Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

lennyd

Lidstvo stojí před jedním z největších vědeckých úspěchu - miniaturizace pokročila natolik, že je možné zmenšit člověka na úroveň buňky. Právě když se schyluje k finálnímu pokusu, a to zavedení poručíka Tucka Pendletona (Dennis Quaid) s jeho raketkou do živého králíka je laboratoř přepadena zloději. Jednomu z vědců se ale podaří se zmenšeným Tuckem otéct do blízkého obchodního centra, ale brzy je zabijáky dohnat - a tak má jedinou šanci, vstříknout obsah zkumavky do nic netušícího kolemjdoucího. Tím je Jack Putter (Martin Short), psychicky labilní mladý muž, kterého vyvede z rovnováhy i obyčejný sen, natožpak miniaturní raketa brázdící jeho vnitřnostmi ... V produkci Stevena Spielberga vznikl velmi originální film, který - i přes spoustu nelogičností (když si člověk odmyslí samotnou technologii) i v dnešní době zaujme svými efekty, stejně tak i pár legendárními hláškami (Klidně si s ním hraj, ale nemluv s ním při tom). Celý film jsem zkoumal, kdo že to hraje poručíka Pendletona - byl mi povědomí, ale jméno jsem si nějak nemohl vybavit - a helemese, mladý Dennis Quaid. Mužské oko potěší i krásná Meg Ryan... ()

anli

Dobrodruzna sci-fi komedie 80-tych let,kterou si ve sve dobe zamiloval snad kazdy.Mlade duo Dennis Quaid a Meg Ryan si oblibilo mnoho divaku na celem svete.Je to totiz skvele napsane,zahrane i zrezirovane a vsemu sekunduji na svou dobu skvele specialni efekty.Vsechno dohromady je krasna vzpominka a pro spoustu lidi srdecni zalezitost.U me jasne vnitrnich 80%. ()

noriaki

Pohodová letní komedie s téměř thrillerovou zápletkou a zároveň bláznivé sci-fi okořeněné romantikou. Osobně se mi do tohohle mixu ještě vtírá i Top Gun, protože oba filmy mají parádní soundtrack a extrémně sympatickou Meg Ryan. Innerspace je o rok mladší, takže sice byla na prudkém vzestupu, ale protože scénář nestihl zareagovat na její čerstvou slávu, tak si hlavní role rozdělili Dennis Quaid a Martin Short. Ten první se do komedie moc nehodí, ale odehrál to se ctí, ten druhý se pro ně narodil, a na výsledku je to vidět. ()

VanTom

Perfektní mix uvěřitelného sci-fi s akcí, romantikou a komedií. Pro mne naprostá klasika, VHSku jsem protočil snad tucetkrát. Už tehdá mi ale závěrečná třetina, v níž logika dostává pěkně na frak (obličejová transformace, přenos při polibku), přišla slabší. ()

Kosmik 1

Výborný nápad a originalita. Jako malý jsem tenhle film zbožňoval a i teď se znovu velmi rád podívám a připomenu staré časy. Dennis Quaid hraje dobře, Meg Ryan mi bohužel není tolik sympatická jako v jiných filmech, ale i tak parádní zábava. Pro jednou tu vidím hodnocení, které odpovídá kvalitě filmu a s kterým se ztotožňuji.75% ()

Ravi

Dodnes velmi originální způsob, jak ukázat brouka v hlavě na plátně. Pokud si vzpomínáte, jak vypadal seriál Byl jednou jeden život, tak tohle je částečně jeho hraná verze a částečně dobrodružná Sci-Fi. 65% = 3/5 ()

Autogram

Nápad je to výborný, a nebyť niektorých vyložene hlúpych postáv (kovboj a všetko okolo neho), bolo by to na štyri hviezdy. No boli to osemdesiate roky a vtedy sa veľmi nedbalo, aby aj v komédii malo všetko svoje správne miesto a zmysel. Okrem tých pár scén som sa bavil, ale zostal mi pocit, ako to mohlo byť lepšie. ()

Braddy

Neviděl jsem sice FANTASTICKOU CESTU ale tento film je plný vtipu, zajímavých nápadů a zejména parádních triků. O výkonu Martina Shorta nemluvě. ()

sedm.1

Interspace je skutečně parádní zábava, od které jsem se ovšem dočkal něčeho trochu jiného, než co jsem očekával, což byla vážně pojatá dobrodružná efektní sci-fi jízda, jenže ve výsledku to je trochu jinak. Sci-fi je to tedy určitě, jen ovšem bez nějakých převratných, velkolepých a dech vyrážejících triků, a po celou dobu se to spíš celé soustředí na jednotlivé postavy, na zápletku, na vtipnost a vlastně v neposlední řadě i na romantiku, prostě se jedná o takový hodně odlehčený žánrový mix, který každopádně funguje na 100%. Postavy a jejich herečtí představitelé jsou tudíž opravdu výrazní a sympatičtí, na čele s frajerem Dennisem Quaidem, v té době ještě roztomilou Meg Ryan, ale hlavně nečekanou hvězdou filmu Martinem Shortem, který tu fakt perlí a v podstatě si svou zábavnou střeštěností krade celý film tak trochu sám pro sebe. Zápletka má pak neuvěřitelný, ale jakože fakt neuvěřitelný spád, zároveň je ale i nápaditá a nehorázně zábavná, a znovu musím zopakovat, vážně až nevídaně vtipná. Úroveň triků pak i navzdory roku vzniku považuji asi za nejslabší článek této podívané, na druhou stranu jak už jsem ale zmiňoval, není na nich Interspace naštěstí postavený, takže ani s tím ve výsledku nemám vlastně žádný problém. Já jsem zkrátka z tohoto snímku i přes jeho stáří upřímně nadšený a dokonce si ho dovolím označit i za vážně nestárnoucí klasiku. ()

Han22

Milý, krásný a příjemný film, jakých se v 80. letech točily desítky. Frajer Dennis Quaid, krásná Meg Ryanová, šílený Martin Short, skvělé efekty a hlášky. Do toho tvůrci vzali klasický námět z Fantastické cesty, ale naložili s ním po svém. Místo napínavé cesty za záchranou lidského mozku tu máme vojáka, jenž se omylem dostává do těla neurotika a musí se naučit spolu žít, uniknout teroristům a ještě najít cestu jak vše vrátit do normálu. Nejlepší hláška je. Hoň si ho... Ale nemluv s ním! :--) ()

Michelle75

Ten film miluju, při vzpomínce na něj mám neuvěřitelně pozitivní pocit. A na tu dobu to byla vážně bobma. Energií nabitá sci-fi, plná humorných scén a mé první setkání s Dennisem Quaidem. ()

Zagros

Na Vnitřní vesmír mám z mládí jen ty nejlepší vzpomínky. Byl pro mě ideálním mixem komedie, dobrodružství, sci-fi a romantiky. Měl fajn obsazení, kterému vévodil Martin Short ve své životní roli a dobře mu sekundovali Meg Ryan a Dennis Quaid. Líbil se mi i lehce bláznivý námět. Také by mě bavilo jezdit mini ponorkou v cizím těle. :-) Často mě rozesmál v mnoha scénách a to i opakovaně. Nechci snižovat hodnocení za nelogické věci. Film byl v žánru dobrodružné sci-fi komedie, proto v tomto ohledu přivřu oči a za příjemné vzpomínky dám velmi rád čtyři hvězdy, i když si myslím, že objektivně a při opakovaném setkání by to bylo o hvězdu méně. ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický