to ,,svědci Jehovovi" byli opravdu dokonalí. Proběhla mnou husina, při pohledu na jejich vraždění s úsměvem od ucha k uchu. Konec mě trošku zklamal, ale zároveň mám ráda otevřené konce, takže to nebylo tak hrozný. Zkrátka je vidět, jak fanatická víra dokáže zničit Svět, a zanechává to v divákovi celkem záludnou otázku, zda-li se toto může stát i v reálném životě. Může? ()

goodridge

Začalo to ako ultra C-čko. Po prvom zhliadnutí som to musel po 15 minutách vypnúť. Ale bola nedeľa a strašne pršalo tak som sa do toho pustil zase. A aha, vykľulo sa z toho jedno celkom podarené krvavé kanadské B-čko. Napoly odrezaná hlava z mečom, vyrezané decko z brucha, sekera v hlave...Celkom som sa pobavil... ()