Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

route60

Velmi dobrý a zábavný film se skvělým Denisem Quaidem jako vždy, a krásnou Meg Ryan, akorát pro mně osobně je nesnesitelný jako vždy Martin Short. ()

Idealista

Tento snímeček by si rozhodně zasloužil remake ! Nebo raději ne ! Určitě by tam narvali Sandlera nebo Stillera - či jak se ti "komici" jmenují , a jistě by to přetékalo fekálním humorem . ()

PetrJulian

Jeden z těch "klasických" amerických filmů 80. let. Pro mě nezapomenutelná bude scéna na pokladně v supermarketu - jednu dobu jsem totiž taky pracoval na kase :)- ()

Jungler

Jako decko jsem tento film zboznoval... Kdyz jsem si to pustil po letech, tak to uz zas takove terno nebylo. Ale prijemny film to je. ()

Nonna

Docela příjemná komedie podle neotřepaného scénáře. Na dobu svého vzniku působí počítačově a trikově zpracovaný "vnitřní vesmír" lidského těla až překvapivě autenticky. Všichni tři představitelé hlavních rolí navíc děj táhnou dopředu, zejména Martin Short a jeho proměna z popleténého hypochondra v téměř Jamese Bonda je zábavná. ()

HeyHou

Film si pamamtuju ještě z dětství, kdy jsem z něj byla nadšená, nyní se z úcty k němu na něj radši nedívám, abych si dojem nezkazila ()

wir2k

Dobrá komedie, celkem originální nápad a 2 ze 3 herců mám docela rád ( ten třetí - Short mě štval každej snímek filmu ) takže jen 4* ()

pursuer

Nápad je rozhodně originální, zpracování skvostné a kdyby film nesrážela naivita, odchylky do infantilnosti a kýčovité situace "po francouzsku", jistě by šlo téměř o počin srovnatelný s rukou Stevena Spielberga. Místo toho máme opět jen překvapený úžas Denisse Quaida. ()

Muf911

Na svojí dobu asi docela dobré, dnes jsou triky i provedení trochu úsměvné. Zmenšit člověka a vpíchnout ho do jiného je docela zajímavý nápad, ale co jeho hmotnost? Ta se taky zmenší? ()

p.a.douch

Jo to byla tenkrát pohoda. Hlavní hrdinové válej a Vernon Wells (Wez z Mad Maxe 2) je jím slušným soupeřem. Nápad není původní, ale Spielberg v roli producenta rozhodně hodně pomohl. Postavy jsou fajn. Trojice kladných hrdinů (Meg Ryanová, Dennis Quaid a Martin Short) film táhne, ale ostatní figurky taky perlej (Fiona Lewisová, Kevin McCarthy a Robert Picardo). Chemie mezi Meg a Denisem funguje (škoda, že jim to v reálu nevyšlo). Joe Dante moc filmů nenatočil, ale z TV má zkušeností dost. 80 %. ()

Jack_F.

Kdyby to natočil(zrežíroval) někdo dnes(a bez Meg), tak ho místní sežerou za živa. Nemůžu si pomoct, ve své době určitě dobré triky(v laboratoři jsem si připadal jako bych se díval na Aliena)...ale jinak tuctově zrežírovaná jednohubka, která neurazí. Ani se nedivím, že v záplavě čtyř hvězd skoro nenajdeme pět. Když jsem se na to díval, tak jsem přesně odhadnul jaké to bude mít hodnocení. Alias 70-75% ()

Tomulka

Hodně dobrá komedie. Dennis má celkem smůlu na dobré role, ale tahle se mu povedla. Já jsem se velmi dobře bavil. A Meg Ryan tu prostě žeru ať hraje v čem koliv ( a to nejen kvůli její kráse) Kdykoliv ji vidím hrát roli tak mám dojem jakoby nehrála, ale stala se postavou) ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický