kingik

Solidní jatka. Mistr hrůzy a blázen v jedné osobě Alexandre Aja dodal hororovým fanouškům prostřednictvím masožravých prehistorických piran početný zástup spoře oděných slečen, nadržených týpků a taky velkou porci krve, ohlodaných a zohavených těl, a to vše ve 3D. Nedržel se vůbec zkrátka a (detailně) servíruje hororovému fanouškovi vše, co si žádá, a navíc servíruje stylově i s nadsázkou. V dějinách hororů s rybí tematikou se jedná rozhodně o největší krvavá jatka, a i když je tu řada známých herců, tak je to stejně jedno, protože většina z nich poslouží jako žrádlo pro rybičky. Kvalitní hororová jízda se slabším rozjezdem a klidně bych si dal pokračování. 80% ()

InJo

Po NOCI S NABROUŠENOU BŘITVOU a HORY MAJÍ OČI další exkluzivní jatka made by Alexandre Aja. Tentokrát však bohužel očekávatelně schématická (základní kostru příběhu odhadne předem každý hňup) a bez skutečně tíživé hororové atmosféry (té tvůrci těžko dosáhnou se scénářem, v němž se až do konce stále střídají sekvence pokoušející se o napětí a strach s povrchními rádoby sexy výjevy z pláže plné koz, zadků, alkoholu a taneční hudby). Celé je to jedno velké pozlátko, ale chtít od ryze letního popcornového hororu něco víc (než zástupy lascivních slečen a žaludek zvedající brutality) by bylo asi trochu naivní (i když vyvarovat se některých školáckých WTF klišé a nelogičností by určitě neškodilo). Lepší 3* (70 %) zejména za pár hodně vymazlených záběrů... ()

Šakal

Měl jsem obavy, aby to nebylo „Aja vo voze, Já vo koze“ popř. obráceně. Naštěstí to bylo (převážně) o kozách..., spoustě tequily, potřebných limetkách a zase o (obřích) kozách, takže v pořádku. Jo a taky tam byly (mám ten dojem) nadržené zubaté (pa)rybičky. Jako prázdninové „roztančené“ video pro ukrácení volné chvíle Sašo dobrý resp. hodně dobrý a i takové Spielbergovi Čelisti v kontextu s tímto vypadají jako zcela nevinné rybaření, ale sám moc dobře víš, že máš rozhodně navíc. Tohle je mrhání talentem, byť neříkám, že bych se nebavil a ostatně každý máme (jednou za čas) nárok na totální „výplach“. Jen aby u něj nezůstalo napořád. Osobně mám radši, když (mi) brnkáš na nervovou soustavu než na bránici, ale nakonec (i za rodiče) zaokrouhlím směrem nahoru. 70% p.s. pouze z těch „speciálních“ (3D) efektů jsem se cítil jak po víkendovém maratónu na centrifuze. Zajímavý komentář (pro mě): uživ. verbal ()

Sobis87

Alexandre Aja je velmi zručný režisér, který holduje brutalitě jako málokdo. Bohužel má občas smůlu při výběru scénářů – Noc s nabroušenou břitvou vynikala v gore momentech, byla to atmosférická podívaná zabalená do nepopiratelně působivé formy, avšak celý zážitek silně degradovala tristně vystavěná zápletka se samoúčelným a debilním rozuzlením. Následující remake Hory mají oči považuji za Ajův vůbec nejlepší film, neboť vedle šťavnaté porce brutality, obrovského množství napětí a celkově velmi působivé audiovizuální stránky disponuje i smysluplným scénářem umně vystaveným na základě funkčních žánrových postupů. Kvalitativní pokles nastal opět vlivem nedomrlého scénáře v následujících Zrcadlech, která nenabízela už takové množství atrakcí, aby to diváka uchlácholilo. Piraňa 3D – volné pokračování (či remake) série, která nikdy nebyla něčím víc než jen neskutečnou kravinou – je taktéž kravina, avšak už propagační plakát nadneseně parafrázující Čelisti spolu s rozcupováním jedné z hvězd tohoto kultovního Spielbergova fláku hned v prvních minutách dává jasně najevo, že tady po dlouhé době s námi filmaři opět hrají čistou hru. Zapomeňte na filosofování Sylvestera Stalloneho v rámci tupé střílečky (Expendables), zapomeňte na vážně podávané vlhké sny desetiletého dítěte (Resident Evil: Afterlife), které jsou tak trapné, že by ji radši nikde neventilovalo.Piraňa 3D je upřímné béčko, které nezakrývá tupost celého konceptu a scénář je hlavně kostrou držící jednotlivé atrakce pohromadě, díky čemuž Aja tzv. udělal z nouze ctnost. Je příjemné sledovat film s vědomím, že se tvůrci nesnaží dělat z vás blbce doufajíc, že jim ona strojená dramata a prosté scénáristické kličky nějak zbaštíte. Tenhle film je prostě o dravých rybách, které vás do minuty ohlodají až na kost. Na jachtě se točí prasárničky, u břehu blbne mládež a tyhle ryby mají zatraceně velký hlad. A tom to celé je – větší hloubku v tom nehledejte, nejsofistikovanější na celém filmu je asi to, že nadrbanému režisérovi „hambaťáren“ rybky uhryznou penis. Tečka. Zásadní informací je, jak název napovídá, fakt, že je film promítán ve 3D, čemuž Aja uzpůsobil režii, avšak nečiní tak stejně nešikovně jako Anderson v posledním Resident Evilu. Jemu nejde o to, aby byl film „cool“, ale o to, aby byl prostě zábavný a mnohdy i úsměvný (rybičce penis nechutná, tak vám ho vydáví přímo před nos…), potažmo dráždivý (dvě nahé pornoherečky kroutící se pod hladinou; nadměrně vyvinuté vnady dívky s padákem zavěšeným za člunem brázdí vodu a buďte si jisti, že to Aja nasnímal tak, abyste si to ve 3D řádně vychutnali). Vrcholem celého filmu je pak masivní masakr u pláže, kde není nouze o utrhané končetiny, rozšmelcované obličeje, vyhřezlé vnitřnosti a tak ohromné množství krve, že se vám bude zdát, že lidé cachtají v Lambruscu. Věřte, že taková kruťárna se na plátnech kin už dlouho neobjevila a každý, kdo Piraňu 3D zhlédne, ji jen tak z hlavy nevytěsní. Trojrozměrná projekce v tomto případě celý zážitek nepochybně výrazně umocňuje. ______ Piraňa 3D představuje povrchní zábavu nadsazeně parafrázující Spielbergův legendární přímořský teror. Kdo by ale od filmu s takovým názvem čekal něco více, že? Tohle je Ajova nejryzejší žánrovka – poctivý a řádně výživný slasher který si na nic nehraje. () (méně) (více)

Jordan

to 3D si mohli odpustiť, okrem toho, že bol drahší lístok, to totiž tomu filmu nič nepridalo - rovnako dobre by som sa bavil, keby som nemal okuliare na nose a párkrát mi nešiblo niečo pred očami. ak ale odhliadnem od tejto módnej prkotiny - tak aja nesklamal a naservíroval poctivé gore, fajnšmekrovský masaker, vybrúsenú dávku ceciek a riadne hladné hejno piraniek v dokonale béčkovom vývare s elisabeth, ktorá ani vekom nestráca a christopherom, ktorý tiež vekom nestráca - a pár ďalšími kľúčovými rolami ako drsný ving či naozaj drsne končiaci "striekač" eli. mozog dajte dolu, okuliare nasaďte a užívajte si. ()

Kudly4

Alexandre Aja a můj poslední Hororový rest od něho úspěšně zamnou. Parádní, krvavý masakr, kozy kam se podíváš, slušné obsazení a jako třešnička na dortu Eli Roth. Šťavnatá zábava. ()

Anderton

S odretými ušami, respektíve odhryznutými, za tri, keďže Aja má dobré nápady a režíruje svižne. Bohužiaľ som netušil, že polovica filmu je natiahnutý videoklip Pitbulla alebo 50 Centa s nevkusnou módou a ešte horším dídžejom a IQ postáv vyťahuje nad 50 len šerifka a piraňa v poslednom zábere. Pomsta je však sladká, ako sú len pirane sladkovodné ryby. Škoda trikov, na tie asi nebolo viac peňazí a tak či tak zostarli. V 3D to mohla byť v kine slušná zábava. 50% ()

arie

Chlapík obracajúci žalúdky všetkým dnešným konzervatívcom, ostentatívny hororový milovník a nadšenec z krajiny galského kohúta Alexandre Aja, prepol na vyššiu rýchlosť a po rozpačitých pohľadoch do Zrkadiel tentoraz prezentuje svoju variáciu na bezstarostnú letnú zábavu. Tento pojem je totiž v jeho najnovšom projekte primárnym, Piraňa je preslnením výletom do krajiny polonahých, natriasajúcich sa mladých tiel obidvoch pohlaví, ktoré bezmedzne holdujú diskotékovým radovánkach v bezprostrednej blízkosti miestneho jazera, ktoré ukrýva svojich svojských obyvateľov, ktorí taktiež enormne túžia po nekonečnej zábave s tým rozdielom, že ich ponímanie tohto výrazu sa o niekoľko milimetrov vychyľuje z intencií, v ktorých sa realizuje príslušník ľudského pokolenia. Bol som doslova zarazený, keď som zhliadol, akú lukratívnu deštrukciu ľudskej schránky si Alexandre dovolil ukázať pred zrakmi bezmocného, nepripraveného publika. Jeho najnovší počin je totiž jednoznačne tým najkrvavejším mainstreamovým filmom za veľmi dlhé obdobie, ktorý môže bežný divák vidieť v temnote kinosály. Treba však akceptovať, že Piraňa je hlavne luxusná splatterová zábava pre diváka, ktorý nerád zaťažuje nástroj na myslenie, produkt splodený v čisto hravom a zábavnom duchu, bez akejkoľvek serióznosti (očakávať od tohto filmu dusivú chladnosť európskej produkcie, ktorá bola v plnom rozsahu prítomná v Ajovej ešte domáckej Noci s nabrúsenou britvou by bola fatálna chyba). Zvrhlý milovník gore si príde na svoje hlavne v najlabužníckejšej druhej tretine filmu, ktorá by sa dala označiť za jednoliaty gore fest, ktorému predchádza mierne ťažkopádnejšia úvodná polhodinka a pokračuje záverečným vyústením, ktoré sa už naplno nesie v béčkovom duchu, tempo sa zvoľní a na rad sa dostane aj klasická hra na americké hrdinstvo s vrecom nútených klišé... Herecké obsadenie je v tomto prípade len okrajovou zložkou, najzaujímavejšie postavy (šialenec Christopher Lloyd a černoch, ktorého treba počúvať Ving Rhames) majú len pár scénok a zvyšok príliš nezaujme či dokonca otravuje (Jerry O'Connell). Napriek svojej neambicióznosti je Piraňa chutným sústom, v ktorom čaká milovníkov estetiky i jedna čisto umelecká scéna podfarbená tónmi z opery Léa Delibesa Lakmé. ()

Frajer42

Pár scének bylo svoji brutalitou dokonce vtipných. Pár scének bylo eroticky laděných, takže se na ně člověk dokázal dívat. Herecky však nadmíru nesympatické, skoro by se chtělo napsat až amatérské. Jediná sympatická osoba byla Christopher Lloyd. Zbytek filmu tvořily tváře pro mě neznámé, které ani nikde pořádně neprorazily. Celý příběh i dialogy naprosto stupidní, ale o to tu až tolik nešlo. No, celkově bych to shrnul jako koukatelné, s pár světlými momenty. Bohužel však většinu filmu tvoří ta příšerná omáčka. Ovšem kde začíná být omáčka obzvlášť hnusná, tam se nacpou kozy a ono to nakonec může i chutnat. Slabé * * *. ()

boshke

Korunovaná slátanina. Je to však tak debilní, že jsem se musel smát, takže jednu hvězdu dám. Jinak však dokonalý odpad... 20% ()

AllShallFall

Velmi dobré zpracování. Ale nejsem si jistý, jestli je to jen o rychách a nebo o kozách .Chvílema jsem měl pocit, že se dívám ne erotický film. Hodně pěkných holek.. Hlavně pornohereček. Do toho vsunuty vtipné hlášky. Vlastně se jedná o takový klasický film o potvorách co žerou lidi. Takových filmů je dost. Mě tohle zpracování pobavilo a moc se mi líbilo. Hodnotil bych na 4 hvězdy, ale nějak ani nevím proč chci dát víc. Jestli kvůli rybkám a nebo kozám... Ale asi kvůli obojímu. ()

teutates

Doslova "šialene akčné" B-ečko. Rozum a úsudok tu nemá čo hladať... bezmyšlienková oddychovka. Kelly Brook, vrrr... škoda tých pornoherečiek, čo tu "šteňata" pirane doslova rozkusali. 5/10 off ()

swamp

Prakticky z pouhého názvu se dá odvodit celý děj, a to včetně zápletky, rozuzlení a závěru. :) To ale vůbec nevadí, protože když vám do toho Aja přimíchá velkou dávku koz a stupidit, o zábavu je postaráno.. ()

Ant

Nějak jsem nepochopila, o co se to režisér vlastně snažil. Horor, parodie, komedie? Každopádně neuspěl ani v jednom. Jen mě štvalo, že ty potvory nesežraly všechny ty debilní postavy. ()

Slartibarkfast

Jedna hvězda za masky a druhá za krásné slečny. Jinak to byla typická zábava pro americké masy. Horror to byl spíš pro slabší povahy. Já se většinu filmu v kině pochichtával. Čekal jsem něco víc po těch mohutných opěvných chórech, ale neohromilo mě to ani trochu. Průměrný horror v novém kabátě. 45% ()

predators

V podstatě nemám, co vytknout! Ačkoliv se jedná o remake, použité nádobíčko je zde zcela odlišné a až moc dobře vše do sebe zapadá. Piraně jsou agresivní a opravdu nahánějí hrůzu, nejen potulné rybáře a oplácané modelky nahoře bez. Kamera je plná...ehm, života a nebojí se jít do žádných záběrů, ať už nahých ženštin či ohlodaných částí těl. V každém případě jde ale o to nejdůležitější a tím je atmosféra a ta je vážně krvavá! 80% ()

Pedestrian

Těžké a bolestné vystřízlivění. Aja možná natočil přesně to, co slíbil, ale nemůžu se ubránit pocitu, že tenhle člověk má zkrátka na víc. Snímat kozy a dokonalý těla pornohereček dneska umí každý, takže si největší zásluhu nakonec odnáší právě maskéři za skvělé gore. Ajův s přehledem nejhorší film. ()

Tomco

Aja si vie robiť srandu sám zo seba a aj preto som sa nenudil. V konečnom dôsledku sa ale jedná o úplne zbytočnú hlúposť a zabitý čas. 40% ()