Vojenský veterán Hank Deerfield se snaží spojit se svým synem, který by měl být zpátky na základně po návratu z mise v Iráku. Dozvídá se však, že zmizel a nikdo netuší, kde by mohl být. S tím se ale Hank nechce smířit, a proto sám pátrá po synovi. Čeká jej však poznání, o které možná ani nestál. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aiax

No nevim, přátelé, tímhle mě Paul Haggis nepotěšil a ani já jej nepotěším. Ono je chvályhodné, když se film může pochlubit logickým a dojemným koncem, na to zvláště u současné americké produkce nejsme věru zvyklí, jenže pokud mezitím divák zemře nudou, tak veškerá snaha o budování atmosféry a skládání stop jaksi přichází vniveč. Tommy Lee Jones jako vždy bezchybný, ostatní hvězdy poněkud utlumené, jako ostatně všechno. Nemám nic proti staromódním detektivkám, ale ty si vynahrazovaly nedostatek tempa a adrenalinu vybroušenými dialogy a nenechaly diváka ani na chvíli vydechnout. Paul Haggis si ovšem tentokrát mimořádně úspěšně střihl roli uspávače hadů a já bych tento film označil výstrahou: Nepouštět při stavech únavy či ospalosti. Hrozí akutní zástava mozkových buněk. ()

dawe04

Poctivě a precizně natočená detektivka, okořeněná aktuálními válečnými tématy. Haggis svůj dramatický a nezávislý styl režie předvedl ve skvělém Crash, a stejně tak dobře si vede i v Elah. Práce s herci je výtečná, Lee Jones i Theron jsou lidsky přirození. Haggis neselhává ani po stánce scenaristické a je jasné, že Hollywood získal obrovský talent, sledovat! ()

FilmFan24

Válka je kurva. A krutě si vybírá daň. Armádní vysloužilec, ale stále voják tělem a duší Hank Deerfield (typově přesný Tommy Lee Jones) odjíždí pátrat po svém synovi, který zmizel krátce poté, co se vrátil z války v Iráku. Hank se postupně dovídá věci o kterých by raději nevěděl. V pátrání mu po počátečních antipatiích pomáhá vyšetřovatelka Emily Sanders (k nepoznání nalíčená Charlize Theron). Kriminální příběh s ponurou atmosférou Paul Haggis servíruje v pomalém tempu, kde obzvlášť vyniká herectví Jonese a Theron. Závažné téma o přežití ve válce a následně po návratu v zemi, jejíž ideály demokracie jedinec chrání. ()

salalala

Já samozřejmě vím, co chtěl Haggis tímhle filmem říct. Jenže on to řekl poměrně oklikou, trošku zdlouhavě a ne pro každého. Ale postupně - příběh je velmi dobře napsaný a vystavený (když teda pomineme to, že ta paní by ve skutečnosti asi nebyla nejraději, kdyby se jí tam motal otec - bývalý vyšetřovatel) a jeho realizace byla svěřena mistrům svého oboru. Jones je prostě charismatický a tuhle roli v pohodě utáhne, uvěříte mu všechno úplně bez problémů. Theron mu skvěle sekunduje a podává další obdivuhodný výkon a dokazuje, že je přirozeně krásná. Ostatní herci jsou sice známí až hvězdní, ale bohužel jen do počtu (krutě nevyužitá Susan Sarandon nebo Josh Brolin). Haggis režíruje hodně dobře, ale občas by neuškodilo zrychlit tempo, sem tam střihnout nějaký záběr trošku dřív a celou stopáž tak o čtvrt hoďku zkrátit. Konec je totiž hodně protahovaný a nějaká strhující a katarzní pointa nepřichází. Rozhodně ale tomuhle snímku dám šanci za nějaký čas znovu, protože mám dojem, že až za několik let budeme schopni ho plně docenit. A úplně poslední záběr filmu je vystrčeným prostředníčkem bývalému prezidentu USA Bushovi. I přesto, že to někdy drhne, dám čtyři hvězdy a 75%. ()

Dexter1

Film o tom, ako amerických magorov posielajú do Iraku a odtiaľ sa vracajú ešte vypatlanejší než tam išli. Je tu vysoko hlboký sociálny a psychologický podtón, ktorý mi nič nehovorí. Tým, ktorým sa pri americkom prehnanom patriotizme obracia žalúdok nech sa tomuto kúsku vyhnú. V tomto filme totiž americká vlajka priam veje z obrazovky. ()

Skip

Film o otci, který hledá zmizelého syna, měl dobrý a patřičně gradující průběh, herci hráli dobře, ale nemastný neslaný závěr srazil mé hodnocení hodně dolů. Ale i tak stojí V údolí Elah určitě za pozornost. ()

Frenegonda

Válka je svině... a tohle je AMERICKEJ POHLED NA AMERICKOU KŘÍŽOVOU VÝPRAVU KDY SE MUSÍ NUTNĚ NĚCO UDĚLAT PRO LIDI V IRÁKU...pche!!! ()

Fanucci

Velice silný film, který by si mohl odpustit hlavně v závěru příliš horlivou až lacinou antiválečnou propagandu (viz vlajka). I bez ní je jasné, co si Paul Haggis myslí nejen o válce v Iráku ale o válkách tak nějak všeobecně:-) Detektivní zápletka a její rozuzlení mne velice zaujaly a stejně tak chování a psychologie otce, kterého hraje výborně Tommy Lee Jones (celkově postava otce je napsaná výborně!). Po dlouhé době dobrá role, v které jsem tohoto herce viděl. ()

Beagle

Paul Haggis prostě umí dramata o tragédiích, které se dějí neinným, i krutosti, které jsou ti původně nevinní schopni spáchat. V údolí Elah je právě jedno z takových plnokrevných dramat, tentokrát z prostředí veteránů, stigmatizovaných po návratu z Iráku, a s témeř biblickým poselstvím o boji Davida s Goliášem. Tommy Lee Jones podává svůj klasický výkon, Charlize Theron dokazuje, že umí hrát víc než dobře. ()

Jonash87

Příjemná detektivka, kterou trochu brzdí pomalé tempo a pro mě pár lehce nepochopených scén, ale naopak vyzdvihuje herecký výkon T. L. Jonese a zajímavě pojaté téma války v Iráku. Přesto to pro mě na čtyři hvězdy nebylo, čekal jsem asi přeci jen více šokující pointu... 70 % ()

Hennes

Starý dobrý Tommy Lee Jones. Jeho charisma dodává vždy všem jeho rolím neopakovatelné kouzlo zatvrzelého, přísného a chytrého chlapíka. V tomto snímku pátrá po synovi, který zmizel z kasáren po návratu jeho čety z Iráku. S manželkou (Susan Sarandon) už o jednoho syna v armádě přišli a tak se bývalý seržant vojenské policie, tvrdě vydává po stopách zmizení syna. Na jeho stranu se přidá vyšetřovatelka (Charlize Theron), která mu z počátku není nakloněna. Bez úsměvu a s přísnou tváří Tommy přichází nejen na ostatky syna, ale hlouběji poznává děs války v Iráku a problematické se vyrovnávání s tímto osudem u mladých vojáků. Dobrý scénář, výborné herecké výkony. ()

Martin741

Reziser Paul Haggis /Crash/natocil teda poriadne nudny financny prepadak,. Tempo film nema, dejova linia je umela az strach a divaka dokonale nudi a filmu nijako nepomohla ani Charlize Theron /The Monster/ a ani Tommy Lee Jones /Takovi Normalni Zabijaci/. Nudna americka kravina, nic viac : 10 % ()

Figu

Opravdu se divím, že Tommy Lee Jones za tenhle výkon nedostal sošku! To tak nějak vypovídá za všechno. Mrazivej, syrovej film při kterým je divák naplej co minutu a chce znát pravdu. A už jen skrz toto tajemství se stojí za to do údolí Elah vypravit a podívat! 80% ()

bogomira

V podstatě docela staromódní krimi, servírovaná nám tak trochu chladným stylem. Musím říct, že po Crash jsem čekal od Haggise něco víc než tohle. Herci jsou skvělí a půlminutová exhibice Susan Sarandon mi zůstane v paměti, ale přesto mě to tak trochu nudilo a bylo mi úplně jedno, jak se to nakonec vyvine. Obávám se, že tohle bude zapomenutelnej filmik... ()

shyster

Paul Haggis se posunul od vyumělkovaného, psychicky vydírajícího, ale výtečného dramatu Crash k protiválečnému dramatu, které nešetří výraznými výkony (Ch.Theron, T.L.Jones) a ani silnými momenty (co se vlastně stalo v Iráku). ()

Petoss1

75% A prečo? Tommy Lee Jones vyhrávajúci nad Charlize Theron. Pokojná atmosféra s nijak prevratným záverom. Klasická kriminálka, ktorá neurazí. ()

Jino

Netradiční kritika americké armády, která svým zpracováním mění pohled jednoho amerického patriota na její samotnou podstatu a dopad války na mladé vojáky. Tommy Lee Jones předvádí výborný herecký výkon a táhne toto drama k zaslouženým čtyřem hvězdám. 70% ()