poster

Horší než smrt

 • Velká Británie

  Death at a Funeral

 • Německo

  Sterben für Anfänger

 • Slovensko

  Horšie ako smrť

Komedie

Velká Británie / USA / Německo / Nizozemsko, 2007, 90 min

Režie:

Frank Oz

Scénář:

Dean Craig

Kamera:

Oliver Curtis

Hudba:

Murray Gold

Kostýmy:

Natalie Ward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Po dlouhé době zase komedie u které jsem se hlasitě smál a netrpělivě čekal co bude dál. Takhle dobrých komedií není nikdy dost. Strejda Alfie byl fakt kruťák.(4.5.2010)

 • gudaulin
  *****

  Se slovem pohřeb si spojujeme úctu k zesnulému, bolest pozůstalých, slzy, lítost nad odchodem blízkého člověka. Tvůrci britské černé komedie ale dokázali rozehrát na malé ploše mnohem větší paletu emocí a hlavně předvedli, že správně pojatý pohřeb může přinášet nečekaná překvapení a zážitky počínaje výměnou nebožtíka a odhalením sexuálních libůstek zesnulého konče. Se správně adrenalinovému nekonvenčnímu zážitku potřebujete vlastně jen sestavit vhodný seznam smutečních hostů. Nesmí chybět starý protivný strýček, vedle kterého se chová dědeček rodinky Simpsonových jako matka Tereza, dále hypochondra s fascinující schopností dopouštět se faux paux, slizký donchuán, trpaslík s nekalými záměry... Stačí vám ukázka té bizarní sestavy, abyste začali tušit, kam se místní sešlost řítí. Navíc jen málokdo z přítomných je nadán schopností řešit logistické problémy typu dvou mrtvol na jedinou rakev, jen ti psychicky nejodolnější se dokáží vyrovnat s příchodem umrlce zpět mezi smuteční hosty. K tomu přičtěte pár zdánlivě nevinných rekvizit, jako je tuba prášků, ve které se ovšem skrývá místo nevinného léku silná halucinogenní droga - a neštěstí je hotové. K gagům si přidejte tradiční suchý britský konverzační humor typu: "Mám takový dojem, že na pohřeb mého otce se dostavilo mnohem více přátel než měl zaživa." Přesně takový druh humoru mi sedí a jeden výstřelek v podobě fekální scény s nadhledem Franku Ozovi odpouštím. Jen ta jadrnější mluva mi poněkud vadí, britské filmy podobného ražení si spojuji s určitou noblesou, ale to je možná daň českému dabingu vyrobenému pro televizi Nova. Celkový dojem: 90 %.(2.4.2015)

 • Xmilden
  ****

  Velmi povedené, velmi anglické a velmi vtipné. Film po úvodních celkem normálních 30 minutách začíná stále více přidávat na otáčkách až má někdy člověk pocit, že to postavy ve filmu nemůžou zvládnout.(22.12.2008)

 • emma53
  *****

  Pro milovníky anglického černého humoru je to skvělá podívaná. Velmi dobré herecké obsazení v čele s mým oblíbeným MacFadyenem mě nadchlo svými výkony hned od začátku a bavilo mě až do konce.(19.10.2012)

 • Rex Mundi
  *****

  Popri toľkých pozitívnych komentároch by som ťažko mohla pridať ešte niečo originálne, zostáva mi len dodať, že takáto kvalitná čierna komédia sa už dnes veľmi často neurodí. Ale toho najlepšieho nikdy nebývalo veľa, takže je to asi len dobre :-)(5.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace