Plně vyzbrojená bitevní loď Missouri se vrací z poslední plavby, aby byla slavnostně vyřazena z provozu a proměněna ve vojenské muzeum. Na palubě se chystají na slavnost, které se má zúčastnit i prezident. Kapitán Adams vyčte podřízenému Krillovi, že nehlásil přílet vrtulníku, důstojník se však vymluví na chystané překvapení k oslavě jeho narozenin. Na palubě helikoptéry jsou totiž rockový zpěvák, striptérka Jordan, číšníci, kuchaři a členové prezidentovy ochranky. Pohoda a dobrá nálada se nečekaně změní v drama, když rocker, ve skutečnosti terorista William Strannix, zastřelí dva důstojníky a obsadí s Krillem loď. Zmocní se disket v sejfu a raketou sestřelí americkou stíhačku. V Pentagonu je vyhlášen poplach. Paranoidní Strannix, který vyhrožuje vládě odpálením jaderných střel Tomahawk, byl totiž kdysi špičkovým agentem a akce je součástí jeho pomsty… (TV Nova)

H34D

Andrew Davis si dobře uvědomoval úspěch Smrtonosné pasti, tedy její favorizování taktického likvidování jednotlivců oproti masivním přímým střetům, avšak na druhou stranu jaksi pozapomněl, že požitek u takového filmu rozhodně nepramení z poslouchání tlachů vysokých hodnostářů kolem kulatého stolu. V Přepadení z pacifiku mi chybí více bezprostředního sledování hlavní postavy a jejich taktických postupů, je sice efektni sledovat perfektně načasovanou bombu v mikrovlnce, ale pokud divák neví jak je to možné, pak se nemůže se Seagalem identifikovat jako s hrdinským, avšak smrtelným, Willisem. Přesto nechci na tuto akční klasiku házet špínu, atmosféru má velmi slušnou i dnes, úroveň zábavy také, tudíž myslím, že 60% po téměř 20 letech a bez dobových růžových brýlí je, obzvláště pro Seagala, úspěch. 6/10 ()

Shit

Tohle je asi jeden z posledních v celku kvalitních snímků ve kterých hraje Steven Seagal, tady ještě nezachraňuje indiány nebo nějakou přírodu, ale bojuje jén sám za sebe a bujuje dobře, většina soubojů je nadprůměrně kvalitní a dokonce i zápletku to má slušnou a prakticky to nemá moc nudících scén a stupidních dialogů, vždycky se jde rovnou na věc a když už byste se přece jenom začínali nudit tak to všechno zachraňuje Tommy Lee Jones, takže pokud jste Stevena zavrhli kvůli posledním snímkům( posledních 10 let), tak se určitě koukněte na tohle nebo filmy co točil předtim a určitě si u vás trošku spraví reputaci. ()

gudaulin

Pro mě asi nejlepší seagalovka, což nicméně není žádná pocta, protože kvalitní snímky se v jeho filmografii nevyskytují a převážná většina z filmů, které natočil, má nesmírně dementní scénář a tupé herecké výkony i na průměr svého žánru. I tady se vyskytují scénáristické nedodělky a zjevné nesmysly (dva teroristé mají příkaz "zneškodnit" uzamčeného a spoutaného Seagala, který pro počínání přepadového komanda představoval do té doby nulové riziko a teprve tím mu umožní uniknou a nechat se od něj pozabíjet). Na druhou stranu režie je svižná a film má na poměry akčního žánru slušné herecké obsazení (Colm Meaney,Tommy Lee Jones). Celkový dojem 40 %. ()

choze

"Má na té lodi spoustu problémů." Pětatřicetimilionovým Přepadením vstoupil Seagal po rozcvičce v béčkové potírně do prvoligového akčního fitka, a i když jde "jen" o jeden z lepších derivátů Smrtonosné pasti, působí to epicky, má to atmošku, spád, dostatek akce a mrtvol, výbornou nervní hudbu, památný záporácký tandem vyšinutý excentrický Jones - slizský Busey a letadlovou loď. Šel bych až tak daleko, že bych Jonesova Strannixe zařadil mezi nejlepší záporáky dekády k Vicu Deakinsovi z Operace Zlomený šíp a agentu Smithovi z Matrixů. Seagal je tu v nejlepší formě a narozdíl od Willise ve Smrtonosné pasti pozabijí dvakrát tolik padouchů a dvakrát tak snadněji. Navíc to byl první akčňák/blockbuster, který jsem viděl v kině (ve třinácti), a byl jsem z něj totálně urvanej. ()

Segrestor

Tento film jednoduše neztratil ani s narůstajícími léty. V záplavě všech těch Matrixů a Avatarů má svůj neodolatelný půvab i když je jakousi nástavbou, která principielně vychází ze Smrtonosných pastí. Příběh je prostý a staví na všech základních kamenech akčního filmu tehdejší doby. Máme zde inteligentního a nelítostného padoucha s vskutku megalomanským cílem, dokonalý padoušský plán, spoustu syrového masa, stovky nevinných a uzavřený prostor. Nakonec tu je ještě jeden osamělý hrdina v podání Stevena Seagala, který víc střílí, než by se rval. Tento mlčenlivý bojovník maskovaný za kuchaře prochází celou lodí a postupně teroristům hatí jinak dokonalý plán. Tenkrát v kině za 5*. Po devatenácti letech 5*. Časy se mění, hrdinové zůstávají. ()

Sarkastic

Historický okamžik, který by se měl zapsat do filmových análů; poprvé v životě jsem dokoukal až do konce dílo s „fenomenálním“ Stevenem Seagalem, a aby toho nebylo málo, neměl jsem akutní potřebu se během či po jeho skončení vyzvracet. Víc než naštvanost z debility scén či dialogů se u mě povětšinu projekce dral na povrch smích, tedy ve skrze pozitivní emoce. „Nejlepší kuchař na světě“ sice ukázal i nějakou tu WTF scénu, ale bylo jich až nebývale pomálu (jedna za všechny ta s nožem). Velmi úsměvná byla také proměna z ustrašeného a prsatého „překvapení“ na odvážnou a schopnou vojandu. B-čkové kvality v sobě Přepadení v Pacifiku sice nezapře (o jeho zařazení do „A“ kategorie mě opravdu nikdo nepřesvědčí), přesto rozhodně nejde o takový průser, jaký jsem čekal, takže dávám slabší 3*, a to téměř z přesvědčení. ()

Gilmour93

USS Missouri je ve skutečnosti USS Alabama a Casey Ryback není kuchař - čemu pak člověk může věřit..? Under Siege natočené v konci období nazývaného "Raný Seagalismus" zastihlo Stevena v největší formě a je nutné ocenit i skutečnost, že ač ten aikido klučina pracuje v lodní kuchyni, je štíhlý jako raketa Tomahawk. Prozatím.. ()

genetique

Solídna akčná klasika. Pre terajšieho diváka možno podpriemer, no pre moju generáciu, vyrastajúcou na podobnom type hrdinu z polovice 80tych a začiatku 90tych rokov je to proste povinnosť pozrieť si to aj desaťkrát. Steven je tu ešte macher so zabijáckym výrazom, plný sily a energie, rozdáva krásne rany, a keď prižmúrite očkom na scenár je to proste cool. 80%. ()

sniper18

Po štyroch relatívne menších, ale prvotriednych akčných filmoch, z ktorých sa právom stali klasiky prichádza Steven Seagal s niečím ambicióznejším, čo mu vyšlo na výbornú. Prepadnutie v pacifiku sa dokonca stal jeho najslávnejší film, s čím sa síce nestotožňujem, viaceré jeho filmy mám radšej, ale aj tak je to parádna akčná jazda a jeden z najzásadnejších akčných filmov prvej polovice deväťdesiatych rokov, ktorý Seagalovi na pár rokov otvoril dvere k vysokorozpočtovým filmom. Nepovedal by som, že je to úplne variácia na Smrtonosnä pascu, spoločné majú jedine uzavretý priestor a skupinu teroristov, inak prístup k látke je úplne iný, pričom mne práve tento vyhovuje viac. Steven Seagal je tu expert cez všetko použiteľné v boji s množstvom skúseností a tak nemá problém ani s mnohonásobnou presilou, ale na rozdiel od svalovcov osemdesiatych rokov to predsa len až na nejakú tú väčšiu prestrelku pôsobí omnoho realistickejšie, hlavný hrdina používa nielen svoje schopnosti, ale aj rozum a tak je to o dosť väčšia zábava, než väčšina žánrovej konkurencie. Dejovo to síce nie je až tak dynamické, ako by mohlo byť a film sa vlastne polovicu času len rozbieha, ale aj toto sa mi tu páči, obsadenie lode, zoznamovanie s plánom a zložením teroristov, zaujímavé situácie z veliteľstva, no hlavne samozrejme samotný hlavný hrdina, pri ktorom je skutočne radosť pozerať, ako premýšľa a tak postupuje pomaly, získava spojencov a komunikáciu s veliteľstvom a len opatrne preberá kontrolu nad loďou. Deju skôr môžem vytknúť len časť s ponorkou, ktorá za zvyškom filmu dosť zaostáva a radšej by som ju nahradil niečím iným. Obsadenie je výborné, Steven Seagal v jednej zo svojich najlepších úloh, skvelé zloženie záporákov ako Tommy Lee Jones, Gary Busey, Colm Meaney a pár ďalších, len škoda, že z tých najvýraznejších sa hlavný hrdina osobne a zblízka postará len o jedného z nich, výborné postavy na veliteľstve, len tá Erika Eleniak mi tu vadí, je nielen nesympatická, ale ani jej postava ma vôbec nebavila. Po stránka akcie môžem prakticky len chváliť, osobné súboje síce za Seagalovými predchádzajúcimi filmami zaostávajú, tu nepredvádza také zaujímavé aikido techniky, ale to sa dá kvôli typu protivníka chápať, predsa len tu ide o skúsených žoldnierov, ktorí sa navyše pohybujú väčšinou v skupinách a tak ich treba zneškodniť efektívne a rýchlo, na čo je tiež radosť pozerať a tak je tu plno pôsobých likvidácií. K tomu nejaké tie slušné prestrelky, explózie a plno výborných nápadov a momentov, ako granát pod kanistrom, prípadne za dverami, zabitie spustením traverzy, na cirkukárke, vytrhnutie ohryzku a pár ďalších. Najradšej mám hlavnú akčnú sekvenciu, prestrelku v podpalubí, ktorú úkončí efektná likvidácia štvorice protivníkov nožom a cirkulárkou a samozrejme parádny finálny súboj na nože. Režijne a technicky sa to podľa mňa dalo ešte trochu doladiť a vylepšiť, napríklad sa nemusel celý film odohrávať v noci, mohlo sa použiť viac zaujímavých interiérov a lodných exteriérov, tu boli lokácie občas trochu stereotypné a mohlo sa trochu popracovať aj na napätí, ale aj tak je to celkovo výborná žánrová práca. Takže od Seagala mám iných favoritov, ale ani na Prepadnutie v pacifiku nikdy nedám dopustiť, od detstva som ho videl nespočetnekrát, určite jeden z mojich najobľúbenejších akčných filmov. 92% () (méně) (více)

zelvopyr

Zase jeden z mých neobjektivních komentářů... Ony zhruba čtyři hodiny, které jsme trávili prolézáním a šmejděním po USS Missouri, patří k nejlepším zážitkům letošního roku. Vlastně jsem si ani nepamatoval, že tahle nerealistická blockbusterovka je s Missouri v jedné z hlavních rolí... když jsem to zjistil, nadšeně jsem ji znovu shltal. A ano, u dělové salvy jsem šoupal nohama a gebil se jako maniak :-) ()

Ainy

Tento film hodnotím podle svého prvního dojmu ze shlednutí a to mi bylo o dost míň ;-) Kdysi se mi Segal líbil, celkově se mi líbily filmy, kde bylo bojové umění obsaženo. Tento film mě svou akční zápletkou zaujal. Dnes bych už tak benevolentní nebyla, protože mě záliba v akčních hollywoodských blbostech už opustila. ()

Hellboy

Přepadení v Pacifiku je zajímavá ukázka toho, že "akční hvězdu" lze udělat skutečně z kohokoliv. Steven Seagal možná skvěle uměl aikido, měl černý pásek a vedl vlastní dojo, ale ve filmech nikdy nic z toho pořádně nepředvedl. Přesto je tohle asi jeden z jeho nejlepších filmů, protože tu tehdy 41 letý Seagal ještě není tak masivně oteklý, jako posledních cca 10 let. Film docela dává smysl a má spád, což přičítám zkušenostem režiséra. Jedná se samozřejmě o tu nejjednodušší zápletku, kdy se hrdina snažící se zapomenout na "hrůzy války" dostane nechtěně zpět do akce a pořádně zavaří teroristům. Děj je stejně jako například Die Hard striktně ohraničený na jediné místo - tentokrát bitevní loď. Z této lodě chtějí teroristé vedení Tommy Lee Jonesem ukrást jaderné zbraně a kuchtík jim v tom musí zabránit. Jedná se o námět, který by působil ohraně již v 80. letech. V roce 1992 se ale Hollywood očividně ještě nevzpamatoval ze zbrojení v době studené války. V jednom ohledu ale působí aktuálně. Nukleární hrozbu zde totiž představují Tomahawky, střely s plochou dráhou letu, které byly poprvé bojově nasazeny v Zálivu, a to pouhý rok před natočením filmu... _____ Hrdina má po svém boku ještě pomocnici Eriku Eleniak, jejíž jedinou vlastností je (slovy feministky Laury Mulveyové) to-be-look-at-ness, jelikož se jedná jak ve filmu, tak i ve skutečnosti o Playboy playmate. No a spolu zachrání svět před nukleární zkázou.. PS: Kdysi dávno jsem viděl i druhý díl, a jestli si dobře vzpomínám, tak Přepadení ve vlaku je ještě nudnější, než Přepadení na lodi. ()

3DD!3

Určitě to je jedna z těch lepších Seagalovek. Klasika na kterou se dá ještě pořád dívat. Navíc jako záporáka má perfektního Tommy Lee Jonese, který si roli vysloveně užívá a jako ozdobu k filmu přihodili nádhernou Eriku Eleniak. Co víc si člověk může přát? :) ()

Kaka

Vynikající akčňák, který sice v lecčems kopíruje například starší a neméně úspěšnou Die Hard, ovšem prostředí na moří a strhující chvaty Stevena Seagala mají něco do sebe a divák se pří sledování tohoto dnes snad již legendárního snímku rozhodně nudit nebude. Pokud nepočítám Uprchlíka a Dokonalou vraždu, máme tu nejlepší film Andrewa Davise. Seagal alias Casey Ryback je rozhodně nejlepší postava, jakou kdy Steven měl a díky bohu za ní. Zaujme i perfektní hudební podkres, především v akčních pasážích. Nesmí chybět spousta přestřelek a brutálních osobních soubojů, čili přesně toho, na co jsme u Seagalovek zvyklí. ()

Spiker01

Jediný Seagalův film v červené barvě. A i za mě i nejlepší a to tyhle nenáročné akčňáky z 90s mám celkem dost rád...75% ()

sud

Jó, tak tady Steven zaválelel. Spoustu akce, napětí a přestřelek. A dobrej záporák v podání Tommy Lee Jonese. ()

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

Chystá se reboot Přepadení v Pacifiku

18.11.2021

Studio Warner Bros. se rozhodlo oprášit jednu ze svých osvědčených značek, nového rebootu se totiž má dočkat populární akční snímek z roku 1992, Přepadení v Pacifiku. Nová verze příběhu o kuchaři na… (více)

Hudba dostane na zadek...

Hudba dostane na zadek...

09.07.2006

Nezničitelný vicekrál béčkových akčňáků Steven Seagal je zpátky v úplně jiném řemesle, než jsme u něj zvyklí. Pistoli a pěsti zaměnil za kytaru a mikrofon. Z bijce Seagala se stal bluesman Seagal.… (více)