poster

Horší než smrt

 • Velká Británie

  Death at a Funeral

 • Německo

  Sterben für Anfänger

 • Slovensko

  Horšie ako smrť

Komedie

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2007, 90 min

Režie:

Frank Oz

Scénář:

Dean Craig

Kamera:

Oliver Curtis

Hudba:

Murray Gold

Střih:

Beverley Mills

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  ****

  Na tenhle film jsem dostal doporučení a výborně jsem se u toho pobavil. Rozjezd je sice trochu pomalejší, ale zhruba od chvíle odhalení identity trpaslíka to nabere na obrátkách a druhá polovina filmu je fakt nářez a já se skoro nepřestal smát. Hodně zajímavá černá komedie s neznámejma hercema (já poznal snad akorát Spuda z Trainspottingu). 80%(11.10.2010)

 • petero
  *****

  Nečakane príjemné prekvapenie. Frank Oz ma podobne príjemne prekvapil už svojou Svadbou naruby, no Smrť na pohrebe ju s prehľadom prekonala. Zrejme jeho najlepší film. Z otrepaného námetu tentoraz doslova vyžmýkal maximum a rovnako šťastnú ruku mal i pri výbere hercov ktorým zrejme na mená neprídete ale tváre to sú rozhodne známe.(25.10.2009)

 • castor
  ****

  V rakvi je holt každý za dobráka. Ale stačí už jen první nakouknutí na nebožtíka (toho zaměněného) a je jasné, že tady budou slzet hlavně diváci. Tvůrci na půl druhé hodiny zatáhnou do komediálního světa, který divák nechce opustit. Dlouho tu nebyla komedie, která by mě bavila bez hluchých míst po celou svoji délku, měla netriviální a skvěle vystavěný děj, velmi slušně vykreslené postavy a ještě dokázala dojmout. Jako drobnou výtku bych možná uvedl, že chybí právě nějaká skutečně hlavní postava, ale nespočet vedlejších bizardních postaviček to dokonale vynahrazuje – navíc nejsou ploché, ale dokáží si to své místo na slunci urvat. Když už se pak tu a tam stane, že se tvůrci dostanou do úzkých, nesloží zbraně, ale posunou scénu po svém dopředu a ještě do ní vpraví nějakou další perličku. Prostě černý britský humor v plné síle.. díky za něj!! Silných 80%.(4.4.2011)

 • Davies182
  ****

  Vrchovatá nálož bezkompromisního anglického humoru; groteska od začátku až po závěrečné titulky. Největší zásluhy na tom má slavný dabér Yody, jenž se postaral o režii :-) a Alan Tudyk, jehož zdrogovaná postava prezentuje ty nejšílenější scénky.(21.4.2012)

 • EdaS
  ***

  Docela zklamání. Ne že bych se nezasmál, ale spousta fórů nepříjemně natahovaných (valium), scéna s rukou jakoby vypadla z úplně jiného filmu. Čekal jsem větší odpich a nápaditost.(4.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace