Pamätám si ešte na otázky spolužiakov zo školských lavíc. Videl si Gremlins? Videl si to? To už je dosť dávno a ja som sa k tomu dostal až teraz. Trochu to určite zostarlo, ale nedá sa mu uprieť správny nadhľad, výborný, často i dosť čierny humor a hlavne dobre odhadnutý rozprávkovo-hororový pomer. Pred 20-timi rokmi by sme z toho oprávnene mali by ť všetci paf, dnes je doba inde , triky 100 krát vyspelejšie, ale napriek tomu, to čaro tam ostalo. 70%.(31.12.2012)

GREMLINS sú skvelou ukážkou toho, čo si Amerika v 80. rokoch 20. storočia predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z "dobrých" postáv nesmela umieť): kvalitné masky, rozprávkovú vianočnú atmosféru, husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život sám (ako je tá o Dedovi Mrázovi a komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj dvojku, prípadne "spriaznených" KRITEROV.(15.12.2004)

Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo.(26.8.2008)

Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

Všimla jsem si, že opět dávají v televizi Gremlins...pohádku, kterou jsem jako dítě milovala a pamatuji si i tu mánii okolo, když to bylo u nás poprvé uvedeno. Někde v krabici ve sklepě možná ještě máme plyšáka :-) Podruhé už se dívat nebudu, to aby mi zůstala tahle krásná nostalgická vzpomínka a já mohla dát 4*.(28.6.2006)

• - Zach Galligan a Corey Feldman se později setkali při natáčení filmu Round Trip to Heaven (1992). Feldman zde ztvárnil šéfa Galligana. (Stocki)

• - Starší paní v bance je pocta zlé čarodějnici z východu z filmu Čaroděj ze země Oz(1939). (Stocki)

• - Zhruba v polovině páté minuty si můžeme všimnout billboardu s nápisem "Rockn' Ricky Rialto" a kresleného chlapíka s mikrofonem, který je oblečen přesně jako Indiana Jones. Mikrofon symbolizuje bič a nápis na billboardu má naprosto stejné písmo jako logo filmu Indiana Jones a Chrám zkázy (1984). (Stocki)