Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátu. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině... (TV Nova)

Naranyan

Né že by byl námět tak špatný, ale většina ostatního bohužel ano :-(. Tak jako jsem prohlásil už o Coraline, tudy pro mě cesta světem fantazy nevede. ()

embee

U těchto fantazy pohádek já nikdy nevím. Věci, které se ostatním líbí mě nijak moc nezaujmou z jiných, které ostatní nebaví jsem nadšená. Tak je to i s tímto příběhem. Mě to prostě bavilo, a i když většina ostatních tady má opačný názor, podle mě je to skvěle natočený příběh a určitě navštívím dětské oddělení městské knihovny a přečtu si i knihu. Brendan Fraser svým průměrným výkonem, asi moc nepřekvapí, ale zcela určitě to všem vynahradí charizmatický kejklíř čarující s ohněm v podání skvělého Paula Bettanyho (s těmi dlouhými vlasy je hodně zajímavý a opět jiný), sympatická Eliza Bennett jako Maggie nebo skvělý padouch Andy Serkise. ()

Antonymi

Shrnout se to dá do jedné věty: Dobrý nápad, který ubíjí překombinovaný scénář. POkud bych se měla vyjádřit obsáhleji: Fraser, který se nadobro odsoudil do škatulky 'ucházející herec objevující se v lepším případě v průměrných filmech', je snesitelný, Bettanyho Dustfinger je postava, ke které jsem za celý film získala nejvíce sympatií (možná částečně i díky tomu kejklířskému kousku s ohněm, kdy neměl tričko), ale nijak zásadně člověku neutvkví, a co je vyloženě tragické je Serkisův záporák - neuvěřitelný, směšný, přehrávající, jedním slovem špatný. Postava Helen Mirren mi v celém filmu připadala dosti zbytečná, stejně jako přemíra různých 'legračních záporných' vedlejších postaviček. Scénáři by pomohla ozdravná injekce nebo spíše dost rozsáhlé škrty - jakkoliv solidní nápad se v příběhu skrývá, film neposkytuje silnější okamžiky a závěrečná porážka zla pak působí více komicky než dramaticky. Výprava rovněž nijak štědrá není, takže paradoxně mi nejzajímavější připadaly doplňkové skoky do světa knižního Inkoustového srdce - na takový film bych do kina i šla, na tenhle film ani ne. Solidní film na sobotní odpoledne, žádný zázak ale pod slupkou nehledejte. ()

Pavlo

Nemôžem si pomôcť, ale Inkheart ma potešil. Nejde síce o nejaký nezabudnuteľný film, ale - dej je zaujímavý a vcelku prináša nové nápady, herci sú sympatickí a výprava s efektmi je taktiež na dobrej úrovni. V období rozprávkového sucha je to osvieženie ako má byť. ()

Ajka13

Jako klasická fantasy na sobotní večer to není špatné, ale místy jsem se přistihla, jak koukám, kolik minut zbývá do konce. Něco mi na tom chybělo. Možná trochu víc akce? Větší závěr? Nevím, ale měla jsem co dělat, abych u toho neusnula. Na druhou stranu, viděla jsem horší věci a Brendan Fraser tu nebyl špatný. Takže tři hvězdičky. Prostě průměr. ()

Parsek

Slušně zpracované, zajímavý scénář, pěkní lidé, koukatelný film. Nicméně pana Frasera opravdu nemusím... ()

Mr.Lordi

Ať si říká kdo chce co chce, tento film byl na můj vkus velice dobře zpracovaný a to jak po stránce dějové, tak po stránce vizuální a zvukové. Pěkný příběh, dobře zvolení herci (podle mě se B. Fraser hodí do hlavní role) a zajímavý konec. Občas jsem se i zasmál, některé hlody opravdu stojí za to. Já tomuto filmu dávám 70% ()

marien1039

Příběh inkoustového srdce napsala spisovatelka Cornelie Funkeová v roce 2005. Kniha mě okouzlila na poprvé, podruhé i potřetí. Film mě neupoutal ani na tolik, abych ho byla schopna dokoukat. Zhnuseně jsem odešla z kina a měla jsem k tomu hned několik důvodů: Paula Bettanyho si lidé pamatují hlavně ze skvělých výkonů převážně ve filmech Čistá duše nebo Příběh rytíře, tady však předvedl jen velmi průměrný výkon. Přestože Andy Serkis se typově na roli Kozoroha hodí perfektně, musím říct, že nejspíše skrýval svůj potenciál neboť si nedokážu vysvětlit, proč v této roli působil jako neherec. Brendan Fraser kěl nejspíše zůstat u můmií a Tarzanů, protože role starostlivého otce rodiny k němu prostě nesedí. Celkový film působil nudným a zdlouhavým dojmem prostý veškerého kouzla, které nechybí knižní předloze. Nemám nic proti zfilmovaným knihám, mnoho jich je vytvořeno bravurně, ale je velká škoda, protože kdyby se tohoto chytl jak lepší režisér, tak lepší scénarista, mohl být z Inkoustového srdce trhák století. Srovnání kniha film je asi podobné filmu Nekonečný příběh. Kdo četl alespoň jednu z těhto knížek tak chápe, co chci říct. ()

krijka

Námět sliboval zajímavou podívanou. Literární postavy mohou vystoupit ze stránek, když je muž s kouzelným darem nahlas přečte. Co za skvosty mohlo opustit písmenka a přijmout obrazovou podobu. Jenže film bohužel dopadl tak, jak se dalo čekat. Dostal jsem tuctovu normální rodinnou fantasy podívanou, na kterou musí mít přístup i dětičky a to znamená žádná krev a žádné pořádné násilí.Ale dobře, i tak mohou vzniknout povedené filmy, vždyť i Pán prstenů byl točen tak, aby na něj mohli haranti všeho věku. No tady se ale zázrak nekonal a nezachránil to ani Paul Bettany, jehož Prašťprst měl opravdový potenciál tajemného a temného hrdiny. Paul se snažil a hrál dobře, bohužel byl jediným kladným potenciálem filmu a to nestačí. Brendan Fraser je taky dobrý herec, ale jako hodný taťka rodiny neměl moc co hrát. Nejvíc ovšem rodinným podáním utrpěli samozřejmě padouši. Ubohý Kozoroh, Andy Serkis se ani moc nesnažil aby z postavy něco vymáčkl a navíc se šklebil tak debilně, že chvílemi vypadal jako Rowan Atkinson v první sérii Černé zmije (ta podobnost byla vskutku zarážející). O ostatních padouších ani nemluvě. Jak celý příběh dopadne bylo jasné asi po deseti minutách filmu a pak už nebyl důvod dívat se dál. Tohle není ani film na sobotní odpoledně. ()

AArrxen

Inkheart je odpočinkový rodinný fantasy film s Brendanem Fraserem (taťkou ze série filmů Mummy) o magické moci stříbrného jazyku (Silvertongue), která "zhmotní" a uskuteční vše, co je Silvertonguem přečteno. Pěkný a originální příběh, spojení několika mých oblíbených pohádek do jednoho světa, Andy Serkis role záporáka slušela, a Hellen Mirren, která nikdy nezklame. Přesto si ale tento fim nemohu pustit víc než jednou za pár měsíců. ()

Archvile

Neskutočná zlátanina, príbeh debilný a prevedenie ešte horšie. Žiadna fantázia, žiadne dobrodružstvo a jediné na čo som sa tešil bol koniec filmu. ()

Sansnom70

Kdo máte rádi fantasy filmy a herce Brendana Frasera, tak vám tento film doporučuji. Krásný příběh. A když tento film vysílají o vánocích, tak jsme si sedli celá rodinka a koukali. Není tam moc triků, jako v některých drahých filmech ale o to je ten příběh hezčí. Opravdu doporučuji. ()

Alasdaira

Skvělá literární předloha s obrovským potenciálem, který se ve filmovém zpracování rozpliznul jak vylitý inkoust. Škoda, škoda, škoda. ()

Mysterix

Čtyřka za herecké obsazení, které postupem času je opravdu vynikající, Fraser je slabší herec, ale ostatní jsou velmi dobré, čtyřka také za evropské "živé" exteriéry a originální dějové fáze jemného fantasy s vtipnými doplňky ()

nikhaj

Knihomolske fantazy. Ano mile deti knihy su dolezite su vnich vsetky pribehy a najlepsie je ze si kazdy piseme vlastnu knihu teda ty ktory chcu ju mozu skutocne napisat, prepisat. ()

dogzila

tentokrát B.F. vstúpil do horšej rieky ako keď hral tarzana lepšie okamihy sa striedajú so zábermi a hláškami na úrovni detskej škôlky. záber pri ktorom zloduch sám odskakuje pri zápase u okna ma presvedčil , že sa pozerám na B ktoré popiera klasifikácie segmentov (slušný herci, triky, rozpočet, kamera) asi ako škoda octavia ale opačným smerom. Ď.nie ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)