Frank Falenczyk má svou práci rád. Potíž je v tom, že je členem rodiny polských mafiánů z Buffala ve státě New York a živí se jako nájemný vrah. Navíc ho zmáhají problémy s alkoholem. Když kvůli tomu pokazí důležitý úkol a ohrozí rodinný podnik, jeho strýc ho pošle do San Francisca, aby se tam dal znovu do pořádku. Frank není žádný přecitlivělý chlapík, přesto začne navštěvovat setkání anonymních alkoholiků, najde si svého patrona a nechá se zaměstnat v márnici. Tam se zamiluje do Laurel, ženy s jedovatým jazykem, která nebezpečně ráda nedodržuje konvence. V Buffalu se zatím věci nevyvíjejí vůbec dobře, protože gang arogantních Irů ohrožuje obchodní zájmy jeho rodiny. Když pak konflikt přeroste v násilí, Frank se vrací domů, aby tu v nové situaci s pomocí Laurel čelil starým nepřátelům. (HBO Europe)

pekas

Milá jednohubka a vcelku originální romantická komedie. Krásná Téa a několik úžasných zpovědí zabijáka alkoholika na anonymních sezeních závisláků. Na jedno shlédnutí příjemný filmík, nic hlubokomyslného. ()

Elegnor

To slabý hodnocení mě docela překvapuje.. Jasně, neni to žádná hluboká, ani žádná napínavá, ani akční podívaná, neprší tady jeden fór za druhym, ale celý je to tak příjemně naladěný a hned úvodní scéna prostě nemá chybu. Když nic jinýho, naučilo mě to novýmu způsobu odhazování sněhu :) ()

Miloško

Zaujímavý komorný príbeh o jednom zabijákovi,ktorému alkohol, dá sa povedať zobral prácu. Prečo preklad filmu je Dennik zabijaka,vedia len v Bontone. Normálny preklad filmu znie "Zabi ma". Ben Kingsley,ako vždy veľmi dobrý výkon.[DVD] ()

Babulik

Tento film sa raz tvári ako čierna komédia, raz ako gangsterka. Práve toto balansovanie na žánrovej hrane z neho robí iba priemernú inscenáciu so zbytočnou romantickou zápletkou medzi hlavnými postavami. Na Kingsleyho sa pozerá dobre na rozdiel od Leoni, u ktorej nikdy neviem, či hrá, alebo improvizuje, alebo čo...Pullman mal jednoznačne dostať väčší priestor, možno by to dostalo tú povestnú šťavu, ktorá filmu evidentne chýba. ()

Domas88

Čekal jsem zcela něco jiného, ale byl jsem mile překvapen, cise jen keci keci keci ale Ben je i na tohle machr a líbilo se mi to. Moc akce tam není a komedie mi to taky nepřijde jen takové malinko drama s troškou černého humoru.. Ale stačí to.. ()

david666

Komorní příběh o zabijákovi, který se snaží skoncovat s alkoholismem aby byl znovu ve své "práci" dobrý. Přitom se setká s osudovou ženou, která mu změní život. Nevím, čekal jsem od Bena Kingsleyho a Tey Leoni víc. Pro mě měl film uspávající atmosféru. Nic moc se v něm neděje. A nepřipadá mi ani moc komický ani jako thriller - to už vůbec ne. ()

blackout

Tea a Ben naprosto nesouroda dvojice, koho napadlo dat tyhle dva dohromady jako zabijacke duo? Film vyslovene neurazi, clovek ho zkoukne, ale je to prumerna podivana. ()

Proditor

Není to ani černá komedie, ani pohled do duše nájemného vraha, je to prostě pomalu plynoucí film, v kterém je pár hlášek a vtipných momentů, ale to je tak vše. Od námětu nájemný vrah/alkoholik jsem čekal mnohem víc. ()

veverysiak

Pohodovka na podvečer pre zmordované telo a hlavu, všetko plynie úplne ležérne, netreba trápiť mozog riešením hádaniek o tom, čo chceli chlapi povedať, oddýchne si aj bránica, lebo humor je nenápadný a nenásilný, nervy zrelaxujú pri absencii ľakačiek a krvavých scén, oči nemusia sledovať šialené strihy akčných sekvencií, k tomu podarený Ben, hlavne v prvej polovici, takže 70%. ()

The_God

Úžasný, 4* film pro každého, kdo má ne černý ale morbidní smysl pro humor. Scéna, kde Ben cvičí Téu, jak zabíjet nožem, je nádherná směs romantiky a "zabíjení". Ústřední dvojice je excelentní a charismatická a celý film je protkán vtípky plynoucími ze situace, kdy by jindy tak vtipné nebyly. Prostě báječný film :) ()

gpx

Tak to vypadá, že mám asi nějakou averzi vůči Kingsleymu. Už od prvního okamžiku jsem měl z filmu divný pocit a tenhle pocit čím dal tím víc sílil až jsem Deník Zabijáka vypnul. Atmosféra i hlavní hrdina jsou otravné a hlavní slabina děje spočívá v tom, že tam nic moc neděje. ()

Gabriel_*

Film natočený s tak nádherným nadhledem jsem už neviděl docela dlouho. Fil o tom, jak se poprat se svým démonem a vrátit se zpátky k tomu, co má člověk rád ;) ()

galil

Přijemná komedie, která se snaží jít za každou cenu jinudy Stiler, Ferrell či Sandler. Film se mi trefil do nálady, takže 80% ()

Neroy

Řekl bych o fous lepčí, než Grosse Pointe Blank.Kingsleymu člověk tu temnou profesi věří více jako Cusakovi.Velmi příjemné překvapení. "Takže za nůž do oka,kupon na slevu 50 dolaru?Pro začátek" ()