Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

RajAthen

Hezký dokument, který však trpí tím, že je ve své podstatě sestříhaným seriálem Planet Earth. Zatímco však Planet Earth má vždy nějaké to jednotící téma, zde podobná linka chybí a snímek mi tak přijde až příliš zkratkovitý a až příliš "na oko". Zmiňovaný seriál je však skutečně dechberoucí, toto je spíše takový light salát. ()

Design

Tento dokument je rozdělený na pár příběhů různých zvířat. Některé jsou napínavé v boji o přežití jiné zas tak zábavné nejsou. Hlavní klad toho díla ale vidím v překrásných záběrech zvířat a krajiny. Objeví se tam takové scenérie, že si člověk opravdu musí říct, že na světě nejsme sami. A ta krása by se měla zachovat. na mě tento dokument rozhodně zapůsobil. Doporučuji vidět ale v nejvyšší kvalitě a nebudete litovat ()

Colour

Všetky obrazy v tomto filme sú úchvatné. Tak krásne nasnímaný dokument sa len tak nevidí. Rozhodne vizuálne najlepší dokument vôbec. Rečí tam veľa nie je, ale kto by ich vnímal veľa popri tak očarujúcom obraze? Film sa tiež snaží upozorniť na problémy, ktoré si sám človek vyrobil (globálne otepšovanie, zmenšovanie pralesov, topenie ľadovcov atď). Dosť ťažko hodnotiteľný dokument. 85% ()

sehe

Celovečerný dokument od BBC prináša ukážky krásy a obdivuhodnej rovnováhy v prírode počas 1 roka.I keď príroda je krutá a prežívajú iba silné jedince zvierat,verím v jej múdrosť a schopnosť zvládnuť boj i s globálnym oteplovaním.Nádherná sprievodná hudba od Berlínskych filharmonikov.Moment ako svorka 30 levov a levíc napadla oddeleného slona zo stáda,som si musela pustiť 2x. ()

Tamten

Bezpochyby krásné záběry, u kterých občas nevěříte, že se daly natočit. Ale co dál? Tvůrci se záměrně distancují od dokumentu (kterých zřejmě už udělali spoustu), takže se dovíte jen základní informace, co se na záběrech děje. Jenže o "klasický" film se taky nejedná, neboť tu není děj. Jde skutečně jen o seskládané záběry, které ač jsou sebekrásnější, bez děje či výraznějšího komentáře začnou nudit. A není to až někde ke konci. ()

Sign

Dokumentů viděno HODNĚ, všechny jsou krásné protože jsou o naší nádherné planetě a dokonalé přírodě, tenhle se obzvlášť povedl, krásné provedení natočení krajiny doprovázené s úžasnou hudbou a nesící tu správnou a pravou myšlenku a poselství, uživatelé kteří zomuto dali hodnocení 3 a dokonce méně hvězdiček měli pásku na očích při sledování a hlavně ji mají stále!!! Komentáře ve stylu srovnávání s Terminátorem mi příjdou tak ubohé a k smíchu že to ani tím pravým výstižným slovem říct nemůžů, snad jen chudák, nádherná průprava naší planetou :-) ()

ThERoMAiO

Nádherný dokument o prŕode, ktorú si sami pomaly ničíme.Nevážime si to čo máme, ale to pochopíme, až keď bude neskoro... ()

Ceberus

Mno... tři a půl hvězdy a to hlavně proto, že nevidím až tak drtivý rozdíl mezi tímto dokumentem a stovkami jiných. Ano, obraz a hudba, resp. jejich složení má vysokou úroveň, ale pokud bych se měl někdy rozhodnout, na co se zrovna podívám, raději místo pomalého dokumentu zvolím nějakou rychlejší fikci. A Patrick Stewart se samozřejmě pěkně poslouchá a byl velmi vhodnou volbou (shodou okolností je u nás jeho dvorní dabér Pavel Soukup znám svým propůjčováním hlasu dokumentům). Že je tento film v top dvacítce, mi přijde docela podezřelé - skoro jako by tím svým zařazením na sebe upozorňoval i lidi, kteří dokumenty jinak vůbec nesledují, a tak jsou teď tito sváteční diváci zcela unešení, když po letech nějaký zase vidí - a tím přihodí dalších pět hvězd. Ale ostatním holt do hlav nevidím... ()

Sykon

Málokdy dávám plný počet jen za vizuální stránku, ale tento dokument si to zaslouží. Obzvlášť pokud na něj člověk kouká v HD kvalitě na velké obrazovce - pak je dopad maximální. Kdybych ovšem měl být striktně objektivní, musel bych jít s hodnocením níž, protože kromě nádherných záběrů na naši rodnou planetu a ekologických povzdechů o tom, jak jsou lidé vůči přírodě nešetrní, nenabízí nic moc jiného. ()

Moiraine

Ekologická agitka která sice vypadá nádherně, ale na můj vkus to bylo až příliš dlouhé. V druhé půlce už mi dělalo problémy udržet pozornost a musela jsem si dát krátkou pauzu. Audiovizuálně je to ale krásné a proto tomu alespoň ty tři hvězdičky dám. ()

PATJA

Precizní podívaná, ale nic extra navíc. Dokumentární hodnota snímku je prakticky nulová, umělecky je to spíše rutina. Nic, co bych v trochu horší kvalitě neviděl už mockrát. ()

Mouchal

Herecké výkony jsou zde bezkonkurenční. Medvědi jsou správně medvědovití, sloni sloňovití, lvi lvovití a jeden malý roztomilý ptáček, snažící se rozkošným tanečkem zapůsobit na ptačí dámu (leč neúspěšně, dáma je asi pěkná zlatokopka, nevážící si romantického dvoření svého ctitele...), mě naprosto okouzlil svým uměním. Přenádherné scenérie se mísí s nádhernými hudební motivy a s příjemným (občas až dramatickým) hlasovým projevem Patricka Stewarta (ten "plešatej" z X-Menů, či Star Treku chcete-li). Člověk má tendenci při pohledu na zdejší krajiny jen a jen žasnout a říkat si, že třeba takový krajinkový a trikový mág jako Peter Jackson by si proti nim ani neuprdl (ještě by to byl další impuls ke globálnímu oteplovaní). Po shlédnutí má člověk chuť vyrazit si na výlet do nějaké pěkné zoologické zahrady a očíhnout si zvířátka, prezentující se v tomto dokumentu, na vlastní oči. Naše planeta je prostě něco neuvěřitelného a ani člověk, který stráví celý život cestováním, nemá šanci objevit všechny její krásy (to platí i pro pivní pupky, kteří si rádi dopřejí cestu kolem světa pomocí televizních dokumentů z pohodlí svého obýváčku). Bohužel tempo po celé stopáži dost výrazně kolísá a ikdyž doba trvání filmu je něco kolem půl druhé hodinky, nedozvíme se v podstatě skoro nic. 80% ()

xenopus

Film, který vybral nejlepší záběry seriálu a udělal z nich něco jako agitku proti globálnímu oteplování či co. Filmařskou techniku použitou už během natáčení seriálu považuji za naprosto výtečnou, takže nakonec dávám (slabé) čtyři přehlížejíce absenci hlavní myšlenky, neucelenost koncepce a hrůzostrašné skákání mezi geografickými regiony. Pana Fothergilla se ptejte, jak sestříhat z "odpadního" materiálu film, který se ocitne v top 20 na csfd jen proto, že se na něj dobře kouká. ()