Jarda Kuchař přenechává na léto svůj pražský byt asijským běžencům a odjíždí k jezeru Andělský Hronov, kde vlastní bufet Tropicana. Jeho jediným zaměstnancem je místní prosťáček Kamil. Ostatně u jezera není ani noha a jedinými návštěvníky jsou zdejší zemědělci, traktoristi Jirka a Péťa, a také sklerotický stařík Zachariáš. Jarda má nevyřízené účty s rybářem Vrtílkem, jemuž přejel před dvěma roky psa. Nyní má Vrtílek psa nového a toho bezostyšně posílá na Jardu i Kamila. Pak s pobavením sleduje, jak si ti dva lížou rány. Výměna invektiv z jednoho břehu jezera na druhý je každodenní záležitostí... (TV Nova)

B4TM4N

Čtvrtníčka mám rád, chlapáckej humor taky, tak proč ne, že? Kór na Silvestra...Josef Polášek překvapivě předvedl sympatičnějšího filmového idiota, než bývá v naších krajích obvyklé (že, pánové Liško a Trojane?) a dostává od Čtvrtníčkova Kuchaře dobrou sodu ("Co že vy ste takovej chytrej, pane doktor? Tak to si budete rozumět s naším Kamilem, viď Kamile? Toho taky baví bejt chytrej...eventuelně.") Jen toho Hrušínského by měli doma vykrákat za ušiska, i když za to asi může spíše scénář. Co si budeme povídat, nejde o nic inteligentního. ()

eagle-eye

Kupodivu jsem s toutou letní ujeťárnou neměl problém... o přínosu do české kinematografie by se jistě dalo diskutovat, ale sledovat Čtvrtníčka jak chrlí jednu hlášku za druhou, z tohoto úhlu pohledu jsem byl spokojen... ()

Kovaja

Tohle je prostě pitomost prvního kalibru ale nevím čím to je tenhle kousek mě celkem pobavil.Povedené hlášky háže pornomagnát :-))Čtvrtníček,sem tam něco pronese tupým výrazem i Polášek.Super je profík na ženské a ryby Lábus který vše řeší svým šarmem ale naprosto bezkonkurenční je šašek Hrušinský který se po ztrátě svého druhého psa totálně pomate a dělá vše pro to aby dostal sumce zabijáka:-))Takže pitomost ale milá ()

DocBrown

Dalsi z ceskych tragickych filmu, ktery je financovan z product placementu misto z trzeb v kine. Rekl bych, ze kvalita filmu odpovida kvalite nejmenovaneho radia, ktere zde porad ukazuje sve logo ... aneb vrana k vrane seda. Ctvrtnicek by mel zustat u svych kratkych klipu, protoze ve 100 minutach se stejna kvantita vtipu uplne ztrati. Nakonec vypotim za par detailu a za cervenou zasuvku aspon tu jednu hvezdicku. ()

noby

Já vám nevím, asi dělám něco špatně. Podle zdejších komentářů jsem asi jediný, kdo ten film nezkoušel brát vážně. No, jenže já se u něj velice dobře pobavil. Tak nevím, asi dělám něco dobře :). ()

dopita

Ospalá letní komedie prostá humoru. Dvě třetiny filmu jsou docela ke koukání, Čtvrníčka mám rád a atmosféra zapadlýho rybníku nebyla špatná. Ovšem závěr se hrubě nepoved. Asi poprvé se mi stalo, aby se mi mí dva oblíbení herci (v tomto případě Jiří Lábus a Rudolf Hrušínský) ve filmu zprotivili tak, abych jimi byl otráven. Závěrečné „akční“ vyvrcholení s chytáním gumového čehosi, bylo ukázkou naprosté neschopnosti režiséra. Škoda, začátek docela ušel... ()

Junglista odpad!

Čtvrtníčku, tohle si neměl... dyť to stojí za vyližp*del, vtipný to neni ani za mák, trapný je to zase jako pole máku a kdybych to viděl večer, tak se z toho asi pose*u. ()

xmozek

Asi mě ukamenujete,ale já jsem se opravdu pobavil. Humor to byl sice jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása. A Rudolf Hrušínský jako člověk, který se chce pomstít za smrt svého mazlíčka legendárnímu sumci, byl prostě úžasný. Petr Čtvrtníček předvádí svůj klasický komediální talent, a abych se přiznal zas tak rád ho nemám. Nechce to u tohoto filmu moc přemýšlet, stačí si jen sednout, nečekat příliš a spokojenost se dostaví. ()

Stružák

Být film kratší nebo se odvíjet v rytmu první půlhodinky, bylo by hodnocení vyšší. Komedie však s postupem času ztrácí na vtipnosti a nezachrání to ani skvělý Lábus a Hrušinský. Kvůli nespočtu vtipných hlášek ale film stojí za to vidět. Ale ohodnotit tenhle film víc, než dvěma hvězdami? Až budou sněžit (víme co)! :-) ()

I.AM.NOT

Jeden perfektní vtip, který si ani už nevybavím přesně, ale něco s jednodušší Kamilem, odporná (ne)skrytá reklama a to je tak všechno. ()

Paity odpad!

Tohle byla ale pitomost, ale co jsem čekal od pana "žvýkám rád v sauně". Příběh nula, výkony herců nila a já nevím co všechno by se v tomhle snímku dalo označit nulou. ()

bo.rec

Na jednu stranu absolutní odpad, ale když se na to dívám s odstupem, tak přece jen ** dám. Jeden kus za opravdu skvělou Fanánkovu ústřední píseň a druhý kus za občasné hlášky pana Čtvrtníčka. Jinak vše okolo je marný... ()

mirkaaa

Nuda od začátku do konce. Tedy téměř od začátku. Prvních zhruba deset minut filmu vypadá slibně. Nelíbil se mi rádoby humor Petra Čtvrtníčka. A korunu všemu nasadil monstrsumec. No comment! ()

Haymar

Film založen na situační komice pánů Čtrtníčkaaaaaa-Polááááčka (každému zaslouženě po jedné hvězdičce), nicméně mizerný scénář se nepovedl zamaskovat ani přes veškerou jejich snahu! A vzhledem k tomu, že Poslední plavky celou dobu tak nějak samovolně a líně plynou, i těch 100 minut už bylo přespříliš (a občas to sklouzlo do těžké nudy)... ()

Prochy38

Já nevím. Tento snímek byl hrozně divný. Těšil jsem se na jízdu v podání Čtvrtníčka a Poláška. Trochu zklamání. Oba již zmínění herci jsou v pohodě, každej si hraje to svoje, ale film nemá žádný děj, nic se tam něděje ani po vizuální stránce, prostě o ničem. Do toho Lábus, který taky nezklamal, ale nic nepřinesl. Za to pan Hrušínský exceluje. Doslova si roli užívá. Do toho krásná K. Farkašová. Nuda, nuda, hláška, nuda, vtip, nuda, nuda, efektní sumec, nuda a nuda. ()

Hanes88

Nevím, co přesně tady napsat. Celý film je docela na nic, ale kvůli těm pár momentům, kdy jsem se fakt zasmál, dávám aspoň ty 2*. ()