Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

VasaX

Konečně to Stiller posunul o kousek dál. I přes nevyužitý potenciál celkem příjemného ( v rámci tohoto žánru i dost dobrého) obsazení, dopadl tento kousek celkem dobře. Sem tam dobrá hláška, více parodie než vtipu ale celkově zábavné. Já dávám čtyři hvězdičky, ale ten komu herci a žánr moc nesedí klidně může dvě odečíst, ten kterému je to jedno, odečítá jednu. ()

Petr23

Skvělý začátek střídá nudný prostředek, a nudný prostředek třídá geniální konec... Co víc k tomu říct ()

Aven

S Tropickou bouří mám podobný problém jako se Zoolanderem. Ne, že by mě Stilerův humor neseděl, jen mě jednoduše nezaujme po celou stopáž filmu. Film potěší profláknutými ksichty v minirolích, řadou vtipných scén, narážkami na Holywood a odkazy na válečnou klasiku (tuším, že velkou část jsem nezaregistroval), ale jako celek je Tropická bouře, alespoň pro mě, jen lehký nadprůměr. Jo a třeba z komediálního potenciálu Jacka Blacka šlo vytřískat podstatně víc. ()

Danny F.

Šílený Jack Black, skvělý Robert Downey Jr., komediální Ben Stiller a ve vedlejší roli zábavný Tom Cruise . Dobrá komedie, skoro podobná Rambovi v komediálním kabátku. Osobně jsem se při sledováni bavil. 60% ()

Millanium

Ze začátku lehce stupidní a trapné, ale pokud se nad to dokážete povznést, tak jde o jednu z těch lepších parodických komedií žánru. Tom Cruise se tady vážně překonal. 70% ()

Compadre

Tropická bouře nijak nevybočuje ze stylu komedií, v jakých se Ben Stiller obvykle objevuje...ztřeštěná komedie tentokrát ve válečném stylu...fakt musím uznat, že minimálně na začátku jsem se smál jak blázen a přísahal bych, že je to jasná pětihvězdičková záležitost, ale od půlky dál už tahle sranda trochu ztrácela dech...teda jen decetně...pořád ale trvám an tom, že se vyplatí Tropickou bouři zkouknout, páč vrcholně vtipných scén je tu vskutu jak nasráno :-) ()

hroubek

Jedna z nejlepších komediích z minulého roku.Režisér a hlavní hvězda Ben Stiller natočil poctiví film, který si utahuje z herců a filmového průmyslu.Ale největší pozornost na sebe strhavají Robert Downey Jr. a překvapivě Tom Cruise.První jmenovaný je herec, který žije rolí a nevahá se předelat na černocha a hlašky tipu "Ja nečtu scénář on čte mě"jsou v celém filmu.Teď k Tomovi je ho tlustý producent, který jen nadáva a ujíždí na rappu je vynikající postava jen kdyby měl víc prostoru.Ben Stiller po Zoolanderovi znovu válí a je to jen dobře, že si někdo umí dělat legraci ze sebe.A k tomu taková plejáda herců McConaughey, McBride, Nolte, Black atd. , kteří jsou schopný pronášet ty šílené hlášky s ledovým klidem.A třešničkou na pomyslném dortu jsou falešné trailery z nich alespoň jeden bych chtěl vidět. ()

Sany33

Nič moc som do Topickej búrky neočakával ale to čo som dostal bola zlátanina najväčšej trápnosti. V konečnom dôsledku to aj dávalo celkom zmysel ale, na to akými hereckými esami film disponuje ide o vážne chabý pokus vyčariť na diváckej tvári úsmev. Ben Stiller hrá absolútneho dementa, ktorý má problémy z osobnosťou. Jack Black je úplný idiot ako v každom druhom jeho filme, teda v podstate nič nové. Ale od Downeyho som čakal naozaj viac. Asi mu hláškovanie a scénický humor viac sadnú z pozície našlahaného elegána (ironman), ako z úst pre farbeného afro negro blonďáka z modrými očami. No nič Tropická búrka bola z môjho pohľadu viac na plač ako na smiech. Teda jediné plus pre mňa bol Tom Cruiise, ktorý mal aj zopár dobrých hlášok a tie jeho tanečky, jednoducho jedna z mála vtipných postavičiek v tomto pekle zúfalstva. 32% ()

fabecc1222

Tropickou bouři bych rozdělil na tři části. První část je neskutečnej nářez, který připravuje na velkolepou parodickou podívanou ve stylu Žhavých výstřelů pro otrlé. Ve druhé části to však jde trochu dolu, ale naštěstí je to jen příprava pro třetí část, a to je opět natřískané finále, které vrcholí nejikoničtější scénou filmu, nezapomenutelným tanečkem Toma Cruise. Tropická bouře si nebojí utahovat snad ze všech možných částí Hollywoodu a sází všemožné popkulturní odkazy a narážky v takovém množství, že je snad na jeden zátah není možné pochytit. Oceňuju každého, kdo tu ze sebe dokázal udělat naprostého mentála. ()

svobik

Totální úlet. Snad nikdy jsem v kině tak neřval smíchy, jako tomu bylo právě u Tropické bouře. Downey je jako černoch geniální a před Stillerem smekám. Rozpoutat takové akční inferno chce hodně režisérského umu, natočit to v R-ku a s tak velkým rozpočtem zase koule. Noc v muzeu odpuštěna. Více zde. ()

cross

***1/2 - Drsná černohumorná zábava doplněná spoustou slovních i vizuálních gagů, s několika překvapivými hereckými výkony (Rob Downey, Ben a Tom - ten zvlášť, k nepoznání namaskovaný) a originálním příběhem je pastvou pro oči (ani by jste nevěřili, že jde o komediální film a ne o opravdovou řežbu z války) i bránici, ale ve výsledku se poměrně dost pitvoří a podobně jako Zoolander slibuje víc, než ve výsledku nabízí... Bavit se budete, o tom není pochyb, ale jen prosím, neočekávejte takovou bombu, jak by jste chtěli....nečekalo by vás nic jiného než mírné zklamání... Pro mě osobně zůstává nejlepším Stillerovským filmem Vybíjená...a to na plné čáře... ()

Pupidyk

"Byl jsem velký dareba, otče..." :-D Tentokrát souhlasím s Kocourem, Stiller s Blackem a Downeyem jsou skvělí herci, ale jen dobří scénaristi. Ve vyhecovaných scénách nemají konkurenci, právě proto však za zmínku stojí jen záčátek a konec. Jedno nás však může hřát u srdce a naplňovat naše komediální mozky nadějí - až se spojí Stiller, Downey, Black, Gass, Lynch, Robbins, Grohl, Gentile, Homme a zbytek party konečně úplně dohromady v jednom celovečerním snímku, hranice komedie budou pokořeny, a Vykoupení z věznice Shawsank i s Forrest Gumpem budou moct jít k šípku. ()

Pražák

"Vrtulník je Bůh a já jsem Ježíš Kristus, jeho syn. Vy jste mí učedníci! A nikdo nejde domů, dokud to nesehrajete. Pojďme natočit nejlepší válečný film všech dob!" ()

Ichabod

Opravdu originálně a velmi výpravně vyvedená komedie-parodie. I s vcelku banálním nápadem se dá spáchat skvélé dílo. Stačí mít dobrý smysl pro humor (tenhle mi teda sakra sedí!), geniální herce (Downey, Cruise, Stiller), velký rozpočet a fantazii. Ve filmu jsem se smál poměrně často a došlo i na tzv, hysterický smích, kdy jsem málem zemřel (Downey útrpně popisuje 400-leté otročení černošškého lidu a Black se rozhodl, že prokousne hrdlo buvolovi - tohle dát do jedné minuty je téměř hazardování se životem :-)))). Cruise je naprosto geniální a tenhle macho mne opět utvrdil v tom, že je to absolutní borec a žeru ho bezmezně. Kamera, efekty a soundtrack jsou zcela prvotřídní, na komedii revoluční, že by se regulerní akční film za to nemusel stydět. Narážky na filmy, americkou pop-kulturu prostě miluji a slyšet řvát Cruise "I will fuck you up!" to samo o sobě stojí za lupen do kina. ()

blackJag

Výborná komedie, která je v některých momentech až krásně parodická, což už tady dlouho nebylo (zvlášť nyní, kdy roli parodií plní kejdy typu ´libovolný´ BIJÁK). Výborné obsazení, ve kterém je těžké někoho vyzdvihnout, pokud bych ale přece jen měl, zvolím Toma Cruise, který si tu vystřihnul nádhernou roličku jak dlaždiče sprostého producenta, který se pro zisk nezastaví před ničím, a Downeyho Jr., jehož proměna v černocha je excelentní. Spousta fórků, hlášek, nekorektních dialogů a přátelských šťouchanců do vlastních filmařských řad, to jsou jasná doporučení pro každého fanouška, který má rád film bez výhrad. Vzhledem k minimu hluchých míst a téměř absenci samoúčelnosti jednoznačný potlesk a palec nahoru. II Scénář: Justin Theroux, Ben Stiller, Etan Cohen. 90% ()

FrajerTom

Ben Stiller a jeho partička skvělých herců v čele s Robertem Downey jr. snad ani nudit nemůže.. A právě i kvůli skvělému obsazení sem se na tenhle film těšil.. Že mě ale způsobí vyložený záchvat smíchu sem opravdu nečekal..a že mne navíc tak moc rozesměje Tom Cruise to už vůbec ne!! Už jen kvůli té telefonické scéně s členy Ohnivého draka to stojí za to! ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)