Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Pamätám si ešte na otázky spolužiakov zo školských lavíc. Videl si Gremlins? Videl si to? To už je dosť dávno a ja som sa k tomu dostal až teraz. Trochu to určite zostarlo, ale nedá sa mu uprieť správny nadhľad, výborný, často i dosť čierny humor a hlavne dobre odhadnutý rozprávkovo-hororový pomer. Pred 20-timi rokmi by sme z toho oprávnene mali by ť všetci paf, dnes je doba inde , triky 100 krát vyspelejšie, ale napriek tomu, to čaro tam ostalo. 70%.(31.12.2012)

 • tron
  ***

  GREMLINS sú skvelou ukážkou toho, čo si Amerika v 80. rokoch 20. storočia predstavovala pod pojmom ´rodinný horor´ (ďalej napr. POLTERGEIST, kde tiež boli nechutné triky, ale žiadna z "dobrých" postáv nesmela umieť): kvalitné masky, rozprávkovú vianočnú atmosféru, husté likvidačné scény, politicky nekorektný zmysel pre humor a historky také šialené, že ich mohol vymyslieť snáď len život sám (ako je tá o Dedovi Mrázovi a komíne). Ak sa vám budú GREMLINS páčiť, odporúčam aj dvojku, prípadne "spriaznených" KRITEROV.(15.12.2004)

 • salahadin
  ***

  Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo.(26.8.2008)

 • juta
  *****

  Jako malý po prvním shlédnutí jsem se Gremlinů neskutečně bál. Vždy v noci jsem se koukal po pokoji, jestli náhodou jeden nestojí v rohu, nebo zda na mě nečíhá pod postelí. Měl jsem z nich opravdu velkou hrůzu. I po tolika letech jim to nemám za zlé, že mě každou noc strašili. Všechno tu šlape jak má a o zábavu je postaráno. Na Vánoce opravdu skvělý film.(24.12.2012)

 • Lynn
  ****

  Všimla jsem si, že opět dávají v televizi Gremlins...pohádku, kterou jsem jako dítě milovala a pamatuji si i tu mánii okolo, když to bylo u nás poprvé uvedeno. Někde v krabici ve sklepě možná ještě máme plyšáka :-) Podruhé už se dívat nebudu, to aby mi zůstala tahle krásná nostalgická vzpomínka a já mohla dát 4*.(28.6.2006)

 • - Zach Galligan a Corey Feldman se později setkali při natáčení filmu Round Trip to Heaven (1992). Feldman zde ztvárnil šéfa Galligana. (Stocki)

 • - Starší paní v bance je pocta zlé čarodějnici z východu z filmu Čaroděj ze země Oz(1939). (Stocki)

 • - Zhruba v polovině páté minuty si můžeme všimnout billboardu s nápisem "Rockn' Ricky Rialto" a kresleného chlapíka s mikrofonem, který je oblečen přesně jako Indiana Jones. Mikrofon symbolizuje bič a nápis na billboardu má naprosto stejné písmo jako logo filmu Indiana Jones a Chrám zkázy (1984). (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace