oli009

Pořádně hořká, smutná ale zároveň krásná komedie o tom, že vzpomínky navždy zůstanou jen vzpomínkami... ()

Wallis3 odpad!

Je až smutný, jak českým/slovenským scénáristům a rejžisérům nedochází, že zplozují absolutní hovna, že opakováním starých vtipů ničeho nedosáhnou. A tak vypadá i tenhle film. Komedie vůbec, spíš smutně nepovedená satira. ()

Tomo

Filmařsky poměrně zručně natočená, pomalu se vlekoucí bezdějová nuda. Jedinými, jejichž herectví je uvěřitelné, jsou Suchánek, Prachař a Brzobohatý, ani Ti ale nevyplní prázdná místa v ději a Vy budete už po pěti minutách litovat zbytečně investovaných peněz a ztraceného času. ()

TOi

Nic zázračného jsem od toho neočekával, ale takový kopec nudy jsem dlouho neviděl. J.A.Duchoslav hraje doslova a do písmena "DIVNĚ". Stejně divný, zdlouhavý a nesmyslný je také scénář, naplněný odrbanými, starými hláškami a ty, které jsou nové (není jich moc) stojí za nic. Prakticky žádná zápletka, zbytečné a dlouhé dialogy plné vzpomínek, které neskutečně nudí. Za celý pobyt v kině jsem se zasmál asi tak 3x a z toho jednou při pohledu na mého spícího kamaráda :-). Ale i přesto to mělo také své plusy jako třeba vynikající kamera a hudba. ()

Joeey

Docela příjemné překvapení. I přes soustavné (pro mnohé možná otravné) návraty k prvnímu dílu (ať už hláškami nebo dějem) je u této dvojky znát profesionalita autorů, s níž ji vytvořili. Přestože film nepřináší žádnou zajímavou dějovou kostru (zápletka = Cabadaj potká na sjezdovce učitele Kardu s Marikou, zavolá Radkovi a svolá třídní sraz), troufám si říct, že scénář je vcelku povedený (určitě ne špatný!). Téma filmu (v tomto případě značně pesimistické) by nemělo být primárním důvodem, proč jej shazovat i po stránce kvality a autorské nápaditosti. Herci byli přirození, neměl jsem u nikoho problém mu jeho postavu uvěřit. ()

Harts

Byly tam vtipné momenty, ale také omleté hlášky pořád dookola, myslím, že je to jen pro diváky, kteří chtějí vidět, jak lidé stárnou a začnou se v podstatě nudit, už to není to krásné mládí, s těchto Sněženek a machrů se vytretila jiskra, možná v dalším pokračování po 50letech zt oho bude vtipný film s nevyřáděnými důchodci na sněhu.:-) ()

mi-ib

Nedalo se čekat, že film dosáhne kvality, co se týče hlavně zábavnosti, jakého Sněženky a machři, ale mohl překvapit. Avšak mě nepřekvapil. Děj směřuje od nikud nikam, většina stopáže je jen nostalgické vzpomínání na zájezd na gymplu, při kterém se používají staré osvědčené hlášky, které už dávno zlidověli, a proto není nutné je divákovi připomínat. Co hodnotím na tomto filmu kladně tak je role Karla Máchy v podání Michala Suchánka. Ten podle mě opravdu vyčníval mezi ostatními bývalými studenty, což je ovšem předpokládatelné, jelikož jsou ostatní vesměs neherci. A za další se mi líbila role Radka Převrátila (Vávlav Kopta). Z něho se stal celkem obyčejnej chlápek, kterého bych určitě chtěl za kamaráda, ale jen do té doby, než by se začal litovat. Nakonec oceňuji oživení, jinak celkem nudného setkání účastníků lyžařského výcviku, v podobě Jakuba Prachaře a Juliany Johanedis, kteří sem vnesli trochu mladistvého elánu, i když v tomto směru nesmím zapomenout ani na ty dva zrzavý spratky. ()

parabellum

Jedna hvězdička ze sentimentu druhá za Radoslava Brzobohatýho. Úplně zbytečné a depresivní ohlédnutí za minulostí. Ke konci jsem byl už totálně znechucen recyklovatelnýma hláškama z předešlé, už pro mě klasické komedie. Všichni hlavní mužský protagonisté se tvářili jako by život končil po čtyřicítce. Jedině kdo vybočoval a odvedl klasický profesionální výkon byl jako vždy pan herec Radoslav Brzobohatý. ()

bif

Nene, tohle se vůbec nepovedlo, tohle totiž není komedie, ale čistočisté drama, na které se ale dá koukat. ()

HappyDeath

Tak tohle byl trochu silný šálek čaje...Když to vezmu z té lepší stránky, tak hudba byla výborná, kamera a střih byly dobré, ale pak se to jenom vezlo níž a níž...Co se týče děje tak nic moc, ačkoliv svoje kouzlo to mělo, ale to je možná pozůstatek jenom té dobré hudby. Jinak jsem od toho čekal tak nějak víc, než holou životní pravdu se kterou se setkáváme dnes a denně, ale to zase jen protože jsem čekal něco jako ten první díl...škoda ()

Mr.FreeZer

Jak už to tak bývá, další díl natočený po tolika letech moc nefunguje. Příliš nostalgické, opakující se vtipy z "jedničky". Aspoň, že to zachraňují herci. ()

Liduskaa

"Cabadaj! Teď jste mě zklamal. Takhle se ožrat. A ještě u konkurence!".....snaha byla,ale když to nejde tak to prostě nejde:( stokrát omýlané a pamatujete si?nebylo lepší nechat sněženky a machry v poklidu spát na své kdysi slávě? ()

brrumlaa

Vymyslet a především natočit film není snadné. Vymyslet a natočit film, který bude za něco stát už vůbec ne ... Usmyslet se na volném pokračování a navazovat na prvotní úspěšný snímek už dá každopádně zabrat. Od tohoto pokračování po 25 letech jsem nic nečekala a ani jsem se nedočkala. Opakované vtípky už nejsou vtipem a je to spíš takové celé kýčovité.. ať už postavy, které se po dlouhé době vidí a nemají si téměř co říci. A pouze meldují staré, dříve osvědčené hlášky.... Zkrátka už to není "Viky ty máš ale péro"... Od odpadu tohoto snímku zachránil jen úspěšný "první díl". ()