tom88

Pomerne slušná žánrovka s priemernejšou réžiou a fajn hercami. Stathamovi by som doporučil radšej niečo akčnejšie, no zapadol aj ako bankový lupič. Záver potešil a z filmu som mal nakoniec dobrý pocit. Rozjazd nebol príliš pútavý, ale netreba sa nechať odradiť. 72% ()

sator

Přesvědčivé by to mohlo být, kdyby to vzniklo v tom roce o kterém to bylo...za posledních 20 minut * navíc... ()

URBAN

Popravdě je to jen průměrný , ale neumí to nudit a to každý průměrný film nedokáže . Už od začátku se jde na věc a neexistují hluchá místa . Průměrným to dělá příběh který je jednoduchý a předvídatelný , ale mě to bavilo a drželo v neustálém napětí ikdyž jsem toto už někde viděl . ( 20.5.14/MAC ) ()

otík

Stathamův film se dá rozdělit na dvě části - v první jeho hrdina vlastně jen tak pohodově se svou partičkou vykrade banku, v druhé však dostává pořádně na prdel od mafie (v čele s parádně úlisným Davidem Poirot Suchetem) i policie. Druhá část je místy slušně brutální, poklidná atmosféra první části je ta tam. A když kolem Stathama začnou i umírat lidé, film se posunuje nějak jinam. Závěr už je zase jakoby navazoval na tu první, klidnější část. Statham v civilní roli vůdce smečky nezklamal, charizma má na rozdávání a i ostatní role jsou pěkně zahrány. Horší nadprůměr. Hudba: J. Peter Robinson ()

vesper001

Čistá gangsterka se vším všudy, které přidávám hvězdičku za ženský prvek, který tu není jen samosvlékací dekorací, ani nehraje druhé housle, o kterých si jinak v rámci žánru zpravidla může nechat jen zdát. Naopak, je jedním z hlavních hybatelů děje. Glorifikovaný Jason Statham mě nijak nezaujal, líbila se mi ale energická Saffron Burrows, která dokázala s přehledem ukočírovat všechny své pánské parťáky. A samozřejmě nemohu opominout svého milovaného Poirota, který razantně změnil profesi i stranu zákona. Když jsem se probírala filmografií Davida Sucheta, zaujalo mě, že v mezičasech během natáčení Poirota hrál hlavně role padouchů – teroristů, mafiánů a všelijakých pochybných živlů. Zřejmě si potřeboval od hyperkorektního a zásadového Belgičánka aspoň občas odpočinout. Potíž je ale v tom, že i když se poctivě snaží předstírat, že mučeníčko je jeho potěšeníčko, jeho laskavé oči ho pokaždé (pro)zradí. ()

Cedr

Stylová atmosféra Londýna na počátku sedmdesátých let má rozhodně něco do sebe. The Bank Job z ní dokázal vytěžit maximum. Napínavý heist film, který se postupně přepíná do ještě napínavějšího thrilleru možná nepřináší nic extrémně nového, ale to vůbec nevadí, protože z obou žánrů čerpá to nejlepší. Navíc, a to nejen díky přítomnosti Jasona Stathama, The Bank Job navozuje podobný feeling jako například Lock, Stock and Two Smoking Barrels nebo Snatch.. Asi nebude až tak úspěšný jako tyto dva anglické kulty, ale já se bavil náramně. 90% ()

eJacques

...Prostě skvělý námět, při vykradení banky namísto peněz ukrást bezpečnostní schránky... Jak říká jedna postava ve filmu na otázku policajta, co měla ve schránce za věci: "Zbláznil jste se, lidi si dávají věci do tajné bezpečnostní schránky právě proto, abyste nevěděli co to je." A našly se tam opravdu zajímavé věci... ()

Hafran

Solidní thriller, kde vytříbenost a galérka charakterů všech zlodějíčků a inspektorů ze Scotland Yardu je podstatnější než obyčejná zápletka a nepříliš akční a trochu chladný děj. Britským přízvukem vyzbrojená bandička podivínů s malou rolí Davida Sucheta (Poirot) je však natolik kouzelná že tenhle film stojí za to. ()

Mrkvič

Moc příjemně gradující film podle skutečné události. Ze začátku to sice vypadá na film ve stylu českého skoro dvojčete Prachy dělají člověka. Jenže vtipu se to nedočkáte, naopak se víc a víc přitvrzuje a na konci je to regulerní drama. A navíc hodně povedené. Nečekal jsem od toho skoro nic, takže příjemné překvapení. ()

baruss

Není to nějaký překombinovaný? --- Někam ho schovej, někam ho schovej. Schovej ho do Brugg.. (pardón nechal som sa uniesť, ešte stále mám hlavu v oblakoch z druhej projekcie filmu V Brugách... Ale pravdou je, že tento film je na mňa prekombinovaný, ešte jedna poznámočka pod čiarou: som fanúšik bankoviek a kasínoviek (filmov o vykradnutí alebo urobení bánk, resp. kasín). ()

SG_ever

Statham opět nezklamal a kvalitě film přidává i to, že je to údajně založeno na skutečných událostech (je tomu opravdu tak?!). Tak jako tak jeden z výborných filmů o jedné netradičně provedené bankovní loupeže, kde už od začátku něco smrdělo. Dovětek to jen podtrhl - více jak 100 lidí odmítlo komentovat své ztráty z bankovní loupeže. (80%) ()

Jizni Tlapa

Poutavé téma s odfláknutou - maximálně tří hvězdičkovou polovinou, vláčející diváka nudně od zdi ke zdi. Když ale první půlce odzvonilo, Prácička se rozjela do nadprůměrného pěti hvězdy, kterou si udržela do poslední minuty. Skvělé obsazení a netradičně kolem sebe nekopající-nefackující-nekolínkující Statham, na kterého se po hodně dlouhé době dalo dívat!Dobrá práce a psaný závěr´=80 %! ()

Cushing

A ono to opravdu, ale opravdu je podle skutečnosti, a nikoli vycucáno odněkud z prstu scenáristy? Možná se pletu, ale mám pocit, že ona autentičnost a historická věrnost je pouze markýrovaná. Za vidění to stojí, ale ke konci je to čím dál tím nevěrohodnější, a jestli někdo skončí s kudlou v zádech nebo ve vězení nebo na Seychellách, mi bylo srdečně jedno. ()

Jazzzz

Ale jo, koukat se na to dá velmi dobře. Člověk se nenudí... Film má celkem spád, ale ta zápletka se mi zdála až kýčovitě zapletená a myslím, že dost věcí v tomhle filmu bylo jaksi navíc... Tím se z tohoto průměrně dobrého krimi stalo i nadprůměrně až zbytečně dlouhé krimi... ()

Beky

Jak čtyři tak tři našlápnutý hvězdy, by byly správně!! Pro čtyři hovoří skvělá atmosféra sedmdesátých let, dokonalá koukatelnost - nenudil jsem se ani vteřinu, pečlivě vybraní herci!! Pro tři hovoří jasně děravý scénář a občasná náhodnost momentů, tyhle zvraty nemám rád, něco se stane úplnou náhodu a někomu to ublíží a někomu pomůže, některé scény bych tam nedával a některým scénám nevěřim, ale je tady velké ALE, film je totiž podle skutečené události a tak bychom měli věřit všemu co během filmu uvidíme, je to těžké ale je to tak!!:) Jak z toho vybruslit? Nijak, mrkněte na to a udělejte si názor sami!! Jednou větou: Banku vykradnout není jen tak, někdo tě chytí a budeš pikat!! ()

_DAVE_

Tohle rozhodně není klasická "Stathamovka", jedná se jeden z nejlepších "bankovních" filmů. Fakt celkem milé překvapení. ()

ivan bohatyr

Z mírného začátku se postupně vyklubal slušný spád filmu. Po první půli se začaly objevovat nečekané zvraty a komplikace v příběhu a tak sem vývoj v druhé půli netrpělivě sledoval. Zajímavý film, který nenudí, na některé zápletky z krimi filmů to možná nemá, filmy z takového žánru mají věšinou velmi spletitou zápletku a vyvrcholení. Zde se jedná o mírná překvapení v průběhu, které jsou lehce odhalitelné a pohopitelné, což může spoustu diváků přilákat, jelikož v některých zápletkách v krimi filmech člověk může lehce ztratit orientaci. ()

honz

Bezva návod, jak udělat banku. Ale bacha, ať po vás kromě policajtů nejde i někdo další! :-) Výborné strhující drama zakládající se na skutečné události. Filmu rozhodně nechybí spád a napětí, ani výtečné herecké výkony, hlavně Jasona Stathama. Pro mě - po delší době slušná krimi. ()

DonHUS

Čistej průměr. Mix krimi a drama se spoustou nezajímavých postav, ze kterých ani Statham nijak nevyčnívá. Lépe mu sednou role, kde mlatí, kope a střílí lidi a hláškuje u toho. Nic zvláštního ani nepřekvapujícího se po celou dobu nestane, děj si pozvolna plyne a nebýt trochu akčnějšího konce, skoro by to hraničilo s nudou. Neurazí, nenadchne a za pár dní si na to asi ani nevzpomenu. ()

elanius

(83/2013) / Veľmi som sa tešil na tento heistík. Po pozretí musím skonštatovať, že sa síce jedná o kvalitne urobenú prácu, ale ničím výrazným film nezaujal. Teda okrem dokonalého prostredia Londýna 70-tych rokov. Vizuál a atmosféra na 100 percent. Príbeh jednoduchý ale efektný, celé by to ale mohlo odsýpať trochu dynamickejšie. V rovnakom duchu sa nesú aj herecké výkony, nikto nevyčnieva, nikto nesklamal. (6/10) ()