Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

hippyman

asi po třetím nebo čtvrtém shlédnutí jsem byl prostě téhle klasice, kdy měl ještě steven poměrně rychlé pohyby a o půl metráku míň, nucen přidat aspoň tu čtvrtou hvězdu... když k tomu přičtu skvělou vyšinutost tommyho lee jonese a dortový strip-dance miss červenec, kdykoliv bych se na to rád podíval znova. 80% ()

salahadin

Nejlepší Seagalovka, ale to ještě samo o sobě neznamená dobrý film. Jak jinak, jeden bazmeht zrekvíruje loď, prohlásí se za kapitána a ohrožuje svobodné Američany. Bohužel, na lodi se tou dobou pohybuje i absolvent ortodoxní vietnamské kuchyně a ten umí s nožem i mikrovlnkou. A jak to tak bývá, udělá z našich antihrdinů špíz po americku okořeněný doslovným pojetím akupunktury. O herectví se nedá moc mluvit, většina podává takový krásný výkon jako z ochotnického vesnického divadla, kde k charakterní roli stačí nosit slamák. Tommy Lee Jones opět potvrzuje, jak jsou někteří kladní hrdinové zoufale ubozí, proto jsem celý film na jeho straně....a přeju si, aby Seagala nakrájel jako štangli uheráku. Nenávidím, opravdu velmi nenávidím scény, kdy na hlavního neozbrojeného "hrdinu" míří záporák, který ho užuž chce zastřelit, ale pak ho zezadu odprejskne bloncka, co v životě držela v ruce leda tak akorát...řadící páku Stevena Seagala...:-) ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Casey"kurva"Ryback je pravděpodobně Seagalova nejlepší postava, zde výborné souboje, záporáci, občas napínavé, dobré hlášky ("Kdo jste" "Já jsem jenom obyčejnej kuchař" "Panebože! My umřeme") -dříve si toho člověk nevšímal, ovšem teď nejde přehlednout tolik logických lapsů, podivných dialogů a někdy zvláštního chování postav/// Tohle je výborná seagalovka. Ve své době mě úplně chytla a byla to prostě dobrá akční jízda. Rozhodně je tohle jeden z nejpovedenějších filmů tohoto pána co pořád tloustne :-)/// Celkem 83%/// ()

Disk

Bohužel velké zklamání. Ten film se bere dost vážně a chybí mu humor. A co hůř, postrádá napětí. Jediným velkým kladem je hipísácký výkon Tommyho Lee Jonese. ()

Cappuccino

Slušný hudobný podmaz, niekoľko dobrých bojových scén a celkom napínavý rozbeh so zabratím lode. Tam ale všetky kvality končia. Casey Ryback je pomerne suchár, jeho hlášky na mňa nefungovali a vybabranie so zloduchmi nebolo príliš zaujímavé. Asi by som seagalovky nemal v roku 2022 pozerať. Iba si kazím nostalgiu z mladosti. ()

Ruut

Jeden z nejlepších Seagalů? No potěž. Za zmíňku stojí fakt jen dortík Eriky Eleniak a ženský převlek toho námořního záporáka. jinak tlachy a málo akce. .. Seagal byl bečka už tenkrát. ()

HAL

Na Přepadení v Pacifiku je nejhorší že díky němu Steve Seagal získal pocit že může být akční hvězdou a proto tu straší dalších třicet let, i když se ho všichni pokouší už dávno ignorovat stejně jako se snaží ignorovat toho smradlavého somrujícího bezďáka před hlavním nádražím. Škoda že mu už tehdy nedošlo že za hlavní kouzlo filmu může jeho režisér, schopný vytvořit hezky dynamickou akční zábavu, a hlavně luxusně přehrávající Tommy Lee Jones, který pochopil že je to prostě píčovina, a tak si chce takovou příležitost užít na maximum. 7/10 ()

Javert

Cožpak o to, dívat se na to dá - a to docela dobře, ale občas je to až nechutně přitažený za vlasy. Seagal válí stejně jako Jones, ale někdy by to chtělo na úkor žvanění víc střílení:) ()

mzss1

Skvělej film, dobrá hudba, stará dobrá režie. Příběh je dost dobrej, sedla mi role Seagala jako kuchaře Casey Ryback - to rozhodně nemá chybu. Je tu dost soubojů, dost akce. Seagal zde působí dost neporazitelně. Baví mě i ostatní postavě. Tommy lee Jones zde působí jako správný magor. Nějaká chybka se najde ve filmu, ale nestojí za řeč. Moje hodnocení je 92% = ***** ()

kingik

I přesto, že je zde Seagal ještě ve vrcholné formě a režie se ujal zkušený Andrew Davis, není tento akční film žádným skvostem. A to z mnoha důvodů. Předně je nezvykle průměrně natočen, je lehce předvídatelný a nudný. Akce má proměnlivou kvalitu, ale i ta je zhusta natočena průměrně, stejně průměrný je i záporák Tommyho Lee Jonese, ale o něco zajímavější je Gary Busey. Tedy jako celek je to spíše podprůměrné a dnes bych se na to nedokázal dívat. ()

Webb

Koukatelné a zároveň nejlepší i nejsympatičtější Seagalovské béčko, které žřejmě už nikdy nebude překonáno. Některé hlášky jsou trefné a vtipné. ()

Anderton

To Djkoma: Najlepší Segalov film. Bohužiaľ ani to najlepšie nemá na 3*. Okrem tej kraviny s tým nasratým černoškým rapperom z 1998. Niečo s policajtmi. Budem sa tváriť, že som si tu nevšimol čerstvo oscarového veľkého Tommyho. ()

stilgar1

Steven Seagal v životní roli? :D Já tohoto herce prostě nemám rád. Jeho film mi příjdou všechny stejné a jeho herecké výkony statické a nudné. Ale třeba se někdy poštěstí a natočí i nějaký kvalitnější film. 3/10 ()

boshke

Tohle je prostě klasika. Steven ve vrcholné formě, kdy zlikviduje celou posádku bitevní lodi a ani se mu nerozcuchá culík... který tady notabene ani nemá. K tomu dobří záporáci Lee Jones a Busey, kteří ale, pravda, v porovnání s Caseym působí až jako příliš velcí břídilové... 80% ()

Kothy

Konečně jsem si doplnil tuto 90kovou klasiku se Stevenem Seagalem. Bohužel je to zřejmě jeho jediný dobrý film. Tak trochu v utajení pracuje jako kuchař na největší americké bitevní lodi. Ta je obsazena soukromou armádou, která se snaží udělat revoluci. Vede ji šílený bývalý agent v podání Tommy Lee Jonese. Stevenovi nezbývá nic jiného, než vzít věci do vlastních rukou a zachránit jak posádku, tak loď. Tito revolucionáři se totiž snaží odpálit jaderné střely na Honolulu. Společnost Stevenovi dělá sympatická Erika Eleniak. "To není jen obyčejný kuchař." ()

nascendi

Niekoľkí užívatelia označujú Prepadnutie v Pacifiku za najlepší Seagalov film. Je pravda, že síce vnímam rozdiel medzi týmto filmom a filmami, ktoré po zdvojnásobení hmotnosti nakrúca v koprodukcii s rozvojovými štátmi, ale žiaden film, v ktorom jednotlivec zachraňuje štát, zemeguľu, prípadne aj nejakú galaxiu nemôžem porovnávať z filmami, ktoré sú o obyčajných ľudských problémoch. Takže nech sa Steven s Erikou aj rozkrájajú, u mňa to na viac ako dve hviezdičky nevytiahnu. ()

PetrPan

Vynikající akční snímek čnící z filmografie Stevena Seagala jako stožár z dnes už potápějící se lodi s výše zmíněným jménem, Tommy Lee Jones jako jeho psychopatický protivník je prostě skvělý, Erika Eleniak krásná a Gary Busey prostě svůj, akce střídá akci, prostě áčková akčňárna, u které se člověk rozhodně nenudí ()

Ratemus

Jeden z nejlepších filmů Štěpána Seagala, souboje jsou propracované, má to trochu i děj, atmosféra je napínavá a celkově to má dobrý feeling. Tommy Lee Jones je jako záporák naprosto dokonalej stejně jako Gary Busey. Na filmu jde jasně vidět inspirace prvních Die Hard, ale to vůbec nevadí. Seagal je zde v nejlepší formě, bohužel, ne na moc dlouho. ()

WANDRWALL

Být přepaden v Pacifiku není určitě žádná legrace, ale že by to bylo až tak vážné? Steven Seagal ale nemusí být vždy po ruce! ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)