Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

Grifindoor

super super prostě super sci-fi akční komedie. Existují 2 verze českého dabingu, ta stará je perfektní, ta nová totálně amatérská, dabingové studio by si zasloužilo nakopat do koulí!! ()

Chrobák

Ve své době,kdy jsem tento film viděl na vhs kolem roku 1991,tak se mi to moc líbilo,dnes už je to film pro pamětníky,ale stojí za podívání. ()

dawexx

Dnes už je Vnitřňák poměrně neznámej biják, ale na dobu svého vzniku to byla parádní podívaná a spousta dobrých forků z filmu by nezapadla ani dnes. ()

zurivymlok

Režisér Joe Dante si prožil svou chvíli slávy hlavně v osmdesátých letech, kdy se za výrazné pomoci Stevena Spielberga dostal k filmu Gremlins, což je film, který jsem jako dítě miloval a rád ho mám stále. Osmdesátá léta uzavřel neméně dobrou dvojkou, ale už tehdy asi bylo zřejmé, že Dante zmizí v propadlišti filmových dějin. Stalo se. Avšak mezi Gremliny se mu podařilo natočit ještě tento celkem slušný snímek, který je pravděpodobně inspirván mnohem starším dobrodružstvím Raquel Welch a její Fantastické cesty. Do dnes si pamatuju, že mě jako dítě tento film hrozně zklamal, protože Fantastická cesta se mi líbila více. Nevím, jak bych hodnotil nyní tyto dva filmy, ale tento snímek je určitě celkem slušnou nenáročnou zábavou, která neurazí, ale ani nenadchne. ()

Spike86

Zajímavý námět, vizuální efekty ztvárnění útrob lidského těla a celkem dobří herci v místy fraškovitém sci-fi. 60% ()

Maarty86

Na tenhle filmík mám moc hezké vzpomínky z dětství a dodnes má pro mě své kouzlo. Srší z něj ten 80´s feeling, který zbožňuju (přirovnal bych tu atmosféru k Číslo 5 žije) a takový film mi vždy zaručeně zvedne náladu. Sympaťák Quaid, kouzelná Meg Ryan a Martin Short pobavil. Tohle neomrzí - 80% ()

Sansnom70

Sice už postarší film, ale pořád se na něj dá dívat. Natočit jej v dnešní době, tak by ve filmu byli efekty daleko propracovanější. Jen je škoda, že to co vidíme ve filmu, nelze prozatím použít v životě a léčit stejným způsobem dnešní nemoci. Pokud máte rádi Dennise Quaida a filmy s troškou sci-fi a fantasy, tak neváhejte a usedněte k tomuto filmu. ()

jenspifa

Jedno z mála sci-fi, které si drží kvalitu i po skoro 30 letech, a svými efekty ohromuje diváky i teď. To musela být symfonie sledovat pana režiséra ve svých nejlepších letech při práci. 80% ()

ra0474401

Martin Short podal jeden ze svých excelentních výkonů. Dennis Quaid ani Meg Ryan na něj nemají. Ale zábava je to dobrá. Taky bych se jednou chtěla nechat zmenšit. Ale do cizího těla bych nechtěla. To spíš někam, kam se běžně nedostanu. ()

JARDAHONDA

Hlas,který Jack slyší,patří pilotovi námořnictva Tucku Pendletonovi,který se účastní tajného projektu miniaturizace..Ten se,ale nějak zvrtnul a Tuck se omylem dostal do Jackova těla.Dřív,než vyděšený Jack stačí říct "mám tě pod kůží " je zatažen do nejbláznivější eskapády svého života..**** ()

Chroe

Vynikající námět, Quaid, Short v nejlepší formě, překrásná a slaďoučká Meg Ryan, Vernon Wells jako pan Igo...ano ten co hrál v Commandu Benneta :) A jako třešnička na dortu Robert Picardo, který jakožto hologram léčil uniformované ideály spravedlnosti a v čele s kapitánem Janewayovou na palubě hvězdné lodi Voyager!!! Já jsem se bavil tehdy a baví mě to pořád..má to tolik WTF momentů že těch pět dám! :) ()

Ajbell

Veľmi zaujímavý a dobre spracovaný námet. Nakoľko je to celkom strašie sci-fi, tak som sa aj celkom obával efektov, no nemal som prečo, lebo v tie hlavné v prostredí tela boli zvládnuté bravúrne. Príjemný film s miernou dávkou akcie a s dobrým koncom. ()

fxfxfx

Kdyby takový film natočil někdo dneska, dal bych mu maximálně 2*. S přihlédnutím k tomu, že je už 30 let starý, ale dávám 3*. Film prostě zastaral. ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický