Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Drak9

Vytecna komedie plna sucheho britskeho humoru, u ktere jsem se naramne pobavil a smal se i po skonceni filmu. ()

jondoe

Nemam nic proti anglickemu suchemu humoru. Mam rad aj cierny humor. Dokonca mi nevadi ani trochu morbidneho humoru ak ho nie je vela a je dobre davkovany. Ale co je moc to je prilis. Tento film a humor v nom mi nic nehovori. Pre mna to bolo abslutne nevtipne a neprijemne. Len z tazkostou som sa na to dodival a cakal som ,ze sa najde aspon nieco co budem moct na tomto tak vychvalovanom filme odcenit. Cakal som dost dlho a ta jedna hviezdicka patri najstarsiemu hercovi na vozicku a jeho poslednej hlaske. Inak je tato komedia fakt horsia ako smrt. ()

Jaccobos

Nikdy jsme černý humor moc nechápal, ale toto je skvělá ukázka jak černého humoru, tak i bláznivosti, která staví pořád vyšší a vyšší nároky na vaše břicho... opravdu sem se nezastavil a Horší, než smrt je pro mě jedna z velmi mála komedií, která nemá ani minutu slabší ! ()

Seti

Řádná porce britského černého humoru servírovaná přímo při rozlučce s nebožtíkem. Původně jsem si představoval trochu něco jiného, ale i s výsledkem, jenž mi Frank Oz představil, jsem spokojen. Kde jinde totiž může člověk potkat na pohřbu zcela nahého advokáta, teplého liliputána nebo fuckujícího dědu na vozejku. Scénárista se v jednotlivých scénkách slušně vyřádil (i když si musel pomáhat veselými pilulkami) a gradace je taky zvládnutá na jedničku. Tenhle komediální kousek se prostě klukům z Británie hodně povedl. ()

Mistickzz

Ako sa hovorí, za málo peňazí veľa muziky. Film to nie je síce najoriginálnejši, ale vtipov a dobrých scén má viac ako menej a svojim čiernym humorom neraz pobaví. 77% ()

korndaddy

Jedna mrtvola, jeden pohřeb, jeden homoušskej liliput, nasranej strejda a lahvička kouzelných pilulek. Ideální kombinace na pěkný a nezapomenutelný pohřeb. Po pravdě bych se toho i rád zúčasnil. Pěkný film o smutné situaci. ()

klukluka

Bylo to hrozně dobře udělané - ti herci byli na jednu stranu civilní, na druhou stranu afektovaní (vím, že je to protimluv, ale po celou dobu filmu jsem nad tím žasnul a sám sebe (manželka už na moje tempo sledování filmů rezignovala) se ptal, jak se režisérovi podařilo ten zvláštní koncept nejen vytvořit, ale hlavně se ho po celou dobu důsledně držet..? Komedie ze života to asi tak úplně nebyla, těch extrémních situací, které mohou nastat na podobné akci, tam bylo skutečně trochu moc. Ale aspoň to opravdu byla komedie, na rozdíl od většiny amerických srágor řazených do tohoto žánru jsem nemusel přemýšlet nad tím, na základě čeho kdo naznal, že to má být sranda. Přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že Horší než smrt po americkém trhu pošilhávala, že se některé scény točily tak, aby se to Amíkům líbilo (za všechny uvedu závěrečnou smuteční řeč). O 3 roky mladší US remake je důkazem, že se to tvůrcům originálu povedlo tak napůl. Zřejmě nezaujali americké publikum, ale hollywoodským kolegům nasadili brouka do hlavy. Matně si vzpomínám, že americká verze tlačí mnohem víc na pilu, že se tam herci víc pitvoří a chovají se mnohem předvídatelněji, celkově by to ale, myslím, až takovej kvalitativní rozdíl (79 vs. 51 % ) být nemusel, protože podstatný je v obou filmech stejně absurdní ústřední motiv (otec od rodiny byl po celý život skrytý gay), a totožné jsou i absurdní situace v podání nevrlého strýčka na vozíku a zejména halucinogeny sjetého snoubence. ()

matolas

Sympatická parta s klasickým námetom a britským humorom. Nesmierne osviežujúca komédia v záplave priemerností a nudnosti. ()

cab

Cerna komedie z "oslavy" odchodu cloveka k vecnemu odpocinku. Na male plose s mnoha spise vedlejsimi charaktery se deji veci, ktere se normalne na takovem miste nedeji a proto prave z nich ciri vtipnost a cerny suchy anglicky humor. Zaslouzenych 80% ()

Rssa

Zdařilá britská komedie s prvky černého humoru a taky s prvky situačního humoru. Každá postava je vyjímečná a velmi zábavná. Alan Tudyk a Ewen Bremner byli podle mě nejlepší z celého filmu, ale i ostatní vás dokáží rozesmát. Příjemných 80 % ()

Anaximandr

Ak mám na Anglánoch niečo rád, tak je to ich humor.....Skvelá "ujebávka" - spolu s Litlle Miss Sunshine - u mňa dve najlepšie komédie, čo som za posledných pár rokov videl.... ()

baXter

Death at a Funeral je přinejmenším úsměvná a zajímavá anglická komedie. "Valium" a teplej lilipután Peter tomu dodali opravdu šťávu a i pos*aný xicht byl zábavný, ale přitom důstojný, ne jak známe z amerických komedií. Jsem rád že mi bratránek tento film doporučil, fajn jsem se bavil ! ()

Sten-li

"Příjemný" černý humor sedl na smuteční obřad jak vyšitý. Škoda jen, že sjetej strejda Alfie v závěru nedostal více prostoru... ()

eagle-eye

Dost dobrý. Inteligentní, přesto naprosto šílená komedie o jednom zpackaném pohřbu. Dlouho jsem se takhle nepobavil u konverzační komedie, Tudyk na LSD byl boží, ale bylo by asi nespravedlivé, kdybych chválil jenom jeho, trpaslík Dinklage už x-krát potvrdil svoje kvality, MacFayden taky zahrál skvěle. Nemám absolutně co vytknout, čistých 5*. Podobné filmy: Rodinná oslava, ale naruby...;-) ()

showxman

Brutálně černá komedie, která úderně dávkuje humor po celou dobu, a poctivě tak divákovi "promasíruje" bránici. A vězte, že na pohřbu ovládaném šílenou kombinací LSD, mesaklinu a ketaminu se může stát opravdu cokoliv! ()

Free_player

Typická anglická černá komedie, ale se skvělým obsazením a vtipným námětem. Všechno začíná teprve až si A. Tudyk místo valia vezme LSD - dalo by se říct, že to je skutečnej počátek filmu. No prostě chvílema jsem se smál tak až jsem fakt brečel a jen čekal co příde dalšího .... a ono to přicházelo, ale nejvíc vtipný bylo jak se tam tej partičce všechno sralo pod rukama (a jednomu týpkoj fakt doslova) . A dotoho všeho tam pak příde malej teplej trpaslík a vybalí na synáčka, že klátil jeho mrtvého otce, to už bylo prostě moc :D . S kámošema jsme se u toho řezali čím dál víc ....uf ani už nevim jak to skončilo ()