Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo.(26.8.2008)

Pamätám si ešte na otázky spolužiakov zo školských lavíc. Videl si Gremlins? Videl si to? To už je dosť dávno a ja som sa k tomu dostal až teraz. Trochu to určite zostarlo, ale nedá sa mu uprieť správny nadhľad, výborný, často i dosť čierny humor a hlavne dobre odhadnutý rozprávkovo-hororový pomer. Pred 20-timi rokmi by sme z toho oprávnene mali by ť všetci paf, dnes je doba inde , triky 100 krát vyspelejšie, ale napriek tomu, to čaro tam ostalo. 70%.(31.12.2012)

Blíží se čas Vánoc, doba kouzel :-) a co by to bylo za svátky bez dárků? Tak jako získal Billy Gizma, Gizmo dostal mě :-) kdo by si tuhle chlupatou příšerku s velkýma ušima a psíma očima nezamiloval?? A jako každý domácí mazlíček přináší své povinnosti, Gizmo není výjimkou.. problém je v tom, že když s pejskem provedete lumpárnu, nevylíhnou se vám malá monstra, který zdemolují Vás a Vaše město :-) Ještěže je tu Gizmo, který všechno zaŘÍDÍ ;-) P.S. V šipkách mi to jde, vrátíme jim to ;-)(4.4.2009)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(10.12.2009)

Já mám tuhle "legrácku" docela ráda, nejvíc scénu, kdy jsou ty potvory v kině a koukají se na Sněhurku.(16.4.2004)

• - V tomto filme sa na plátne po prvýkrát objavilo logo spoločnosti Amblin Entertainment. (beso74)

• - Když se na konci filmu objeví pan Wing v domě Peltzerů, můžeme slyšet jak Gizmo řekne slovo “Baba“, což čínsky znamená “tati“. (Stocki)

• - Starší paní v bance je pocta zlé čarodějnici z východu z filmu Čaroděj ze země Oz(1939). (Stocki)