Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Rocket

Konečne som sa dostal k tejto komédii, okolo ktorej som sa točil už dva roky. Niečo mi neustále hovorilo, že to bude presne podľa môjho gusta a to "niečo" sa nemýlilo. Čierny humor mi roky pomáha nebrať život a hlavne jeho ťažšie úskalia tak vážne :) a práve preto rád v budúcnosti privítam len viac a viac žánrovo podobne ladených filmov. Veď...čierneho humoru nikdy nieje dosť :). Peter Dinklage tu opäť dokazuje veľkosť, aj keď nie práve svojho vzrastu, no zaručene hereckého prejavu, ktorý obdivujem už nejeden rok. Doslova tu hrá ako "o život" :) ()

Mat21

Můj otec byl výjimečný člověk ...a jako takový by si zasloužil důstojné poslední rozloučení. I z vůle jeho milujícího syna Daniela byla přípravě věnována maximální pozornost, pohřební služba byla poslána nazpět se špatným tělem a příbuzní se scházejí v hojném počtu, aby nad rakví každý z nich prožil svůj díl trapasu. Valium coby prášek na uklidnění měl pomoci ve stresu Simonovi, jenže ouha, jeho švagr Troy zaměnil Valium za vysoce účinnou halucinogenní drogu. A tak zatímco je tráva kurevsky zelená a na trávníku se válejí nádherné listy, lilipután Peter vytahuje z rukávu soubor dosud nepublikovaných fotografií, které by nebylo radno zařadit do rodinného alba, a Daniel čelí komplexu "toho méně úspěšného" v porovnání se svým slavným a úspěšným spisovatelem Robertem. ● Britská komedie Horší než smrt má sice velmi vlažný začátek, mj. úvodní animace s pohybem pohřebního vozu Vám skončí jako zajímavá po 30 sekundách, další 2,5 minuty budete muset přetrpět, později však nenechává na nikom a ničem ani nit suchou. Ani po smrti si nebudete jistí, zda-li vůbec a v jakém počtu vlastně budete pohřbeni. Napříč všemi skvělými a svébytnými filmovými postavami, vyšinutý Simon balancující nahý na hřebenu střechy či srážící nebožtíka k zemi, předčil všechny. ║7.3.2010║ ()

jorgus

vynikajici komedie, ktera jede od zacatku do konce..kdyby nebylo par vtipu, ktere nebyli uplne z prvni ligy jdu jeste vys..ale jinak moc prijemne prekvapeni:) ()

sandinista

Dobrý film, který si nehraje na nic jiného než na oddychovou komedii. Dost vtipných momentů, které u mě naplnily představu nenáročné zábavy. ()

Lukin413

Konverzační komedie, odehrávající se na ploše jednoho domu s dvěma desítkami postav. To je schéma, které přímo vybízí, aby se z filmu stal nesourodý slepenec scének bez řádného příběhu. V tomto případě to naštěstí neplatí, příběh je sice poměrně ohraný, ale celistvý a dobře vygradovaný. Každá jednotlivá postava má ve filmu své místo, svůj účel, a dostává přesně tolik prostoru, aby nedrobila příliš příběh a na druhou stranu se zároveň nevyčerpala a nepůsobila pak už trapně a zbytečně. Tomu přispívají i vynikající (převážně) britští herci, kteří rozhodně nepatří k velkým hvězdám, ale to jejich výkon nijak nesnižuje. Naopak to poukazuje na neskutečné množství hereckých talentů na ostrovech. Humor je zde velmi rozmanitý, od velmi jemného, britského, přes velmi šílený, až po (vzhledem k prostředí, kde se odehrává) černý jako noc. Všechny tyto polohy jsou však dobře vyvážené a nikdy film nesklouzne k laciným vtípkům. 90 % ()

R4d3oN

Nepamatuji si, kdy jsem naposled viděl film s tak černým humorem. Typický britský humor, který se mi dost zamlouvá. Přehnanost je ovšem velká, ale u takových snímků jsem schopen přivřít oko :) ()

Viperine

Moc příjemná oddechovka s dávkou občerstvujícího britského humoru. Mimo jiné... skvěle namíchaná snůška ksichtů, co se umí pořádně ksichtit. ()

Wardan

Musím přiznat, že takhle už jsem hezky dlouho nezasmál. Hodně dobrá britská crazy komedie. Herecky i režijně příjemné, jednoduché s velmi kvalitním černým humorem. Od prvního pohledu do rakve (vlastně už od úvodních titulků) nastává smršť gagů až do závěrečného posezení na střeše. Britové vládnou. ()

jandula00

Když jsem objevila tuhle britskou komedii s vysokým hodnocením a s tématem pohřbu, zajásala jsem. První půlku filmu jsem čekala, kdy že se děj rozjede a já se začnu konečně nezřízeně popadat za břicho. Bohužel jsem se nedočkala ani v půlce druhé, a to mám britskou černotu vyloženě ráda. Film určitě není špatný, ale té "srandy" je v něm strašně málo, čímž děj trpí a vázne. Pro mě bohužel zklamání... ()

Helldo

Nabité obsazení amerického výkvětu komediální scény snad ani nemohlo vyplodit nic nevtipného a světe div se, obešlo se to i bez obvyklé pachutě trapnosti... Fajn zábava! ()

Bozvav

Naprosto vymazlený filmový zážitek. Rodinné akce tohoto typu jsou vždy jakousi tragikomedií, pokud se to ještě okoření halucinogenním koktejlem a malým šokujícím tajemstvím, je na řádný průšvih zaděláno. Vynikající scénář podpořený luxusními hereckými výkony, sednoucím dabingem a přiměřenou stopáží. Film zhlédnut jedním dechem, bránice dostala zabrat. Za mne plný počet. ()

jiri.twist

Zřejmě tomuto druhu „humoru“ jsem neporozuměl, dokonce jsem chtěl film vypnout. Tam, kde se u některých scén jiní válejí smíchy (viz recenze na IMDB a průměrné hodnocení 7,3), mě bylo téměř do breku nad stupiditou, primitovností a přízemností … holt, jsem prostě vadný, viďte pane XY … 2222 ()

Joll

Výborná britská komedie! Tohle má jít do kin a ne ty americký hovadiny.Škoda, že jich není víc. ()

Axident

No, já se nad touhle ztřeštěnou pohřební fraškou bavil naprosto dokonale a už dlouho jsem se takhle nechechtal. A klobouk dolů před halucinogenní exhibicí Alana Tudyka :o) Okamžik, kdy zaboří hlavu do živého plotu je k sežrání. ()

Darkslayer

Veľké sklamanie od fimu s takýmito ohlasmy som čakal oveľa viac. Začiatok, pomalý rozťahaný a nevtipny. Smiať som sa začal až po dobrých 40 minútach a ani to obzvlášť dobre. Fórky neboli nijak zvlášť objavné ba dokonca dosť predvídatelné a niektóre už mnohokrát videné (záchodová scéna ako z priemerného teenagerského filmu). Ešte že to zachraňuje obsadenie, avšak ani to nedokáže zázraky. ()