Trosku morbidne, ale stale zabavne. Chcel by som mat takeho Mogwaia doma, aspon by som mal o zabavu postarane, len tu zodpovednost, aby sa Mogwai nesmel dotknut vody alebo nesmel nic zjest po polnoci by som si na seba nechcel zobrat, takze radsej si tieto problemy pozriem v bezpeci pred telkacom tak, ako mi to naservirovali tvorcovia filmu. Ale je to jeden z dalsich filmov 80-tych rokov, ktory si rad raz za cas zopakujem a hodi sa tak na vianocne sviatky :-) _________ Zach Galligan - (Billy Peltzer) +++ Phoebe Cates - (Kate Beringer) +++ Hoyt Axton - (Randall Peltzer) +++ Keye Luke - (Starý otec - pán Wing) +++ Corey Feldman - (Pete Fountaine) +++ Judge Reinhold - (Gerald Hopkins) +++ Scott Brady - (šerif Frank) +++ Harry Carey Jr. - (Mr. Anderson) +++ Michael Winslow - (hlas Mogwai / Gremlins) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Frank Marshall +++(31.10.2013)

Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

Blíží se čas Vánoc, doba kouzel :-) a co by to bylo za svátky bez dárků? Tak jako získal Billy Gizma, Gizmo dostal mě :-) kdo by si tuhle chlupatou příšerku s velkýma ušima a psíma očima nezamiloval?? A jako každý domácí mazlíček přináší své povinnosti, Gizmo není výjimkou.. problém je v tom, že když s pejskem provedete lumpárnu, nevylíhnou se vám malá monstra, který zdemolují Vás a Vaše město :-) Ještěže je tu Gizmo, který všechno zaŘÍDÍ ;-) P.S. V šipkách mi to jde, vrátíme jim to ;-)(4.4.2009)

Skutočne aj po dvadsiatich piatich rokoch takmer dokonalá zábavka, síce pre deti, ktoré by po tom nezaspali, ale taká pohodová prdel pre nás starších. Veľa nezmyselných scén a je pravda, že nebyť nostalgických spomienok na túto klasiku, šiel by som s hodnotením ešte nižšie. Ale teraz mi to na pobavenie stačí, tak prečo nie aj nabudúce. Takže nebojte sa pustiť to aj deťom. 70%.(7.5.2006)

Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo.(26.8.2008)