Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Santino7

Povestný anglický humor v plnej paráde. Občas možno až príliš čierny, no mne osobne to vôbec nevadilo, bavil som sa takmer celý čas. Príjemná zostava hercov (viacmenej neokukaných) v netypickej komédii o rodinnom pohrebe z britskej dielne. Frank Oz to ešte stále vie. 4/5 ()

janabel

Když chci spravit náladu, tak tenhle film je dobrým lékem (spolu s Červeným trpaslíkem, samozřejmě :-). Čím víc ho vidím, tím víc se mi líbí. Dopředu se těším na hlášky a královsky se bavím. No, možná že jsem se ze začátku cítila trochu provinile, že zrovna toto téma mě rozesmívá, ale to se nedá, koukněte a uvidíte sami, pieta jde ať chcete nebo nechcete stranou a místo ní vás začne převálcovávat pravý britský humor, a vlastně proč ne, vždyť nadarmo se neříká, že Bůh má smysl pro humor. ()

Anakinekcz

Je zajímavé jak někteří režiseři dokážou i s omezeným rozpočtem udělat skvělý film.Děj celeho filmu se odehrává na poměrně malém místě ,ale i tak je celkem originálně a vkusně využit každý milimetr scény počínaje obývákem a konče střechou.Ikdyž je to pohřeb velmy pochmurné téma tak i z něho se dá vytvořit komedie jak nám ukázal Frank Oz. Death at a Funeral je plná černého a řekl bych také neotřelého humoru s dobrými hereckými výkony. ()

Phillo

Komediálny priemer, z ktorého námetu sa viac vyťažiť asi nedalo. Pretože námet so scenárom sú tým najslabším, čo film ponúka. Inak herecky a vtipne obstojné a nepredvídateľné. Ten americký koniec si mohli tvorcovia odpustiť, pretože v kontexte anglického humoru a citovania scénok pôsobí dosť degradujúco. ()

Pawlisman

Jednoduše a ostře vykreslené postavy povětšinou jen s jednou charakteristikou. Většinu zápletek stejně jako humorných scén vytváří teenagerovská zdrogovanost, která je však až na vyjímky docela dobře zpracovaná a zahraná. Celkově jednoduchá a rychle se zaplétající klasická komedie s prvky známými již z dob Moliérů a Shakespearů. Z nové tvorby mi tato nadprůměrná komedie, která vyniká svojí přímočarostí a jednoduchou čistotou, připomíná například závěrečnou scénu z Černé kočky, bílého kocoura. 8,5/10 ()

cherita

Tenhle film vás asi nedonutí umřít smíchy, ale v některých momentech se o to dost úspěšně snaží. Navíc tam, kde dochází dech scénáři, zapracuje herecký ansámbl, který nemá jediný slabý článek. Radost pohledět na tu mozaiku. Od těch pro mě bezejmených ale povědomých tváří až po roztomilou kreaci Alana Tudyka. A Valium je nebezpečnější než jsme si mysleli. ()

JoVanGogh

Absolútna pohroma. Veľká rodina, ktorej každý člen je jedinečná osobnosť a výber príbuzných exotov zosnulého je naozaj pestrý: letargická manželka, frflajúci invalidný brat, utajený homosexuálny priateľ, synovec experimentujúci s halucinogénmi, jeho sfetovaný švagor, jeden syn večierkový playboy a druhý syn, ktorý sa to snaží zachrániť. Katastrofa na pohrebe, počas ktorého sa vystrieda asi milión absurdných situácií, korenená jedinečným britským čiernym humorom a zavŕšená tichým výdychom... a strýčkom Alfiem =D ()

punk_zero

Kokos. Toto bol riadne čierny humor. Len škoda, že to tam nejako neoživili. Bola by sranda, najme na pohrebe, aj keď tam boli dosť trapnosti. Ten trpaslík to schytal chudák, ale pobavil ma a dosť :) ()

(Z)denny

Chcete se důstojně rozloučit se svým blízkým zesnulým a myslíte, že by to bylo nejlepší v jenom v nejbližším rodiném kruhu? Možná máte pravdu. Ale to byste nesměli takové příbuzné jako Daniel - dá se říct hlavní hrdina tohoto snímku (nepočítám-li toho mrtvého, kolem kterého se všechno točilo. Ale ten zde vystupoval docela toporně..). Jo a hlavně, nikdo na funuse nejezte Valium, ať to všechno nevidíte "kurevsky zelený".. ()

El Loco

Skvelá komédia od Franka Oza, plná typického britského humoru a zaujímavých postáv, z ktorých ani jedna nie je tou ústrednou, ale každá je rovnako dôležitá v tomto spletenci eskapád → pohreb + LSD + liliputánsky homosexuálny vydierač + nevrlý strýko Alfie + vyrážka na zápästí, no môže z toho vzniknúť niečo neoriginálne? ()

Illy

Sjetý Tudyk, hovno na ruce a já se válel v křečích smíchu. Briskní britský humor a povedená komedie je na světě. ()

Acrux

Parádní oddechová komedie na víkendové odpoledne. Představte si, že se chcete důstojně rozloučit se svým zesnulým otcem, ale kolem pohřbu se začne dít tolik nečekaných událostí, že to snad ani nemůže být pravda. Máme tu omylem zfetovaného snoubence vaší sestřenice, který chce úplně nahý páchat sebevraždu, nerudného imobilního strýčka (se kterým je ovšem z pohledu diváka náramná švanda), cynickou matku v depresi, nervózního kněze, slavného bratra (jehož proslov by všichni slyšeli raději než váš), otravnou partnerku, hypochondrického kámoše a jako třešničku na dortu vyděračského milence vašeho otce... A ještě ke všemu vám místo otce dovezou v rakvi někoho jiného. No pěkně děkuju, to je snad asi vážně Horší než smrt... ()