Kdo by to neznal - roztomilý mončičák Mogwai z čínského vetešnictví, co se za jistých okolností rozmnoží na zubatá monstra se sklony k flámování a vandalismu. Pro děti místy přehnaně hororové, pro dospělé velmi často infantilní, přičemž jména scenáristy i výkonného producenta vše vysvětlují. Docela chápu, že někteří shledávají Danteho černou komedii božskou, ale pro mě se už pouze jedná o vánoční očistec bez milosti ohlodaný špičatými zuby času. Navíc Corey Feldman, hollywoodský to Ruda Hrušínský nejml., mi i za těch pár minut pobytu na plátně pil krev, jako by byl Bela Lugosi v dobách své největší slávy. Ten s bílým čírem byl gremlin-verzí Billyho Idola?(1.7.2012)

Na Gremlins mne vždycky zajímala ta žánrová kombinace dětského filmu a hororu. Prostě nevím pro kterou diváckou skupinu je to určený, jelikož mě to přijde už moc infantilní a pro děti jsou některé scény možná drsné. Zajímavej úlet.(1.7.2008)

GREMLINS sú skvelou ukážkou toho, čo si Amerika v 80. rokoch 20. storočia predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z "dobrých" postáv nesmela umieť): kvalitné masky, rozprávkovú vianočnú atmosféru, husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život sám (ako je tá o Dedovi Mrázovi a komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj dvojku, prípadne "spriaznených" KRITEROV.(15.12.2004)

Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

Jááááá a horor :-) Ale zvládla jsem to dát celé a ten čtverec je hlavně za Gizmíka. Jinak mi začíná odcházet PC, tak jdu hledat do všech šuplíků a koutečků. Hello, tak kde jsi, potvůrko?(4.6.2015)