Frank Falenczyk má svou práci rád. Potíž je v tom, že je členem rodiny polských mafiánů z Buffala ve státě New York a živí se jako nájemný vrah. Navíc ho zmáhají problémy s alkoholem. Když kvůli tomu pokazí důležitý úkol a ohrozí rodinný podnik, jeho strýc ho pošle do San Francisca, aby se tam dal znovu do pořádku. Frank není žádný přecitlivělý chlapík, přesto začne navštěvovat setkání anonymních alkoholiků, najde si svého patrona a nechá se zaměstnat v márnici. Tam se zamiluje do Laurel, ženy s jedovatým jazykem, která nebezpečně ráda nedodržuje konvence. V Buffalu se zatím věci nevyvíjejí vůbec dobře, protože gang arogantních Irů ohrožuje obchodní zájmy jeho rodiny. Když pak konflikt přeroste v násilí, Frank se vrací domů, aby tu v nové situaci s pomocí Laurel čelil starým nepřátelům. (HBO Europe)

eraserhead666

"Připomeň mi, že mám být milej. Zmrde." Z počátku pěkne nahláškovaná komedie. "Jsem v personálním." "Najímáš?" "Spíš jen vyhazuju." ()

Morholt

Nájemný zabiják objevuje na protialkoholní léčbě nové životní hodnoty. Nic míň, ale ani nic víc. Příběh se nijak zvlášť nerozvíjí, na nějakou psychologii postav víceméně kašle a komediálním dojmem také příliš nepůsobí. Přesto se na film kouká docela příjemně, na čemž mají hlavní zásluhu jak Ben Kingsley, tak Téa Leoni. Taková ideální druhá večeře před spaním. 60% ()

Richie666

Ne každý film o pochopení musí býti zcela pochopen. Ovšem nasadíte-li si růžové brýle, bude se Vám to líbit. "What was wrong with peanuts?" 70% ()

spaceboyCZ

Jste najemny vrah, ale chlastate jako Rus. Obcas zaspite akci, obcas se ne uplne trefite a obeti pak trpi...sakra co s tim? No prece Anonymni alkoholici :). Naprosto skvela podivana plna ironie a sarkasmu, skrytych narazek na problemy dnesni doby. O vtipne komentare ci dialogy opravdu neni nouze, navic vse podbarveno dynamickou muzikou a k tomu krasny usmev Tei Leoni. Necekejte nejake hluboke zamysleni, pustte si tento film, pokud mate blbou, hodne blbou naladu. Zarucuji, ze vam ji Ben Kingsley zvedne :). ()

Maq

Černá komedie. Nápad je překrásný: Profesionální vrah je na dně a je přitom tak milý, že mu všichni na plátně i v hledišti přejí, aby ve svém boji s alkoholem vytrval a dokázal se vrátit ke své odpovědné práci. --- Zápletka je prostinká a není vlastně důležitá. Všechno táhnou půvabně vtipné černé dialogy, komorní atmosféra - včetně stylové, vhodně zvolené hudby - a neodolatelné herecké výkony. --- Ano, možná by to mohlo být ještě inteligentnější, ještě vtipnější a ještě černější, ale kdo ví? Třeba by to potom už nebylo tak elegantní. Film se asi nestane takovou klasikou jako žánrově podobný The Prizzi‘s Honor (ten má navíc skvělou zápletku a prvky napětí). Je to takový jeho menší, tišší, ale stejně zabijácký bratříček. Vynikající! ()

GILLWANDER

Nič vážneho skôr priemerného, film, ktorý Kingsley svojou charizmou zachraňuje. Jedna hviezdička za vlažný humor a druhá za Bena. 50% ()

Eržik

Jelikož jsem sám alkoholik a člen společenství AA, tak jsem tímto filmem absolutně nadšen. Hodně jsem se nasmál, ale na konec jsem byl i silně dojat. Můj příběh se s Frankovým dost ztotožňuje, také jsem do Anonymních alkoholiků přišel když jsem nezvládal svou práci a taky pod výhružkou zaměstnavatele, no a taky jsem pak ještě uklouznul. Ale rychle mě společenství dostalo a to jsem cítil i z Franka. Já nakonec taky změnil práci, která pro mě ze začátku byla dost důležitá, ale když je člověk střízlivý začne věci vidět jinak. Hmm, tak tenhle komentář je spíš o mě, ale je to tím, že tohle téma je mi prostě blízké a je to skvěle podáno, nakonec jedním z našich hesel je: "Neberme se příliš vážně".... ()

dezorz

Konecne maly US film, ktory sa nechce hrat na velku dramu ani na malu indie komediu, ale chce zabavit netradicnym ciernym humorom. Podobne ako Grosse Pointe Blank, ide o zaner - romanticka komedia s profesionalnym zabijakom v hlavnej ulohe, len na dnesnu dobu viac moralne flexibilna, cynickejsia. Dexter to minuly rok s takymto sociopatickym zabijackym hrdinom v TV vo velkom zacal, anti-gandhi Ben Kingsley pokracuje. ()

J0hny5

Nějak mi to nesedlo, nepřišlo mi to příliš zajímavé. Film se měl hlavně opírat o problematiku alkoholismu a ani z tohodle pohledu mě to nějak neoslovilo. 45% ()

c.tucker

Černá komedie jak řemen. V podstatě se tam nic neděje a Kingsley hraje senzačně. Hlavní postava se sice vyvíjí do pěkného happy-endu, ale jinak film nikam nepostoupí, občas něco stane, ale nic převratného a to se mi na tom líbilo nemusíte u toho přemýšlet. ()

KatanaCZ

Film se tváří velice nevině, ale skrývá víc, než bych si kdy pomyslel! Dobrý humor, námět, obsazení, příběh......Musím souhlasit s dezorzem. ()

Radiq

Já kdybych byl zabiják, alkoholik a měl takovou ženskou, tak s tím pitím taky klidně přestanu. Gándhí Kingsley zas jednou ukázal, že je skvělej herec, úžasnej! A Téa Leoni je krásná a chápavá, přesně podle scénáře, kterej je jak originální, tak černohumorně zábavnej (a inteligentně černohumornej) a prostě nenudí. Takovejch jednoduchejch a přitom duchaplnejch filmů by se mělo točit víc. Opravdu překvapivě dobré. Jo a Bill Pullman! - na toho bych málem zapomněl - no skvělá postavička, chchchch. ()

otík

Ben Kingsley exceluje v roli zabijáka chlastometra, který díky chlastu zpackal důležitou prácičku a musí odjet na léčení. Ne vše probíhá tak, jak by si představoval – do života mu zasáhne láska, kamarádství, svědomí. Sice ne příliš vtipná, ale úsměvná komedie s pár skutečně vypečenými scénami. Zajímavá příležitost vidět Gándhího v roli zabijáka. ()

kinghome

Tak tohle mě opravdu hodně zklamalo. Myslel jsem, že to bude hodně černá komedie, něco jako nula od nuly pojde. Ale tohle byla nudná suchá komedie bez nápadu a s nudnym "hrdinou" v hlavní roli. Pro mě opravdu zklamání. ()

Tomasso001

Zajímavá gangsterka prošpikovaná černým humorem a výborně padnoucím Benem Kingsleym v hlavní roli. Nic není moc přehnané a přesto že je příběh z klubu AA neobsahuje žádné moralizování, což je velkým kladem. Mě se film líbil ()

lennyd

Alkohol je metla lidstva, o tom by mohl leckdo vyprávět. Například Frank Falenczyk (Ben Kingsley), člen mafiánské rodiny. Do doby, než začal pít, byl vcelku spolehlivý zabiják. Ale pak se to všechno začalo nějak hatit - díky alkoholovému opojení se mu semtam někoho nepodařilo sejmout, a naposledy "prospal" zátah na konkurenčního mafiánského bosse. To byla poslední kapka, a od svého šéfa dostává ultimátum - odjede do San Fran a nastoupí protialkoholickou léčbu, nebo v "zaměstnání" končí. A jelikož se u mafie výpovědi rozdávají smrtícím způsobem, je jeho volba vcelku jasná. A to netuší, jak mu pobyt v SF změní celý život - najde si zajímavou práci, přítelkyni i nové přátele ... To teda netuším, jak tenhle film ohodnotit. Na jedné straně naprosto dokonalý námět (zabiják alkoholik, pracující v krematorii a navštěvující sezení anonymních alkoholiků) - na straně druhé trochu pomalejší tempo (z názvu člověk tak nějak čekal pořádnou akčňárnu). Na jedné straně perfektní Ben Kingsley, na druhé straně trochu dřevěná Tea Leoni a Luke Wilson (to už je asi pátý film tento měsíc, ve kterém hraje, takže mi tak trochu už leze krkem). A teď se rozhoduj ... Ale jo, klady asi převyšují, 3.5* ()