Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  GREMLINS sú skvelou ukážkou toho, čo si Amerika v 80. rokoch 20. storočia predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z "dobrých" postáv nesmela umieť): kvalitné masky, rozprávkovú vianočnú atmosféru, husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život sám (ako je tá o Dedovi Mrázovi a komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj dvojku, prípadne "spriaznených" KRITEROV.(15.12.2004)

 • Jordan
  *****

  Dámy a páni, toto je klasika. Čo môže byť roztomilejšie a desivejšie zároveň, ako banda plyšových miláčikov, ktoré sa vám v zlomku sekundy môžu zmeniť na armádu slizkých netopierovitých parchantov?(23.10.2004)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Horor mého dětství.. Jako malý jsem měl z něj noční můry :)(29.6.2013)

 • movie
  ***

  Je tam málo scén se zpívajícím Mogwaiem.(28.12.2015)

 • novoten
  ***

  Gremlins pro mě byli velkým dětským zážitkem, ale bohužel pro ně víc než pro ostatní modly té doby platí, že v dospělosti se na ně dívá podstatně hůř. Občas jsem se zasmál, jednou dokonce i lekl, ale už to nikdy nebude ono.(5.5.2007)

 • - Ve scéně, kde je otec Billyho (Zach Galligan) na výstavě vynálezů, lze zahlédnout podobiznu robota Robbyho z filmu Zakázaná planeta (1956). (Nýdnol)

 • - Když Billy na schodech ukazuje svému otci nově rozmnožené mogwaie, hrají mezitím prckové arkádovou videohru Donkey Kong od Nintenda vydanou v roce 1981. (Stocki)

 • - Tvůrci byli krátce po premiéře filmu nařčeni z rasismu členy unie bojujících za rasovou rovnoprávnost ve filmu a po bouřlivém a velice emotivním soudním jednání byli odsouzeni k úhradě pokuty. Diváky černé barvy pleti pobouřil fakt, že první mrtvou osobou se stal černý herec (Roy Hanson). (Frajer42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace