Frank Falenczyk má svou práci rád. Potíž je v tom, že je členem rodiny polských mafiánů z Buffala ve státě New York a živí se jako nájemný vrah. Navíc ho zmáhají problémy s alkoholem. Když kvůli tomu pokazí důležitý úkol a ohrozí rodinný podnik, jeho strýc ho pošle do San Francisca, aby se tam dal znovu do pořádku. Frank není žádný přecitlivělý chlapík, přesto začne navštěvovat setkání anonymních alkoholiků, najde si svého patrona a nechá se zaměstnat v márnici. Tam se zamiluje do Laurel, ženy s jedovatým jazykem, která nebezpečně ráda nedodržuje konvence. V Buffalu se zatím věci nevyvíjejí vůbec dobře, protože gang arogantních Irů ohrožuje obchodní zájmy jeho rodiny. Když pak konflikt přeroste v násilí, Frank se vrací domů, aby tu v nové situaci s pomocí Laurel čelil starým nepřátelům. (HBO Europe)

ywo666

Hovorte si čo chcete ale pre mňa to bola sračka. Vtipné to nebolo, romantika ma nasierala, ani nejakej akcie som sa nedočkal. Dve hviezdičky dávam za pár diobrých scén a nápadov. Ale príliš málo. ()

noriaki

Černohumorná jednohubka se skvělým Kingsleym a podivně zestárlou Teou Leoni. Na první pohled je vidět že režisér a scénárista si zbytečně nekomplikovali práci. Dramatická linka je nevýrazná, romantická taktéž, a atmosféra taková nedomrlá. Postavy sice řeší zásadní témata, ale místo emocí jenom tak kloužou po povrchu, nic neprožijí do hloubky. Silné scény sice nechybí, ale prošly mnou skoro bez povšimnutí. Humor je skrytý a postavený na absurdnosti situace, zasmál jsem se jenom málokdy. Přesto se film dobře sledoval. Podobné malé příběhy mám rád, i když bych ocenil preciznější zpracování. ()

zdenny

Vcelku příjemná černá komedie, jejíž černý humor je nenásilný, vtipný a řekl bych i že celkem inteligentní. Ben Kingsley je fakt sympaťák a navíc jsem s ním opravdu cítil (co se týče toho chlastu). Téa Leoni mi připadá trochu opuchlá, ale i tak v pohodě. Jo, příjemně úsměvný film, kterému bych dal tři a půl hvězdičky, kdyby to šlo. ()

Looser

Trochu mi přišlo jako hra na hodného sympatického zabijáka ala Sexy Bestie. Ano je to takové jiné, asi by se dalo říct i nezávislé, ale celkově to moc nefunguje a herci ve filmu vypadají jakoby navíc (třeba Pullman). ()

slovan1

Sir Ben Kingsley si střihnul celkem povedenou roli v této komedii. Slova: "Jmenuji se Frank a jsem alkoholik" mi z jeho úst zněla dost vtipně. No a očekávaná odpověď: "Ahoj Franku" funguje jako další rozdmychávač mých mimických svalů. Tím nechcu nijak odsuzovat či zesměšňovat problematiku alkoholismu, jen že mi to přišlo komické... :-) Celý film byl takovy mílý, na nic si nehrál. Ja jen ležel a po celou dobu měl takový ten potutelný úsměv na tváři. Sekundanti v podobě Téy Leoni a Billa Pullmana vybrani dobře. Konec už se táhne v duchu Můj soused zabiják a já byl s celým filmem spokojen. 65% ()

baXter

Řekl bych že téma "náprava a pomsta alkoholika a zabijáka" bude vděčné a zajímavé téma, John Dahl a spol. z toho bohužel udělali jednu velkou nudnou stopáž. ()

NeosinneR

Veď ono to bolo nudné, neskutočne. Dokonca ani do záverečných titulkov som to nevydržal. Herci sa tvárili, ako keby to robili z donútenia a monotónne, nezaujímavé dialógy tomu tiež moc nepomohli. 1* za to, že si ma to udržalo pol hodinu. ()

1860

Podle mého gusta lépe pojat příběh Mr. a Mrs. Smithovi, žádné velké gesta, žádne půlhodinové přestřelky s miliony náboji alá Rambo, klasické problémy (závislost na alkoholu), tím se stává příběh uvěřitelnějším a zanechá také hlubší stopu.. alespoň ve mně.. ()

DannyBoy80

Komorní drama se špetkou akce a dostatkem humoru. Velmi dobrý oddychový film, který není ani tak dlouhý, aby Vás začal nudit. Solidní herecké výkony všech zůčastněných mi přinesly dobře strávené úterý u filmu. ()

Milky.

Je to chytré, je to milé, je to černé....Deník zabijáka. Ačkoli nenáročná jednohubka, já s očekáváním kdovíjaké kraviny nakonec chrochtal blahem. Šanci prorazit to nemá pražádnou, ale na jedno shlédnutí perfektní. Opatrně dávkovaný černý humor mě neskutečně bavil a Kingsley v roli alkoholického vraha na indispozičním volnu mi prostě seděl. Dávám velmi příjemné tři. ()

Pitrsss

Odlehčený, a tak trochu zklíčený film o levné vodce a mafii, ve kterém se v podstatě nic neděje, ale i přesto se divák může solidně bavit. 75% ()

Tred2

Podle mě na vás může zapůsobit film dvojím dojmem a to hlavně díky Benu Kingsleymu, který tuto záležitost dělá zajímavou. Docela klasická kostra pro daný žánr, brána americkým stylem, ale vedena britským představitelem. Než jsem se chytl na správnou vlnu, abych si to vychutnal, uplynula půlka filmu. Nemůžu říct, že to co jsem viděl by mě neuspokojilo, ale v rámci žánru mi to přislo nedostatečně důrazné. Každopádně casting se opravdu povedl. ()