Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

Tinaa

Třeba by to nebyla nuda, nebýt destitisíců dalších filmů se stejným námětem a zpracováním. Člověk se lekl jen díky těm decibelům kina, které nikde jinde nezažijeme, normálně by mě to asi sotva vzrušilo. ()

me3x®

Tak ja neviem, či som ja už toľko filmov napozeral... alebo čo... ale toto mi prišlo strašne predvídateľné. Ale herecké obsadenie ma pritiahlo. Emily je krásna. Herci ako ušití na vlkolakov... no super. Ale aj so skvelou hudnou a dobrou temnou atmosferou - len priemer. ()

xSxEx

asi mi to az takovy pruser neprislo... dobri herci - pro mne docela nudne tema, ale aspon DIKY za ty Gore sceny ()

sirrgulo

Mlhou zahalený les, mrak odhalující měsíc, pronikavé zavití plášící nejen zvěř nýbrž i člověka. Světlo lucerny prozařuje hustý temný les a na scéně se objevuje první oběť. Po chvíli i šelma a hned první scéna dá napovědět, že film nabídne nejen skvělou ponurou atmosféru, ale i litry prolité krve a všude rozházené utrhané lidské končetiny. Po další půl hodince a následném řádění Vlkodlaka je už jasné, že se tvůrci vydávají cestou spíše akčního béčka v hezkém áčkovém kabátku. Což by nebyl problém s horšími herci, potenciál hlavních hrdinů je obrovský a kdyby nám tvůrci nabídli více psychologie postav a spíše napínavé hororové drama, byl bych s filmem spokojen. Jenže si režisér a spol vybrali cestu spíše akční. Film tak nakonec baví, ale nevyužívá značný potenciál a rychle po skončení vyšumí podobně jako nalitý opomenutý šampus. ()

Crytic

Tak především hlavní "hrdina" není typ na Vlkodlaka ale na Frankensteina (to by maskérum odpadla spousta práce). Už v lidské podobě je mi ten pán tak nesympatický, že jsem potají doufal, že až ho chytnou tak ho upálí na hranici. Románek s ženskou, které před týdnem roztrhali manžela na kusy, což jí nijak nebrání si hned narazit neboštíkova bratra bych raději přehlédl... Na druhou stranu je osvěžující, když je v hororu něco jiného než milion zombíků. Jinak byl celý film hrozně utahaný až nudný, především začátek, kdy hlavní hrdina celou dobu jede na sídlo a nic se neděje - asi tak chtěli divákovi ukazat, že ona vesnička je opravdu v hrozném zapadákově - ale snad to šlo udělat i jinak než 10 minut čumět na vlak nebo kočár. Koneckonců ona celá první polovina filmu jsou jenom nudné dialogy... No a závěr mě velice potěšil neboť jsem se celou dobu bál Happyendu. Svatba a šťastný život v prokletém baráčku až do smrti - to by už byl poslední hřebíček do rakve. Sečteno podtrženo z filmu si odneseme jedno ponaučení "Horší než člověk z kterého se stává vlkodlak je šílený člověk z kterého se stává šílený vlkodlak" :D 2 Hvězdy Obsazení (-) / Příběh (-) / Atmosféra (-) / Oreginalita (*) / Závěr (*) ()

krivkin

dokonale předvídatelný hollywoodský film, o vlkodlacích nevím víc než jsem věděl u Underworldu, 3* zejména za herecké obsazení, jinak bych dal 2*... škoda ()

asader

Kdyby,byl tento film byl z dnešní doby,tak by to bylo určitě lepší.Po hodině jsem to chtěl vypnout,protože první hodina to byla neskutečná nuda,ale pak přišla scéna v Londýně a už se to trošku rozjelo.Vlkodlaci v té poslední scéně u ohně vypadali jak,kdyby se jich ujmuli trikaři z 90.let.První půlku bych hodnotil jednou hvězdičkou druhou třema takže průměr 2hvězdičky.3/10. ()

Plague.

Škoda, veliká škoda. Vypadá to jakoby po zaplacení herců, hudby, prostředí a (zbytečně) dlouhé stopáže už nezbylo na scénář. Pravda, bez herců bych musel ubrat další hvězdičku, ale možná by film nebyl jen nezáživný, zdlouhavý a rádoby lekavý "horor". ()

toomm

Škoda, při tom s trochou snahy se z tohohle celkem povedeného snímku mohl stát trhák. Obsazení, masky, atmosféra to vše je fajn. Bouhužel ale napětím tento film příliš nehýří. Šokující moment překvapení ve který jsem doufal zde také chybí, repsektive je svou průhledností patrný už od začátku, a tak se z Vlkodlaka stává obyčejný nadprůměrný film, kterých existuje nespočetně. 70% ()

Blazis34

I když nejsem fanda hororů a sci-fi, tak jsem se odvážel shlédnout tento film. První půlka mi přišla, že vlkodlak chce hlavně diváka zastrašit, vylekat a druhá byla už více o soubojích, což se mi líbilo více. Vyzdvihl bych skvělé herce, ať už Benicia Del Tora, tak i Anthonyho Hopkinse. Dávám průměrné tři hvězdičky - 55%. ()

CrazymanM

Slušný film,s dobrým hereckým obsazením,bohužel nic nového,nic nečekaného.Efekty jsou samozřejmě někde jinde,než u původního snímku,přesto víc než průměr nedávám. ()

kenny79

Na film se musíte dívat v noci, a nejlépe za úlňku, aby jste si ho dokonale užili jako já. Nejlépe ještě u sebe ženu, která se pokaždé lekne tak, že se leknete taky. Proto mé hodnocení je o něco větší než hodnotila většina uživatelů. ()

x_ander

Hodně temné a hodně atmosférické. A taky hodně dobré. Od Vlkodlaka jsem očekával (hlavně po všech peripetiích s natáčením a předěláváním) jen hloupý efektní výplach a ono chyba lávky. Atmosféra by se dala krájet a výsledek je poměrně slušně natočený a velice slušně zahraný horor. Jako vadu bych viděl určitou rozvleklost děje (viděl jsem director's cut, kinoverze bude určitě střídmější) a jistou ztrátu tempa v polovině filmu. Každopádně jde o milé překvapení. ()

Goodmen

Naprosto nudný nezajímavý snímek. Má sice kvalitní obsazení (škoda nevyužitého Huga Weavinga), ale jinak po celou dobu nudí a může se zařadit mezi nezbytečnější filmy, které kdy vznikly. ()

tremors

Pochmurný anglický venkov a mlha vznášející se nad blaty dotváří už tak výbornou atmosféru. Ale nejen proto se mi Vlkodlak líbil. Kostýmy a masky jsou na výborné úrovni, příběh sice ohraný, ale i přesto působivý a herci dobří. Sice jsem u filmu párkrát zívl, jenže to bylo asi únavou (aspoň v to doufám :D). Mám rád filmy s vysokým rozpočtem. :D ()

simonaa

Nemôžem povedať že som sa nudila ale ani zabávala. Zo začiatku sa to zdalo celkom zaujímavé. Asi vzhľadom k temnej atmosfére, ale ako sa viac a viac začal približovať koniec, celé sa mi to zdalo dáke “vypelichané“. ()

Bobofon

Pohnojit film s TAKOVÝMHLE hereckým obsazením, to už chce určité nadání a hodne nadšení, že jo Joe. Není tu nic originálního, nic překvapivého, nic strašidelného, nic napínavého, nic dojímavého. Není tu nic, jen několik výborných herců, kteří nemají co hrát a celým filmem se zoufale propotácí. ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky