poster

Černá labuť

 • USA

  Black Swan

 • slovenský

  Čierna labuť

Drama / Thriller / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2010, 104 min

 • ricci.s
  *****

  Nechce sa mi písať siahodlhé komentáre, lebo už teraz je ich tu až až. Tak poviem len jednu vetu: Jednoznačne najlepší (nehororový) film roka 2010!!!(24.12.2010)

 • Superpero
  ****

  Byl jsem z toho nervní. Neustále koukat na vynervovanou Natalii Portman, jak se hroutí a pseudohororově to kupuje nebylo úplně příjemné. Film klade důraz na ženskou (nejen) hygienu rozměrů až eyeswideshutovských a někdy to není pěkný pohled. Vždycky jí tam něco krvácí u umyvadla, nebo jí zas psychomatka stříhá nehty, nebo má halušky a ke konci jsme se už s tátou smáli, co se jí zase stane. Konec byl ovšem strhující a celý film je díky mnoha baletním scénám opravdu estetická podívaná. Chápu, že to byl asi záměr udělat divákovi ten zážitek trochu nepříjemný, aby se vcítil do její postavy, ale já dám vždycky přednost příběhově pochopitelnýmu zkrachovalýmu wrestlerovi, před zadaptovanou multivýznamovou psychobaletkou. A největší ovace si stejně zaslouží Čajkovskij a jeho nesmrtelná hudba.(25.12.2010)

 • Rob Roy
  ***

  Sakra. Pro Aronofskyho (ého?) jsem si před projekcí chystal místo ve své topce režisérů. Ale tohle je opravdu ta nejohranější banalita - zrcadla (Radka má pravdu, kdo by to byl řekl), klasické twisty, trocha těch nejlacinějších lekaček, lechtivá nahota a klubová sekvence, která nesahá ani po kotníky obdobným sekvencím z jiných filmů. A možná ani nejde o to, že to je ohrané klišé,ale jak je to podáno. Aneb zvukově, hudebně a střihově nejslabší Aronofsky. P.S. V Červených střevíčcích z roku 1948 je mnohem víc obsese a zachycení krásy baletu. P.P.S. Všechna úcta k výkonu Natalie Portman, ale nebýt okázalosti baletních figur (a komerčnoosti projektu) na které se prostě krásně dívá, tak by proti mojí "princezničce" Michelle Williams neměla šanci. 7/10(13.2.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Tanečníci, které ve filmu uvidíme, jsou členy baletního souboru Pennsylvania. Film se natáčel během ledna 2010 v Purchase v New Yorku. Tedy v době, kdy soubor nevystupoval. (HellFire)

 • - První diskutované herečky, které měly hrát hlavní roli, byly Rachel Weisz a Jennifer Connelly. (Kulmon)

 • - Natalie Portman (Nina Sayers) finálnu podobu filmu videla prvý krát až na premiére, spolu s jej rodičmi. Po skončení sa k nej zo zadného sedadla nahla matka a povedala: "Prosím, najbližšie natoč komédiu." (TheRoller)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace