Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Radiq

Film, kterej mě zmátl/nasral/nepotěšil jenom třikrát: 1) ještě jsem neviděl a neslyšel, že by se někdo řízl při holení tak moc, že stihne ještě dojít do restaurace a než si objedná, že mu pak krev KAPNE na stůl. 2) nemám rád americký děcka, který se bojí spát ve tmě (se zavřenýma dveřma, bez rožlé lampičky apod.) 3) čtení na dobrou noc je sice hezká věc, ale tady mi to přišlo hrozně nucený - já jako děcko bych nějakýho cizího chlapa neposlouchal, natož si ho pustil do pokoje! Jinak příběh zajímavej, ne moc rychlej, spíš táhlej. Moc se tam toho neděje, ale ty dvě hoďky se dají krásně přežít. Můžou za to hlavně dva hlavní představitelé - Tommy Lee Jones a Theron, která je krásně civilní (myšleno civilní jako že si nehraje na modelku). Susan Sarandon je sice někdy dobrá herečka, ale v tomto filmu bych její roli celou vynechal - ne kvůli ní, ale kvůli té poměrně zbytečné roli. ()

okkac

Po Crash přináší Paul Haggis další povedené, ale mírně slabší drama, kterému vévodí Tommy Lee Jones. Jen ten patosový patriotismus na konci trochu vadí, ale to už je hold americká vlastnost. ()

Cedr

Zajímavé detektivní drama s charismatickým Tommy Lee Jonesem a velmi-velmi sympatickou Charlize Theron. Když si odmyslíte trochu toho "nutného" amerického patriotismu a podobných celkem aktuálních klišé, tak je In the Valley of Elah kvalitně natočeným filmem, který dokáže diváka slušně pohltit. ()

maxxxim

Siahnuť po tomto filme sa vám určite oplatí, zaujímavý dej odohrávajúci sa v prítomnosti je komplexne dopĺňaný reminiscenciami a návratmi hlavného hrdinu do čias pred ňou. Ide o problematiku vojenských konfliktov USA v 20-21. storočí, takže si určite viete predstaviť o čom asi bude reč. Spočiatku som mal pocit, že scénarista spolu s režisérom "zklišovateli", ale mýlil som sa, čo ma potešilo, lebo som nemusel vstať a hľadať náhradný zdroj, ktorým by som potlačil ručičku na hodinách bližšie k evakuácii Bratislavy. No, poďme k veci, čo sa týka obsahu deja, je zameraný na kritický pohľad na amerických vojakov, ktorí svoje úlohy neplnia v žiadnom prípade galantne. Hlavne ich psychika je podrobená zaťažkávajúcej skúške, čo sa prejaví aj na zmene charakteru jednej z hlavných postáv resp. mŕtvol. Jej záhadný návrat-nenávrat domov a s ním spojené patálie sú leitmotívom tohto diela. Bližšie informácie typu rozštvrtenie, či polemiky o rituálnej vražde nebudem rozpitvávať,aby som vás neodradil od zhliadnutia. ()

Triple H

Takéto filmy mám rád. Je to síce opäť podsúvanie informácie o tom, že "vojna je zlá a škaredo poznamenáva ľudí" (čo mi mimochodom práve k irackému podtextu prišlo možno prehnane dramatické, ale budiž), ale pre mňa len v druhom pláne. Tým prvým sú výborne napísané a vyprofilované postavy obyčajných ľudí, ktorí skrátka žijú takí život akí majú, pričom sa nejedná o jednorozmerné figúrky. Tommy Lee Jones je tu výborný - rola mu sadla ako uliata. No a Charlize Theron - to je moja filmová láska asi fakt. Krásna ženská a sakra dobrá herečka - aj tu mala zopár veľmi silných okamihov. Celý film je príjemne civilný, ľudský a posmutnelý. Môže byť. ()

markuc

Musím říci, že tak dobrý snímek o malém tématu jsem už dlouho neviděl. Film mě držel až do konce (i když ten byl už trošku moc natahovaný - filmu by neškodila trošku kratší stopáž), je vyprávěn velmi pomalu, ale o to více precizně a v neposlední řadě musím vyzdvihnout herecké výkony téměř všech zúčastněných. ()

Sfinkter

Údolí Elah, místo, kde pohlížíme do tváře našemu strachu a jen silní si ho nechají přiblížit natolik, aby nad ním vzápětí zvítězili. Příběh je silný, vyvážený a inteligentní, Jones i Theron hrají skvostně. Drama, které vás pohladí kvalitou. ()

Mrkvič

Tommy Lee Jones jako nepříjemný bývalý policista. Podle mě dost přeceněný na úkor mnohem lepší Charlize Theron. Typické náboženské magoření je v jeho podání hodně nepříjemné, a tak to v tomhle případě asi má být. Stejně tak poměry v armádě jsou vystavovány tvrdé kritice. Paul Haggis nenaplnil film tak zvučnými jmény jako v případě Crash, ale přijde mi to takhle mnohem lepší, protože někteří méně známí herci jsou ve svých rolích fantastičtí. Celkem obyčejná krimi, kterých v televizi v seriálech nebo filmech můžeme vidět několik do týdne, je doplněna o několik působivých emotivních scén. Stejně ale v telce málokdy narazíte na takový film. ()

Kamkon

Skvělá detektivka, s krásně dojemnou hudbou a nečekanými zvraty. Škoda, že tam jen mihnou takový zajímavý herci jako James Franco nebo Josh Brolin. Konec je fakt síla. ()

plechulka

Už E.M.Remaque psal o tom, že návrat z války není snadný a Američani už o svém "vietnamském syndromu" natočili dost filmů. Tomuhle by se dalo říkat "irácký syndrom", ale v podstatě jde stále o stejnou věc - když je člověk vystaven extrémním zážitkům a je donucen dělat hrozné věci, nezáleží na tom ve jménu koho či čeho, nemůže to na něm nezanechat stopy.... ()

Tomasso001

Psychologicky dobře napsaný scénář, který odkrývá mnoho problémů, které si vojáci přivezou s sebou z nasazení v Iráku ať už změnu v chování, morálních hodnot, nebo váhy lidského života. Obzvláště povedené se mi zdálo použití souboje Goliáše a Davida v údolí Elah s tím co se děje v mysli vojáků. Sme jen lidé a válečná prostředí na nás nechávají velké zářezy v psychice a chování už od nepaměti. ()

Raven0

Mile mě překvapilo, že tento film není toliko politicky angažovaný, jak bývá poslední dobou zvykem u filmů zabývající se válkou v Iráku. Jde o čistokrevnou "oldschool" detektivku, které ale ve finále dochází dech a pointa je už prostě více či méně k smíchu. Přesto, docela příjemně strávené dvě hodinky. ()

MiCM

Paradoxně to ani tak nepřípominalo Crash jako No Country Fol Old Men. Sice trochu nudnější, ale ještě vcelku slušný film. Kdyby tam ale nebyl v hlavní roli Tommy Lee Jones a nebylo to podle skutečné událost, tak bych asi řek, standartní slabší film.. ()

lennyd

Hank Deerfield (Tommy Lee Jones) se nehodlá smířit s armádním hlášením, že jeho syn po návratu z Iráku zběhl (a zmizel). Začíná po něm sám pátrat, a když je poblíž nalezeno rozřezané a spálené tělo, začíná mít hroznou jistotu. Za pomoci detektivky Emily Sandersové (Charlize Theron) se probíjejí armádně-úřednickým šimlem, který, v rámci zachování čistoty armády, na vyšetření případu nemá valný zájem... Tommy Lee Jones se konečně usadil, a nikoho nepronásleduje, což bohužel, filmu trochu ubírá na dynamičnosti. Příběh se tak trochu nudně převaluje na místě, bez nějakého posunu, což po chvilce začíná trochu nudit. Paul Haggis po výborném Crashi chtěl natočit podobně kvalitní film, ale toto téma už tolik zábavy nenese (hlavně pro ne-amerického diváka), a ani při výborných hereckých výkonech všech hlavních postav (např. až do závěrečných titulků "tajemná" Charlize Theron) dvakrát nezaujme. No třeba příště .. ()

RomanOO7

Ten to film bez pochyby patrí k tým lepším. Aj pri opakovanom pozretí ma stále čo povedať. Detailne prepracovaný príbeh bez nejakých zbytočnosti a nepochopených scén či postav trebárs aj tých vedľajších. Dlho som rozmýšľal čo ma na tom to filme tak zaujalo. Herecké výkony? Sú viac ako dobre. Či už tie hlavne, ale aj tie vo vedľajšej úlohe. Príbeh? Ako som už spomínal je vyšperkovaný do detailu. Vedľa hlavného príbehu je tam aj veľa malých ktoré majú hlavu aj pätu a dodávajú celému filmu veľmi silný filmový zážitok. Žáner ? Z drámy prechádza do vojnového, potom plynule do krimi z veľmi dobrou detektívnou zápletkou a následne zase do drámy z veľkým odkazom na americky patriotizmus ale s potrebou reflektovať na jeho následky a deštrukciu v celom rozsahu na spoločnosť a jednotlivca. Kamera ? Je viac ako dobra ,čo je excelentná dokáže rozprávať príbeh aj keď nikto nič nepovie. Proste len ukáže zaber kde nie sú žiadne dialógy a vy chápete čo vám chcel režisér povedať. “a tu je asi ten pes zakopaný“ Roger Deakins až keď som si toto meno dal do vyhľadávača IMDb tak som pochopil..... ()

venison

Velmi poklidný thriller s Tommy Lee Jonesem v hlavní roli.. Tommy Lee Jones to zahrál moc pěkně, ale chyběly mi ty jeho ironický kecy.. Charlize Theron herecky taky dobrý, ale pokusili se z ní v maskérně udělat "obyčejnou ženu" což trošku nevyšlo, tak se tam její vzhled trošku pere.. Susan Sarandon nedostala bohužel žádný prostor.. Film postrádal napětí a pointa byla tak vykonstruovaná, že diváka nešokovala, jen v něm zanechala hromadu nezodpovězených otázek.. Podle hodnocení jsem od snímku "V údolí Elah" čekala víc :-( ()

Triny

Hodnotím s malým odstupem, ale už je to znát, protože si dobře vybavuju, jak jsem po skončení filmu chtěla mazat sem a hodnotit 5*! Pro mě byl tohle zažitek - spojení předvedení bravurního kriminalistického umu a silného drama, které je založeno na aktuálním téma. Pocit, který ve mně film vyvolal byl dost silný a nebylo mi úplně dobře. Hlavně proto hodnotím, jak hodnotím a i přesto, že mám raději, když ve mně film vyvolává pozitivní pocity, dávám film do kategorie - určitě neshlédnuto naposledy.. ()