Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

goniss

nesnáším Seagala. Ale v tomhle filmu můj názor na něj pomine. Místama jsem převracela oči v sloup, ale celkově mě to lehce pobavilo. ()

PanPes

Och ano, Hollywood 90. let. Ta nostalgie, ta rozmanitost - kde jinde zakopne člověk o sjetou děvku na kinedrylu, která láduje 406 mm dělo a ani se u toho nezapotí ? Pojem profesionální nabíječky zde skutečně nabyl druhého rozměru - a pak, že se holky rukama neuživí... Jinak v zásadě nic proti - je to přeci hezké, jsou tam hezké páry měchů, americká vlajka, nažehlené uniformy a nechybí ani nějaký ten uznalý veterán - klasicky dokonalá pocta všemu za co se kdy bojovalo. ()

gulista

Moje začiatky akčného žánru vyzerali presne takto. Jediná seagalovka v červenom a taktiež jedna z najlepších. Svojho času videné nespočetne veľakrát. 65% ()

boyd.

Akční hit který patří do kategorie "A" a to se u seagala zas tak často nevidí, opravdu dobrý film, ale není můj nejoblíbenější od Stevena. ()

tragos

Akční film mého pozdního dětství. Maximální drsňák klaďák Segal, odhalená hvězda Pobřežní hlídky Erika Eleniak, šílený záporák T. L. Jones... Ty časy jsou nenávratně pryč. ()

HyneX

Seagal je podle mě nafoukaný hňup a jeho filmy jsou přehlídka trapnosti. Když jsem se na to díval, tak mi bylo těch všech lidí, co se na tom podíleli líto. Jedna hvězda za Tommyho Lee Jonese, to je sympaťák :) ()

pospech11

Tohle je klasika kuchař Casey ,,Kurva" Ryback v podání Stevena Segala mlátí jednoho padoucha za druhým. Až se propracuje k druhé legendě halywoodu a tou je záporák Tommy Lee Jones. 5 hvězdiček jelikož je to mnou oblíbený film, nemůžu dát nic jiného :-D ()

agassi68

Dnes už klasika a jeden z mála Seagalovských filmov, ktorý si rád pozriem znova. Aj vďaka záporákovi TLJ či Baywatchaáčke Eleniak :) ()

Akana

Průměrný (což v Seagelově portfoliu znamená špičkový) akční film. Hezky to odsýpá, žánrová klišé jsou nezbytností. Většinu plusových bodů ale obstarává skvělý anarchistický pošuk Tommyho Lee Jonese. 50% ()

Hapretor

Jo, jo. Film mého mládí. To ještě Seagal nedělal sumo, ale to aikido. Jeden jeho nejlepší film. Druhý je Nico. Pak už nic. ()

GOREGASM

Steven v top formě a ještě ke všemu mu casting dopřál nejlepší záporáky ever. Dvojka Tommy Lee Jones a Gary Busey má koule a Steven se musí festovně otáčet, aby s grácií sobě vlastní propíchl Tommymu kebuli. Macho Steven, který dle svých zvyklostí opět nerespektuje žádnou autoritu, spolehlivě hláškuje a hlavně svým nenapodobitelným stylem vykosí celou letadlovou loď, že mu nakonec i generál zatleská. Na starší Stevenovy klasiky to sice nemá, ale o nudu zde určitě nezavadíte. 85% ()

helloween93

Nejlepší Seagalův film, to dokazují i červená čísla v hodnocení. Tommy Lee Jones a Gary Busey jsou výborně zahraní záporáci v tomhle originálním spektátlu. Jestli si v Seagolově filmografii něco zaslouží 5 hvězd, tak tohle. 5* ()

viktorka181

Šílená blbost. Jenže to byl úplně první film, který jsme si nahráli na našem tehdejším videorekordéru, takže mám k němu lehce zidealizovaný vztah. Každopádně jediný film se Segalem, který se odlišuje od ostatních, dá se na něj koukat a dodnes nenudí. ()

BOURQUE

Jeden z najpozoruhodnejších filmov od S. Seagala. Dobre zahrané záporné charaktery v podaní T. Lee Jonesa a G. Buseyho. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

MickeyStuma

Tímto snímkem se Steven Seagal dostal na samý vrchol své herecké kariéry. Silný politický scénář držící se ve své době velmi populární šablony pod názvem ´Sám proti všem´ mu dodal veškeré ambice se ukázat, jako ostatním průkopníkům v podobných snímcích. A je to pro něj v jistém smyslu i průlomová postava, kdy bývalý agent, v tomto případě CIA, dělá zcela něco jiného. Kdo by čekal, že nějaký kuchař bude expert na zbraně a bojová umění. Od této chvíle se takovéto postavy začali Stevena držet jako klíště. Ale zpět k filmu. Co Pentagon jedná, kuchař jde s vůlí sobě vlastní hbitě na věc a nenechá nit suchou. Tommy Lee Jones coby hlavní padouch je ve své roli naprosto  jedinečný. Gary Busey nepřekvapil. Od něj už to bylo očekáváno a nezklamal. No, a pro Eriku Eleniak bohužel poslední skvělá role. Po dějové stránce je to samozřejmě jedno veliké klišé, ale proč do toho tahat realitu. Má to drive, dobré tempo, skvělou ambici a zábavnost. 90.léta a akční film jak má být. ()

Rathalos

Tento film je uz ledenda a klasika zaroven s vybornym hereckym obsadenim na cele so Stevenom Seagalom a Tommym Lee Jonesom,pre mna zalezitost mojho detstva,no a aj dvojka taktiez,aj ked ta je trosku slabsia,ale to vobec nevadi,pre mna super v oboch pripadoch...:-) ()

RedDuck

Teroristé ovládnou loď, ale kuchař Seagal je proti. Vše od začátku do konce je předvidatelný akční mustr :) ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)