Mrakodrap, který má stopětatřicet poschodí a před sebou slavnostní uvedení do provozu, postavil stavební magnát Jim Duncan podle návrhu architekta Douga Robertse, který využil nejen všech svých znalostí a zkušeností, ale také nejmodernějšího vybavení a poznatků v oblasti bezpečnosti. Ani jeden z nich však netuší, že Duncanův zeť Roger do stavebních prací nejednou zasáhl a v rámci pochybných úspor udělal z mrakodrapu smrtící past. Zatímco se na slavnostní otevření sjíždějí významné osobnosti, vznikne v jednom z malých skladišť pro údržbu k malému požáru. Nikdo netuší, že polovina supermoderního bezpečnostního systému nefunguje a požár se pomalu šíří. Následuje selhání elektrického systému, a když se oheň setká s plynem, dojde k explozi, která promění mrakodrap v planoucí pochodeň a odřízne hosty od možnosti uniknout smrtícímu žáru. Do boje s živlem se pouští nejen zoufalí lidé uvěznění v nebezpečné pasti, ale také hasiči pod vedením chladnokrevného a odvážného Michaela O'Hallorhana. Je to závod s časem, závod, v němž padají masky a na povrch vyplouvá pravá a často nečekaná tvář jednotlivých postav. O poslední odvážný kousek se pokusí Doug s Michaelem, kteří chtějí odpálit obrovský rezervoár na střeše mrakodrapu, obsahující téměř dva miliony galonů vody. (TV Nova)

Bohdy67

Nemá cenu nic dodávat...Ani po čtyřiceti letech nepřekonaný klasika, jak hereckým obsazením, tak ztvárněním. Scéna kdy O.J.Simpson předává tu kočku Fredu Astairemu, který tak pochopí, že jeho láska je opravdu pryč, je možná nejlepší z celého filmu, ikdyž na výběr, jich je tolik, že je to těžké posoudit... 96% ()

naytsirk

Smutné, že jsem tento snímek poprvé viděl v roce 2014. Dobrý zpráva je, že i po těch čtyřiceti letech to má atmosféru a člověk je napjatej jak struna, od začátku až do konce.... ()

tulakfelix

Jestli tohle je 298. nejlepší film, tak co dělá těch 260 braků před ním? Dokonalý scénář, dokonalí herci, bombová atmosféra. ()

Konopilka

Po dnešku nechápu, co mě před lety vedlo ke čtyřem hvězdám.... Je zvláštní, jak ty opravdu dobré filmy zrají jako víno ()

Bodega_Bay

Tatíček všech katastrofických filmů, ve kterém hraje Paul Newman. Nejvíc boží na něm je, že je tam Paul Newman....a ještě někdo a někdo další...taky McQueen, jasně. Hoří barák a běhá tam víte kdo? Paul Newman! Klasika všech klasik, slaví se otevření nového mrakodrapu, něco se pokazí a dům je v plamenech. Záchrana může začít. Třešnička na dortu je přítomnost Freda Astairea. No a nevím, jestli to už zaznělo, ale hraje tam Paul Newman! ()

Zofinka2

Je to film super. Díky skvělým hercům jako je Paul Newman, Richard Chamberlain, Steve McQueenovi atd. Koukám na to, vždy, když to dávají v TV. Je to neokoukatelný. Vždy Vám to něco dá a něčím překvapí. A dobře se na ty herce kouká... Abych neurazila herečky, tak na ty také:). ()

D1705

Najlepší katastrofický film 70-tych rokov. Film mal aj knižnú rovnomennú predlohu. Už len nápad a vsadenie deja je veľmi zaujímavé a nezvyčajné. Film mal opäť hviezdne obsadenie a odcenenia nenechali na seba dlho čakať. Dokonca bol nominovaný akadémiou za najlepší film, ale vyhral hviezdny Krstný Otec II. Katastrofická klasika z Hollywoodu. ()

baron156

Katastrofická klasika na pohodový večer. Samé herecké hvězdy a dobrý konec. Podle knížky měl mrakodrap stotřicetsedm pater, ale už nevím jak to bylo ve filmu. A asi žádný jiný film Skleněné peklo nepřekoná. ()

Bogrant

Klasický veľkolepý katastrofický film s jedným veľkým hereckým esom vedľa druhého. Dĺžka rozhodne neprekáža, akcia je bohato spestrená a tie herecké výkony nie je potreba ďalej popisovať. Horúci film. ()

Feacher

Velmi pěkný film, který má sice 2,75 hodiny, e člověk se ani chvíli nenudí. Na tu dobu určitě super natočený, někdy teda efekt "vykopnuti dveří" nebo "hašení ohně" byl prokouknutelný i pouhým okem, ale to vem čert. Napětí až do konce, protože od smrti ve výtahu nikdy nevíte, kdo může umřít dál. Paul Newman klasicky skvělý.. 100% ()

Kritickej

6/10 Některé civilní dialogy už dost tahají za uši a také závěrečná scéna s vodou je spíše směšná (původně připoutaní civilisté zmateně pobíhající/padající před kamerou), ale pořád je to rozhodně nadprůměrná podívaná se spoustou hereckých legend. ()

Cesty timem

...."Měli jsem štěstí, mrtvých není ani 200, ale přijde den a takováto past zabije tisíce lidí a my budeme polykat kouř a vynášet mrtvé, dokud se nás nezeptáte, jak stavět".... Hasič ani tehdy nevěděl, jaká věštba to je a jednou přijde den a budou polykat prach ze dvojčat WTC a bude tisíce mrtvých. ()

Miroslav.Zac

Na pomyslném žebříčku katastrofických filmů je pro mě Skleněné peklo na druhém místě (to první obsadil Den poté). Je škoda, že katastrofických filmů se točí tak málo a jen pár z nich se tady dostane do červených čísel. Kdyby se takový film natočil aspoň jeden za dva tři roky, byl bych spokojený, témat by se našlo mnoho. ()

CrazyWolf

Tak takhle by měl vypadat každý katastrofický film - napínavý, strhující... Dnešní filmy se spíš orientují na počítačové efekty, a postavy a děj zanedbávají. Proto se tomuto klasickému dramatu jen stěží vyrovnají, i když v nich hoří a vybuchuje všechno, co se jen dá. Tenhle film by si nikdo neměl nechat ujít! ()

Chefyk

Tenhle film jsem vzhlídnul jenom náhodou a musím říct, že mě dostal. Ač jsem to neplánoval, po náhodném zapnutí televize na začátku filmu jsem u něho zůstal sedět až do konce. Plajáda skvělých herců, stupňující se napětí. klasika, která ani po třiceti letech neztratila na síle. Možná nejlepší katastrofický film. ()

Michaell

Velká vzpomínka na dětství, prostě klasika. Z nostalgických důvodů musím dát 4, i když tomuto žánru opravdu neholduji. Ale konec konců vedle toho, co se v tomto žánru točí dnes, je to umělecké dílo. ()

senoritar

Tento film jsem poprvé viděla jako malá holka a už tehdy jsem z něj byla unešená. Vizuální efekty sice nejsou dokonalé, ale naprosto odpovídají duchu doby. Skvělé herecké výkony, ať už od herců v hlavních rolích v čele s Paulem Newmanem a Stevem McQueenem nebo i vedlejších rolích (naprosto mě nadchnul Fred Astaire, který dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa). Film navíc doprovází skvělá hudba. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson