Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

deckardx

Strasne nevyvazenej film.. Zacatek vas namlsa, pak to jde porad dolu a nudnych pasazi je tam vic nez dost.. Za genialni povazuji tanecni kreace a telefonni rozhovory Toma Cruise, u kterych se celej sal valel smichy (s trochou nadsazky se da rict, ze podal jeden ze svych nejlepsich hereckych vykonu posledni doby) .. Po tom vsem pak prijde zase dechberouci zaver.. Ale zacatek, konec a skotacici Cruise nedelaji skvely film a pro me je to jen trosku lepsi prumer.. ()

dinsdale

Celkově méně vtipné a zábavné, než jsem čekala, ovšem rozhodně pár povedených (politicky nekorektních) vtípků (u mě vede ten s OSN) a naprosto nechutně úchvatný Tom Cruise. Může vám vadit jančení na sedačce nebo scientologie, ale ten chlapík to umí rozvalit! ()

Madlene

Nemám obvykle v lásce parodie, ale tahle mne jaksi zaujala... Řečeno filozificky především svou svébytností...a pak taky ta umělá krev s krevní příchutí... ()

Kangaxx

Nie je to zlý film, ale skutočne rozosmiať ma dokázali iba tri scény. A to je na bláznivú komédiu žalostne málo. Na druhej strane tu bolo zopár skvelých dialógov a tak 60%. ()

Specs

Hlášky: Cody: - "Celkem slušná bouchačka, co tam máte? Co je to zač?" klikař Tayback: - "Nevím, jak se jí říká. Jen vím, co vydává za zvuk, když někoho sprovodí ze světa." & Kirk Lazarus: - "Já scénáře nečtu. Scénář čte mě." & člen klanu: - "Jsme Planoucí drak! Máme Speedmana. Zpátky ho dostanete výměnou za padesát milionů." Rick Peck: - "Kdo to je? A kde jste vzali tento telefon?" člen klanu: - "Jsme Planoucí drak! Prosťáček Jack teď patří nám." Rick Peck: - "Patří, jo? Teď ti něco řeknu, chcípáku. O té vaší agentuře jsem v životě neslyšel. Ale jestli myslíte, že mi přeberete klienta..." člen klanu: - "Chceme padesát milionů, jinak o Jacka přijdeš, protože ho zabijeme." (Mobil si bere Les Grossman.) Les Grossman: - "Tady Les Grossman, kdo je tam?" člen klanu: - "Tady je Planoucí drak!" Les Grossman: - "Dobře, Planoucí draku. Mrdko! Nejdřív udělej pořádný krok zpátky a doslova si vymrdej mozek z hlavy! Nevím, co za panpacifickou habaďůru to tu na mě zkoušíte, ale Asie je můj rajón, takže si to dobře rozmyslete, protože jinak tam budu muset sjet a budu na vás dštít zasraný božský oheň. Budete muset zavolat OSN, abyste dostali závaznou rezoluci, která by mi zabránila, abych vás nezničil! Mluvím o spálení na prach, zkurvysyne! Zmasakruju vás! Úplně vás rozjebu!" & Byong: - "Ještě jsme ty peníze nedostali. Cena je teď sto milionů. Buď hned zaplatíte, nebo je zítra po Jackovi!" Les Grossman: - "Skvělé! Počkejte, hned si to napíšu. Sto milionů... Jo počkat! Mám lepší nápad. Místo těch sto milionů, co kdybych vám poslal chlupy z řiti bezdomovce?" & Jeff Portnoy: - "Alpo, pokud mě pustíš, tak ti ho doslova a do písmene teď vyhulím. Pohoupu koule, potahám klacek, obdělám tyč a a slíznu smetanu. Sem s tím kámo, jdem na to." & (Jeff omráčí teroristy pomocí heroinu.) Jeff Portnoy: - "Padáme! Máme jen šestnáct hodin, než se probudí." & Rob Slolom: - "Osm oskarů, čtyři sta milionů dolarů a ještě jsi zachránil Tuggovi Speedmanovi kariéru." Les Grossman: - "Bez pomoci Roba Sloloma bych to nezvládl." Rob Slolom: - "Vážně?" Les Grossman: - "Ne, prasečí hlavo. Jasně, že bych to zvládl. Tvou práci by zvládla i vykastrovaná opice." ()

prasacimor

V prvom rade by ma zaujimalo čo robia čínsky "teroristi" vo vietnamskej džungli a hneď potom akým jazykom ku nim násladne promlouval Downey jr. Každopádne to malo od čínštiny, aspoň tej ktorú ovládali teroristi sakramentsky ďaleko. Celkovo sa ale jedná o mierne sklamanie a o komédii roku nech si nechajú tvorcovia zdát. Najväčšie plus je úžasný "harvey weinsteinovsky" Tom Cruise ktorého som spoznal až v jeho predposlednej scéne. Klobúk dolu! ()

BloodMax

Takový začátek jsem ani nečekal, ale zbytek filmu mi požitek trochu pokazil...jinak příjemná komedie nabušená hereckými hvězdami... ()

pugs

"Moje PRDÉÉÉÉL!" Bezkonkurenčne jedna z najlepších parodíí EVER! Black hláškuje o život, Downey je skvelý, Stiller je drsný a ostatní členovia z jednotky - zas tak dobrý nie sú, ale to na filme neubralo. Pre mňa už len začiatočné fiktívne trailery by si zaslúžili cenu. Stiller - Novodobý Rambo zasadený do prostredia "Džadžment dej", ktorý musí zachraňovať svet už po šiesty krát. "Jenže teď to je jinak - Kto zapomněl zavřít ledničku?. Downey - Kňaz, ktorý sa vzdal viery v boha je naprosto úžasný... Maguireovi sa rola homosexuála naozaj hodí:-). Black - Zamilovaný profesor, ktorý nie je profesor, hrá si sám rodinu (Murphy si hrá filmy už sám) a prdí o 106! Rozdiel medzi zamilovaným pro(c)esorom je v tom, že je to vtipné. Film dopĺňa naprosto úžasný scenár, pri ktorom som sa smial po celú dobu - od začiatku do konca! 9/10 ()

Philoun1

Rozhodně nemůžu zdílet nadšení ostatních filmových fandů. Film mě dost zklamal, vtipy byly pěkně trapný a málokdy jsem zakřivil pusu, vím že to tak bylo myšleno, ale prostě to na mě nefunguje. Už bych to víckrát vidět nechtěl. ()

Richard_Ba

Ben Stiller sa znovu rozhodol obsadiť miesto za aj pred kamerou. TT je v celku funkčná komédia, lepšie povedané paródia, na klasické vojnové filmy ako napr. Apocalypse Now (scéna s napalmom, helikoptéri). Úvodné fake-traileri a prvé scény filmu boli nesmierne vtipné, ďalšie sledovanie filmu prinášalo zo sebou striedavé reakcie výprskov smiechu a skeptických pohľadov. Povedzme si to na rovinu, hviezdou bol Robert Downey Jr. a on bol fundamentom celého úspehu filmu. Každá sekunda jeho výstupu bola radosťou a čo veta, to hláška. Ben Stiller, s kvapkou sebakritiky, na seba vzal úlohu dvorného šaša...znovu. Podal priemerný, uspokojivý výkon, ale nič viac. Prekvapila malá úloha zdeformovaného Toma Cruisa. Jack Black trápny ako vždy. Mal som skôr problém z hereckým obsadením ako so samotným filmom. ()

Fony

Dobře, Tropická bouře je horší než jsme všichni čekali. To však nemění nic na tom, že je to dobrá komedie, kterou několik stop nad průměr vytahuje, mimo jiné, těch pár minut s Tomem Cruisem. (A Ben Stiller s Robertem Downey Jr. se taky nemají za co stydět.) Rovněž potěší i drobná etická nekorektnost :o) ()

jenik71

Od tak zajímavého hereckého obsazení bych čekal lepší zábavu. Tohle totiž není typ filmu u kterého bych se válel smíchy a popadal se za břicho. Dokonce jsem se dost nudil. A to je docela škoda, protože námět nevypadal zpočátku vůbec špatně. Snaživý mi občas přišel jen Ben Stiller a v hodně nezvyklé roli Tom Cruise. A mimochodem - kdo ho poznal hned jak se objevil v záběru ??? ()

ssfan

To byla ale slabota. Na to, jak je film výborně herecky obsazen, tak jsem zklamán. Vůbec jsem se nezasmál, akčně to bylo trapné a děj prakticky žádný. Od Bena Stillera jsem čekal lepší film. 30% ()

Lenulinka

Hodně slabá parodie na válečné filmy. Zasmála jsem se opravdu jen párkrát. Hvězdička za pokus a herecké obsazení. Nepoznala bych jak Cruise, tak chvilkami ani Downeyho. ()

Almásy

ja mám rád komédie, mám rád aj paródie a nič nemám azda viacej ako satirické komédie z prostredia divadla/filmu, ale niečo tak silené som od takého obsadenia naozaj nečakal. najlepšie gagy sa vystrielajú v úvodnom trailerovom zoznámení sa s hrdinmi. 2* sú za odkazy na Apokalypsu and co. ()

Jello Biafra

Komédia, ktorú môžem smelo prirovnať k neskoršiemu filmu Apokalypsa v Hollywoodu. Tieto dva filmy totiž spája spoločný motív, kde si herci robia srandu zo seba navzájom i z celej hollywoodskej mašinérie a hlavne z hviezdnych manierov. Hlavný príbeh sa točí okolo natáčania vojnovej drámy z vietnamskej vojny, kde sa dotyčná skupina hercov zapletie do skutočného konfliktu s drogovou guerillou a práve vtedy začína tá prvá zábava. Vtipne natočený film nacpaný popkultúrnymi odkazmi i mnohými cameo úlohami známych hercov. Najväčší borec je tu jednoznačne pupkatý Tom Cruise, ktorý tu hláškuje a fuckuje jak o život a nakoniec si strihne aj tanečné číslo. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)