Rolling Stones

(koncert)
  • USA Shine a Light (více)

Pohled režiséra Martina Scorseseho na největší rock'n'rollovou kapelu, na legendární Rolling Stones, kteří jsou spolu přes 45 let a stále fungují. Scorsese sestavil velice silný režijní tým z osob, z nichž mnoho obdrželo Oscary za svoji práci, a natáčel Stouny v Beacon Theater v New Yorku po dobu dvou dní, aby zachytil jejich syrovou sílu a přinesl divákům tento filmově/hudební zážitek. (oficiální text distributora)

Aquarius

Pár Scorseseovských srandičiek tam je, ako napr. cvaknutie fotoaparátu v telefóne, hrátky so strihom (Jager bez gitary urobí prudký pohyb presne v momente kedy začne hrať riff ďalšej skladby a v nasledujúcom zábere vidíme, že je to práve on kto ten riff hrá) a tiež veci, ktoré skutočne len tak v koncertných záznamoch nevidíte, ako keď záber na Richardsa spredu ako hádže trsátko do hľadiska nasledovaný záberom fanúšika ako ho chytá, ale to bohužiaľ nezachráni fakt, že príliš dlho je to len pekný záznam koncertu. Čo by nevadilo, ale ako nefanúšik Roling Stones som sa dosť často nudil. Niektoré piesne sa mi ale páčili. Asi najviac tá s černochom. ()

SoolenJV

Rolling Stones a Martin Scorsese? Co chtít víc? Skvělý, skvěle natočený koncert, jeden hit za druhým, Stouni ve skvělé formě. ()

KanjiVital

Nejlepší Rock N' Rollová kapela snímaná nejlepším režisérem... to špatně dopadnout nemohlo ! Stouni to zas holt jednou rozparádili na plný pecky a všichni měli vyplazený jazyk z toho, co ti božští staříci dokážou ! ()

Qitek

Koncert je to samozřejmě skvělý a hudba je naprosto nesmrtelná. Dal bych klidně i pět hvězd. Nemám proti tomu ani ň. :-) Ale... Jelikož to točil samotný mistr Scorsese, dávám tři už jen z principu a hlavně, ten začátek, kdy Pan režisér (jakože) nezná playlist, je opravdu trošku ehm... Trapas. ()

Elementál

Sen snad každého režiséra - natočit si film o tom, co ho doopravdy baví a zajímá. Martin Scorsese je jeden z těch mála, kterým se to povedlo. V unikátním záznamu koncertu s dokumentárními prvky dokázal úžasným způsobem zachytit Stoney v jejich možná nejlepších letech. Hudba je strhující, kamera, střih, zvuk - vše dokonale sladěno... Co si přát víc? Možná ještě víc dokumentárních prvků - pohledy do minulosti byly zajímavé, ale celkově se o samotné kapele mnoho nedozvíme (snad jen to, že každý z členů je skutečný symbol individuality) - kdo čeká víc než "jen" záznam koncertu, bude možná zklamán. Naopak ten, kdo od filmu nečeká nic bude velmi příjemně překvapen. Já jsem rozhodně nelitoval a rád si dám RS: Shine a Light někdy znovu... ()

neoBlast

O kvalitách "živých" Stoneů nemá určitě ani cenu se rozepisovat - kdo nikdy neviděl, nepochopí. Scorsese hodně staromódně ukazuje (s opravdovým minimem střihů, tudíž si dědky vychutnáme) jak má vypadat koncertní záznam. Dokumentární vložky s archivními rozhovory jsou celkem zbytečné, ale vždy je jejich závěr promyšleně vypointován vzhledem k samotným Rolling Stones. Osobně bych si přál více zákulisních pasáží, zabývajících se společnou prací těchto dvou obřích entit (MS/RS), protože úvodní přípravná fáze je velmi zábavná. Možná dokument o dokumentu... 80 % ()

DonHUS

Scorsese má asi rád Rolling Stones, a tak jim pěkně natočil koncert. Nic jiného v tom nehledejte, protože dokumentární záběry tvoří celkem cca 10 minut. Pro fandy asi super, pro mě průměr. ()

Marooned17

Stones sami o sobě jsou prostě nejhustší, bomba. Kamera se Scorsesemu dost povedla, velmi odlišné od běžného DVD záznamu z turné. Co mě ale štvalo je vlažné publikum které se zmůže pouze na mírné vlnění a potlesk. Pravověrný fanoušek na koncertě nebyl anji jeden a to z důvodu malého sálu, kam byli pozvaní pouze prominenti z High Class, co na Stouny jdou jen kvůli slávě. To objímání se s Billem Clintonem byl vrchol trapnosti. Politici a Rock´n´roll k sobě prostě nepasují. Stoni to ale zase jednou ohulili. ()

blackJag

Je podivuhodné, kolik energie dřímá v těchto starých pánech :-) Nejsem nějakým zarytým fandou této nesporné rockové legendy, ale jedno nebo dvě cd doma mám a hlavně se nikdy nestalo, že by mě některá z písní RS vyloženě urazila a to je myslím dobrá výchozí pozice pro to, aby si člověk tento koncert na velkém plátně kinosálu patřičně užil. Plný počet hvězd nedám z prostého důvodu - koncert je nasnímaný standardním způsobem a scény ze zákulisí, kdy se teprve mohl rozehřát rukopis Martina Scorseseho jsou omezeny na minimum (třeba velmi pěkně natočený odchod RS z pódia dával tušit možnosti hodné 100% bodového zisku). Škoda. ()

FrajerTom

Dostal jsem přesně to co jsem očekával a ještě něco navíc. Ne - od dalšího koncertu Rolling Stones se opravdu nedá očekávat nic převratného a revolučního. Je to klasický kousek z dílny rockových klasiků. Mick Jagger koncert zvládl skvěle a tradičně výborní byli i Keith Richards a Ronnie Wood.. Co se týče koncertu samotného mezi jeho vrcholy určitě patří song "As Tears Go By" a moment, kdy jako host vystoupí Buddy Guy.. na tuhle bluesovou legendu je opravdu radost pohledět...což ocenil i Keith Richards když mu po odehrané skladbě daruje svou vlastní kytaru... Co se týče vložených rozhovorů a zajímavostí tak se mi nejvíc líbil rozhovor s Ronnie Woodem, který na otázku "Kdo je lepší kytarista - ty nebo Keith?" odpověděl.. "On ví, že já.." :o) ()

Pupidyk

Přiznám se že Scorsese je jeden z mých nejméně oblíbených režisérů a jeho filmy jsou podle mne jen nadhodnocené, i když dobře zpracované filmy, bez šťávy a alkoholu. V dokumentu Shine a Light však dokázal, že s kamerou dokáže neuvěřitelné věci, a v práci se světlem se blíží snad i Stanley Kubrickovi. Bravo. ()

BuryGol

Jejich vrstevníci se pajdaj o berlích, hádaj se o cenách rohlíků, chrchlaj v tramvajích a nadávaj na dnešní mládež. Zatímco "Stouni" lítaj po pódiu, zpívaj do mikráků a žhavěj struny na kytarách. Kdo by to do Micka řek, že ještě ve svym věku běhá kilometry po pódiu a do toho se natřásá jak profi tanečník. Valící se kameny jsou prostě kult! ()

Aqualung

Viděl jsem to před časem, ale to nebrání v hodnocení. Profesionalita muzikantů je dovedena k dokonalosti. Já viděl jen ten první koncert na strahovském stadionu, abych zarámoval jejich hudbu. Stalo se. Ale tohle Scorseseho dílu mne tam vrátilo. Nádherná kamera, střih....Není co dodávat. Mám celou tvorbu kapely na CD, a tak si je jen připomínám. Vynikající film..... ()

Sdoom

Asi jako většina lidí zde jsem čekal více té dokumentární stránky, ale na druhou stranu - nic nového by asi řečeno nebylo, protože o Stounech bylo za těch skoro 50 let řečeno snad vše. Takže nezbývá než si užít parádní koncert plný skvělých hostů. Ale přecijen na 5 hvězdiček je to málo, pokud člověk hodnotí objektivně film a ne samotný výkon Stounů. ()