Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

sheen

Uprchlík je jeden z poslední filmů, který se Fordovi povedl a to nemálo. Je to fakt parádní snímek, o špatně odsouzeném clověku, který potom dává dohromady krásnou skládačku a dozvídáme se čím dál více a více, kdo za tím vším stojí. Výborně nastavené vysoké tempo se udržuje po celý film, aby ke konci vygradovalo v rozluštění křížovky. Nesmím opomenout Tommy Lee Jonese, který tady hraje první ligu, role mu vyložene sedle, nehorázný sypmaťák. ()

salahadin

Nenáročný rodinný krimi film, na který klidně nechte koukat i předškolní děti (garantuji vám, že viděly horší věci). Dobrý film, ale na zadek jsem si z něj rozhodně nesedl a vlastně vůbec nepobírám, v čemže má být geniální? Tenhle film je jako říční oblázek - stokrát dohladka omletý, ale přece jen si jej rádi pohladíte. Tommy Lee Jones s Fordem tvoří tak šmrncovní duo jako Křemík s Fluorem, až jsem se bál, že založí Sloučeninu. A Andreas Katsulas má xicht přesně na nakopnutí...paráda. ()

Stegr

85% - Kdyby nebylo Indiana Jonese, tak si lidé stejně budou Forda pamatovat jako skvělého akčního herce díky Uprchlíkovi... ()

Aky

Jestliže se i s thrillerem má dosáhnout na Oscara, to to už musí být!. Musí to být dobře napsáno, excelentně zrežírováno a Harrison Ford musí podat svůj životní výkon. Pak se to může podařit a člověk při tom ani nedýchá. ()

HAL

Velmi dobrý thriller s výborným hereckým obsazením - i přesto že už trochu zestárnul, pořád patří k nejlepším ve svém žánru. ()

Satan

Tradiční role Harrisona Forda jakožto muže bojující za právo a spravedlnost. V cestě mu je policie, i gauneři, kteří mají prsty ve vraždě jeho ženy. Kimble ovšem všechny pošle na párek díky své inteligenci a celé dvě hodiny mě nestačil udivovat. Škoda jen toho poněkud ucházejícího závěru. ()

mzss1

Dost slušný Thriller, který má výborný příběh a skvělého hlavního hrdinu Harrisona Forda, který opět exceloval a roli si užil. Akce je tu taky celkem dostatek. Spíš mě bavila atmosféra, napínavost, nápady, nepředvídatelnost a hudba. Režisér Andrew Davis opět dokázal natočit skvělý film, skvělý thriller. Něco málo mi ve filmu chybělo, možná délka byla delší, mohlo býz víc akce, ale to nevadí. Film hodnotím celkově na zasloužených 86% = **** ()

kingik

Výborný chirurg Harrison Ford je nespravedlivě odsouzen k trestu smrti za vraždu své ženy. Během transportu se mu podaří utéct a začne pátrat po skutečném vrahovi, ale v patách je mu nelítostný policejní pronásledovatel Tommy Lee Jones. Harrisonovi Fordovi alias doktoru Richardu Kimblemu se dá bez problému po celou dobu fandit. Pozitivem je ještě spravedlivý Tommy Lee Jones, dobře zvolený rytmus filmu a nižší předvídatelnost. Nahánění Forda Jonesem je celkem napínavé, ale v závěru už se film vlivem stereotypního vyznění dostal do poněkud natahované kolovrátkové fáze. Kladný dojem pokazilo až ultrastupid finální rozuzlení. Závěr filmu je úplně pitomý a neměl daleko do parodie. Než došlo na nepovedený závěr, bylo to dobré drama. 60% ()

Snorlax

Opravdu velká škoda toho závěru, který se zvrhnul v bezduchou akční slátaninu o nesmrtelném a nezranitelném starobním důchodci, protože jinak by to byl solidní, dobře rozfrázovaný thriller s výborným tempem. ()

Legas

Napínavý, zručně natočený thriller. Skvělý uprchlík Harrison Ford a ještě lepší "hafan" Tommy Lee Jones. ()

IQ Tiqe

Není to film, ze kterého bych se posadil na zadek, dneska už najdu v daném žánru lepší, ale tehdy to musela být pecka. Herci ok, má akci, napětí, děj... snad jen zvuk mohli udělat lepší, dynamika neexistuje. # příběh 9 | hudba 6 | humor 1 | akce 6 | napětí 4 | pustil bych si znovu 8 ()

Tsuki

Film, který dává naději, že za spravedlnost se dá bojovat a vyhrát a že soudní a policejní systém je nakonec možné obrátit na svou stranu... Líbí se mi, že tenhle film ani po více než 25 letech nezestárl, jelikož tématika je stále aktuální a stále je třeba na ni upozorňovat. Bohužel se mi zdá, že v podobných filmech z poslední doby se už ten prvek víry v dosažitelnost spravedlnosti vytrácí (viz podobně silný film Tři dny ke svobodě, kde hlavní postava nakonec volí útěk od systému, jelikož nemůže vyhrát), a to je svým způsobem smutné, ale možná to skutečně odráží dnešní realitu. Je fakt, že presumpce neviny mnohdy nefunguje, přestože by měla... Každopádně, film Uprchlík má stále dost co říct, navíc je to velmi napínavý film s výbornými hereckými výkony a propracovanou dějovou linkou. ~(4,3)~ ()

Anderton

The fugitive je film, v ktorom každá akčná scéna, alebo napínavá sekvencia by mohľa byť jeho vrcholom. Takže tým pádom sme neustále v maximálnom napätí, okrem vydarenej akcie sledujeme aj napínavé pátranie po vrahovi. Davisovi sa podarilo natočiť niekoľko scén, pri ktorých už neveríme, že sa z nich hlavná postava môže dostať, aby scenár prišiel s nejakým fajn neotrelým nápadom, ako to vyriešiť.Trocha zamrzí úplný záver, ktorý je po tom všetkom trochu odfláknutý. Po približne siedmom pozretí ešte doplním, že tento film je neopozerateľný a keď ho rok nevidím, chytám absťák. ()

JosefGruber

Určitě to lepší co filmové plátno nabízí. Bohužel perfektní dojem kazí dva faktory. Zaprvé: film je hrozně čitelný. Po scéně s vězeňským transportérem nepřichází nic překvapivého a i závěr filmu je takový ten stereotyp. Zadruhé: některé scény jsou opravdu přehnané. Občas jsem měl dojem, že chirurga nahradil nějaký superhrdina, který by byl schopen utéct i z místnosti obležené tisícovkou policistů. 4*, 21.7.2014, tv ()

Frajer42

Naprostá tuctovka. Vážně nechápu, co dělá tenhle film něčím vyjímečným. Naprosto hloupá zápletka. Vražda. Obrovská konspirace všech. Především pak těch nejdůvěryhodnějších. Falešné obvinění a následné odsouzení k trestu smrti. Nehoda při převozu a následný útěk. Efekty z dnešního pohledu totálně zastaralé. Tento film se dokonce neliší ani v samotné debilitě nejrůznějších situací, kde hlavní hrdina, doktor, který je hledaný půlkou ameriky se nepozorovaně dostane do každé budovy, kde se při té příležitosti stihne i oholit, najíst, vytisknout si potřebná data z PC a ještě se převléct. Kde při skoku do přehrady neplatí totálně žádné fyzikální zákony. Kde slovo smrt prostě neexistuje. Děj je totálně předvídatelný a výsostě hloupý. Charaktery postav dost uboze napsané. Za Harrison Forda dávám *. ()

Kothy

Slušně našláplý film s Harrisonem Fordem. Většinu filmu je na útěku, protože chce dokázat svou nevinu v případě vraždy jeho ženy. Celou dobu mu je v patách Tommy Lee Jones jako agent FBI. Ford hraje doktora, který je dost chytrý. Proto se mu daří policii celý film utíkat. Nakonec odhalí celé spiknutí a jeho tvůrce. Ke konci film trochu ztratí tempo, ale určitě stojí za vidění. "Já svou ženu nezabil!" ()

swamp

Výborný devadesátkový thriller s vynikajícím Harrisonem Fordem a neskutečně hláškujícím Tommy Lee Jonesem. I přes více než dvouhodinovou stopáž jsem se ani minutu nenudil. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)