Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

Hanes88

Tento akční snímek mám se Seagalem snad nejradši. Velice povedené od skvěle hrajícího právě Seagala až po skvělý děj. Spíše se to musí brát ale trochu nadlehčeně. 75%. ()

J*A*M*A*L

Akční klasika, která se přeci jen povedla. Dříve jsem filmy se Seagalem nesnášel a svým hodnocením jsem to dával značně najevo, a tak nevím, co se mi nedávno stalo, když jsem přicházel těmto filmům k chuti. Je vidět, že už i ve filmech se mi mění chutě :-). ()

Paldiny

Smrtonosná pasca na lodi boduje rovnako dobre ako tá v mrakodrape či letisku. Kuchtík Seagal si očividne natáčanie užíval a aj jeho zásluhou sa Prepadnutie v Pacifiku stalo hitom. Do toho tu máme hneď dvoch zaujímavých parchantov, z ktorých je jeden dokonca excelentný. Tommy Lee Jones, čoby rocková hviezda, si kradne pozornosť výhradne pre seba a nedovolí pomyslieť na fakt, že je iba ďalším neboštíkom na zozname. Hlavne oceňujem vynaliezavosť scenáristov, pri eliminácii prekážok a poľudštenie hlavného hrdiny. Seagal vymýšľa nápadité pasce, Seagal krváca, Seagal vtipkuje. Jediné čím ma dožral, že predčasne prerušil fantastické tortové číslo s Miss Červenec 89´, inak mal moje sympatie. Film poctivo dodržiava všetky nastolené pravidlá hry a vďaka tomu ho môžme smelo zaradiť medzi akčnú klasiku. ()

M.I.K.E.

Na to jaký je Seagal neschopný herec a ve filmu hraje pouze roli bušícího kaskadéra se zdá být Přepadení v Pacifiku společně s Nicem jeho nejlepším filmem. ()

Eldoth

Hodně slušná akční jízda se Seagalem a skvělými záporáky Tommy Lee Jonesem a Garym Buseyem + okouzlující Erika Eleniak, která nám ukáže něco se svých předností ...Ale dějově je to silně okoukané od slavnějšího Die Hard. ()

Mouzon

Staré dobré časy, kdy Steven Seagal ještě nechodil pro suché hlášky daleko, jeho filmy měly vtip a šmrnc, sice absurdní, ale měly, a slečnám, které jej obklopovaly, bylo možné (vztahováno k Stevenově postavě, nikoliv k jejich herectví) věřit, že se jim líbí. Steven Seagal jako muž v utajení, pohledná seagalgirl, důstojník/záporák, vypadající jako Nick Nolte po 20 letech intenzivního pití a navrch TOMMY LEE JONES - spolu s Michaelem Cainem a Bobym Sixkillerem pravděpodobně nejluxusnější seagalovští záporáci. Jakožto Seagalův fanda jsem spokojen. ()

mosnak

Seagalův nejlepší film a to myslím vážně. Pak už jen následovala jízda dolů a dolů a dolů a dolů a dolů.... 80% ()

Yardie

Takových lepších 70%. Dneska už lze považovat za klasiku. Jednoznačně nejlepší Seagalův film. Spousta akce, pár vtipných momentů, "zajímavé zabíjení zloduchů" a k tomu jeden z nejlepších záporáků - Tommy Lee Jones. Dokonalé k odreagování. Howgh! ()

mira007

Těžká klasika akčních devadesátek - Saegal je fajn, ale ty jeho filmy jdou od desíti k pěti, ale tohle bylo v době jeho vrcholu. ()

kritiklon

Zábavná akční klasika z mého dětství! A nic na tom nezmění ani totálně toporný herectví Saegala. Zde jde stejně hlavně a jen o tu akci a to je to jediné co mu na tom hraní jde. A jelikož zde je to vlastně jenom akce za akcí a bitka za bitkou - 3,5* za 70% ()

Mikino00

Schopný akční film z prostředí válečné lodě. Dějově se jedná o dramatickou podívanou, plnou akce a rozmanité likvidace nepřátel. Netradiční prostředí i záporáci tomu dost pomáhají. Výsledný dojem tak kazí přílišná hloupost nepřátel a hlavně herecké výkony, Lee Jones přehrává a Segal pro změnu hrát neumí vůbec. K tomu ještě ta otravná ženská, co tam nemá co dělat. Každopádně se jedná s velkým přehledem o nejlepší Segalovku. ()

laepus

Asi jediná dívatelná seagalovka. Je to dost možná tím, že tady to nestojí celé jen na jeho vynikajícím psychologicky propracovaném herectví, ale jsou tady i jiní, kteří mu pomůžou, hlavně Tommy Lee Jones a své přednosti zde dokázala zúročit i baywatch záchranářka Erika Eleniak. ()

bobstock

Má to hlavu a patu a tý akce habaděj. A na co jsem se jako kluk procházející pubertou těšil nejvíc, nezapomenutelná scéna Eriky Eleniak vyskakující z dortíku.vrrrrrr 75% ()

Klajnik odpad!

Mám rád akční filmy, ale nikdy jsem neviděl žádnou seagalovku. Tahle byla hodnocena nejlépe, ale vše, co se v tom filmu odehrálo, mi bylo úplně jedno. To znamená, že film ve mně nevzbudil ani špetku napětí. Je to naivní i nudné. Seagal sice dobře vyřídí Jonese na konci, ale po většinu času se bojuje na dálku, což zde bylo zpracováno velmi neefektně. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)