Earth (TV film)

Alastair Fothergill

George Fenton

Sophokles Tasioulis
  • Jara.Cimrman.jr

Krásný, úžasně natočený dokument, který mohu doporučit každému, kdo žije svůj život v trojúhelníku ohraničeném panelem, betonem a asfaltem. Kdo se však nebojí vylézt na čerstvý vzduch, občas se popere s medvědem nebo si zajezdí rodeo na divočákovi, tak ten z nějakých obrázků v HD rozlišení zase tak odvázaný nebude.(22.7.2011)

Instantní náhražka za Planet Earth. Pořád oslňující. 85%(22.4.2009)

Celou dobu mě provázel neodbytný pocit, že sleduji propagační materiál na zemi, kde budeme žít život po životě. Nadšeně nám ji doporučuje Gandalf The White (nebo jiný děda), který už jí prošel a zhubl neuvěřitelných třicet kilo za šest týdnů! Tráva je tak zelené, nebe tak modré, Spectre je bezva. Aneb to už jsem někde slyšela (viděla).(7.4.2009)

Vizuálně dokonalé, obsahově průměrné, v Top 200 podprůměrné. Patřím mezi ty, kteří by rádi viděli dokumenty vyčleněné ze zdejších žebříčků, ale toho se zřejmě nikdy nedočkáme. Pokud si však alespoň jeden ze zarudlých strejců, kteří zběsile předjíždí a troubí ve svých křápech, uvědomí, že jejich smyslem života by mělo být úplně něco jiného, než neustalé honění se z bodu A do bodu B, tak tento dokument má smysl a je dobře, že je zde na očích.(20.1.2010)

Symfonie na přírodu, koloběh, záchranu planety a hlavně na život v jeho nejryzejší podobě. A až budete mít na konci chuť stát se aktivním zastáncem ohrožených druhů, tak věřte, že v tom nejste sami.(23.11.2008)

• - Vybrané záběry byly zkomponovány ze 4.000 natáčecích dnů. Kombinovaný rozpočet filmu a seriálu je přes 40 milionů dolarů, což z něj dělá nejdražší dokument. (HellFire)

• - Film se stal v Japonsku nejvýdělečnějším dokumentárním snímkem první dekády nového tisíciletí. (Geriel)

• - Ze všech filmů od Disneynature získal snímek Earth nejlepší hodnocení od kritiků. (Geriel)