Marcela

Dokumentární série Manželské etudy široce zachycuje čtvrtstoletí české společnosti pozorováním osudu několika manželských párů. Jejich kauzalita je daná metodou, kdy sám čas skládá příběh. Jedním z nejsilnějších byl příběh Marcely, které na konci natáčení tragicky zemřela dcera. Cyklus právě vysílala televize a diváci vstoupili do dalšího dění. Zoufalé ženě se snažili pomoct, posílali jí dary a peníze. Režisérka s ní byla i nadále v každodenním kontaktu a pokračování emocionálně vypjaté situace tak dalo vzniknout celovečernímu filmu. (Doc Alliance Films)

m.satty

Helena Třeštíková je a vždycky bude výborná režisérka. Skvěle zachytila Marcelin ne přiliš šťastný život, je v tom plno emocí a neočekávaného. Kdo má rád dokumenty, určitě ho Marcela nezlame. Připravte se, ale na velmi smutný příběh. ()

Dvyt

Když trpí zoufalé zvíře, jenž do jeho situace dostal člověk, dotkne se mě to a jednám. Marcela a potažmo lidé se mnou hnout nemohou, nuda, nuda, nuda, ale je třeba se spořádaně dojmout, že ano. On už samotný princip výdělku na nepěkném osudu jiných je přes všechy kecy kolem hnus a dokumentární zástěra na tom nic nezmění. ()

solver

Velmi poučný dokument. Vždycky, když na mě dolehne krize středního věku, tak tohle mi pomůže k tomu, že se těším do práce. Shrnutí děje: chci chlapa, chci byt, rozvod, chci hodnýho chlapa s knírkem, chci byt pro dceru, chci lepší byt, chci nějakýho hodnýho chlapa, zahraj tu mojí... Sny a přání se bez vlastního přičinění samy nesplní. A když pro život dostanu takový "karty", zatraceně rychle bych si rozmyslel, jestli budu mít děti. Zajímavý komentář: tron ()

demovka

Myslela jsem si že pořekadlo, že nám osud každému nadělí přesně tolik, kolik dokážeme snést, je pravdivé. V případě Marcely jsem musela dospět k závěru, že to není pravda. Ač je mi nesympatická sama o sobě, její životní cesta mě nenechala chladnou. Tedy dokument je natočen tak, že zaujme, předkládá nám Marcelu bez příkras, nebo se snahou nějak to vybarvit. Nezasahuje. Jsem moc ráda, že její syn je zdravý. A doufám, že je v pořádku..vzkazuji mu: který rodič by se nehroutil, kdyby jeho obě děti srazil vlak..... ()

hombre_71

Helena Třeštíková dokumenty prostě umí. A tenhle strčí do kapsy všechny tzv.reality show, tohle je život v té nejdrsnější podobě. ()

Pardalozo

Kdybych před tím neviděl Reného tak bych asi dal absolutorium, ten je přeci jen ještě o něco lepší, je zpracován víc dramaticky a u marcely mě trochu chyběla hudba... Navíc Marcela dost "skáče" asi díky etudám tam chybí řada let a z naivní mladé holčiny sociasmu je najednou utrápená žena válčící v kapitalismu. Jinak ale moc pěkný přesně jak jsem od p. Třeštíkové čekal, takže se nedivte že tak málo chválím i když se jedná o super dokument. ()

Marcey199

Narozdíl od Reného a Katky (kteří si život ničí sami) je Marcela obyčejná žena s neobyčejně smutným osudem. Husí kůže se mě držela hodně dlouho po konci dokumentu. Tohle je přesně ten případ, kdy si po zhlédnutí řeknete, že vaše problémy jsou vlastně v 90% malicherné. Já měla navíc chuť tu malou hnědookou ženskou prostě jen obejmout. Nejsilnější příběhy píše sám život, je to tak. 95% ()

AshMorgan

Přijde mi rozhodně zajímavější než sledovat Katku, která si za své problémy může sama. Marcely je mi líto, život ji profackoval ze všech stran a to je to hodná ženská, která si to vůbec nezaslouží. Život se nepáře, život je boj...a když se přilepí obrovská smůla na paty, ne a ne se jí zbavit. Jde o emočně nabitý dokument, v druhé polovině stopáže vyvolává hodně pocitů u diváka. Třeštíková má rozhodně zajímavou časosběrnou tvorbu, a po shlédnutí Marcely už je mi jasné, že se musím podívat i na Reného. ()

Dobry_clovek

Strasne smutne. Clovek sam si je, v nejake mire, odpovedny za svuj zivot, ale existuje i vyssi moc, kterou neovlivnime ani pri nejlepsi vuli. Pribeh Marcely je pribeh zeny, ktera by mohla byt "nasi sousedkou", kterou zdravime rano, pri odchodu do prace, na schodech a o jejiz smutcich a strastech nemame ani poneti. I proto, ze se o sve okoli v podstate nezajimame, nas potom takovyto film sokuje. Ale je to pouze sobeckosti v nas, protoze podobny osud prozivaji tisice lidi. Zivot je daleko sirsi nez ho sami vnimame a Helena Trestikova nam ho umi ukazat. I kdyz to boli. ()

1990Jirik

Po velmi dlouhé době , mě tento dokument ( který sem tedy viděl teprve včera ) donutil vrátit se na CSFD  a věnovat "komentář" k tomuto dokumentu. Proč zrovna komentář a né Recenzi ?  Jelikož recenzovat život prostě nelze. Dokument sem si pustil až poté co se moje rodinka odebrala spát a tak sem se mohl ponořit naplno do této životní tragedie. Můžeme si říkat ,že Marcela byla liknavá ke svému osudu nic méně kolik lidí tady a obecně by zvládlo neustále se opakujicí se pády a kruté rány osudu, já zase sebe a to jsem možná slaboch bych toto nezvládl. Celý dokument je ponurý, bez vyhlídky na jakékoliv zlepšení v půlce , kdy paní Marcelu zasáhne smrt dcery se zdá celý život ztracený. Popřál bych snad jen hlavní hrdince ,ať na sklonku života prožije i něco krásného a paní Třeštíková vám snad jen to, že jste N1 co se týče časosběrů . ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!