Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

genetique

Stillera som začal nechcene, či podvedome odpisovať do priemeru, ale toto bola konečná, dámy a páni! Hollywoodsky, totálne antiklišeovitý film s nechutne obrovskou porciou hlášok, sarkazmu, čierneho humoru zachádzajúceho do morbídností a úchylností, ale v takom nesmierne coolovom, štýlovom a nablýskanom štýle, že aj keby toho bolo dvojnásobok, som ochotný to Stillerovi a spol. s radosťou, s úsmevom a s kŕčmi v bruchu tolerovať. Pár percent ukrojím snáď len za občasný pokles útoku na naše bránice, čo je ovšem aj dosť pokrytecké, pretože v inom filme by z týchto excelentných hláškových prestreliek stačila polovica a hodnotenie je rovnaké. Tu však je hladina peckových hlodov nastavená tak vysoko, že priemernému vtipu sa človek pomaly ani neusmeje. Machersky zvládnutá je však aj neoddeliteľná súčasť filmu - akcia a aj všetky ostatné technické stránky, je to proste šupa! Stiller teda zvládol svoje hlavne za kamerou, a i keď vo svojej roli bol tiež šialene dobrý, hlavnými tromfami ostávajú ďakujúci za zrušenie otroctva, biely neger Downey Jr. a megalománsky labužník nadávok Tom Cruise. 90%. ()

molotov

Tropická bouře určitě stojí za vidění, ale bohužel na mě moc nefungovala jako komedie. Občas jsem se zasmál, to jo, ale po celý film jsem byl spíše napjatý, jak to s herci dopadne, než že bych smál vtipům. ()

mysicka

strašně moc jsem si přála, aby se mi to líbilo na těch pět hvězd.. fandim benovi, miluju roberta, nicka mám taky k srdci přirostlýho.. bohužel.. tak aspoň ten tomík cruisů mi udělal radost svým nejlepším hereckým výkonem od dob magnolie..:-) ()

Hakha

Povedená komedie s výborným obsazením, ale po úžasném začátku přicházejí i hluché místa, kde jsou místy gagy špatně načasované a vyznívají do prázdna, ale není jich naštěstí mnoho a při pomalejším středu přichází závěrečná část, která stojí za to. Výborná hudba, děsivě a cool vypadající Tom Cruise a herecká elita v čele s Benem Stillerem, mé hodnocení 4 hvězdičky. „Kdo nechal otevřenou ledničku?“ ()

Eliott

Neuvěřitelné hvězdné obsazení. Bohužel vtip nedosahuje ostatní bláznivé komedie a parodie ani omylem. 60-65% odpovídajících ()

Hellboy

Dokonalé propojení akce a komedie. Začátek včetně trailerů je neuvěřitelně nápaditej, akční, vtipnej, po tom tempo lehce zvolní. To ale nevadí, konec je zase masakr. Film má výbornej casting + neuvěřitelné množství známých tváří, podobně jako v Stillerově Zoolanderu, nechápu, jak to dělá:) Sám Stiller pro sebe krade nejvíce prostoru, pochopitelně, jeho postava je přiblblá, úplně jako Derek Zoolander, to mu jde zjevně nejlépe. Je lépe mít nakoukáno, ale není to úplně nezbytně třeba. Objevuje se množství citací ze slavných válečných filmů, některé úplně doslovné - Četa. Stiller se trefuje do vlastních řad a paroduje hollywoodskou mašinérii, neskutečné manýry dementních herců, co furt hláškujou - skvělej Downey, šílené producenty a režiséra, zároveň ještě scénář chrlí jednu perlu za druhou třeba v podobě monologu o srovnávání filmů "o retardech" : Forrest Gump, Rain Man, Jmenuji se Sam a Byl jsem při tom. Film si zručně utahuje z nejrůznějších klišé, ačkoliv některá sám využívá - divák od začátku přesně ví, jak celý film skončí, ale stejně ho to nakonec dostane:) Celkově film o natáčení filmu je vděčné téma (Americká noc, Život v oblouznění, Tristram Shandy..) Naprosto boží byl Tom Cruise. Kdo neviděl neuvěří. Pro mě jednoznačně komedie roku. Občas tempo vyprávění trochu skřípe a přiznávám, že je zde několik hluchých pasáží, ale smál jsem se celou dobu a ani na chvilku jsem nenudil, takže proč ne 5*****. Já nečtu scénář, scénář čte mě. I na podruhé výborná zábava! ()

Arachneuss

I'm a lead farmer, motherfucker! Ultimátní film, kterého jsem se již smál při úvodních trailerech na fiktivní filmy. Když se po skvělé válečné akci objevil na scéně megasprostý a tlustý Cruise, nemohl jsem si pomoci a oznámil to všem zbylým v sále. To samozřejmě ještě více zvýšilo hlasitost hurónského smíchu ze všech scén. Btw Downey Jr. jako teplý mnich s Tobeym Maguirem = Oh My God! Pokud se vyjímečně stalo, že Stiller či Black malilinko zklamali, Downey to vše vyplnil. Jeho scéna s farmářem a kulometama pod hábitem je naprosto bombová. Jasná komedie roku! P.S. Ten sprostej Cruise je famózní! ()

3DD!3

Vynikající komedie přesně v mé krevní skupině. Stiller do TROPICKÉ BOUŘE narval neuvěřitelné množsví hlášek, skrýtých parádiček a ještě dokonale fuckujícího Toma Cruise. I když pravým tahounem je Robert Downey Jr., který se do své role chlápka, který hraje chlápka co hraje jiného chlápka dokonale vžil a osobně doufám, že dostane Oskara což by tomhle filmu nasadilo korunu. P.S. Jona Voighta mi nakonci bylo líto. Bylo vidět jak moc tu zlatou sošku chce. ()

Spiker01

Totální šílenost, ve které si to absolutně nejvíc dává Tom Cruise a hned za ním RDj. Stylera mám hodně rád a přeju další režijní kousky, před 10 lety prostě on a jeho parta váleli. PS : skeče na začátku extended verze ToP. ()

Radko

Úvodné upútavky na filmy a úloha producenta (Tom Cruise) aj s jeho tanečkami nemali chybu. Zvyšok bola paródia na holywwodské komerčné sračky, vytvorená presne štýlom a v duchu toho, čo paroduje. Až na spomenuté výnimky bezzubé. ()

Falko

BAFTA Awards - 1 nominacia: Herec vo vedl. ulohe Robert Downey Jr. _______ Od filmu som cakal este trosku viac gagov, ale bavil som sa dobre po celych 100 minut. Toma Cruisa som spoznal, az ked ho kamera ukazala blizsie do tvare a mnohi divaci v kine boli prekvapeni az pri jeho tanecnom cisle na konci filmu, kde boli otitulkovani herci, pretoze ani oni cely film netusili, ze sa divali na Toma Cruisa :-) Stiller je stale rovnako humorny, tak ako aj Robert Downey Jr. a Jack Black mal sialenu postavu, poukazujucu na ZAMILOVANEHO PROFESORA (1996) s Eddiem Murphym, takze je uz len na vas, koho si vyberiete ako oblubenu postavu, pripadne ci si zvyknete na brutalne cierny humor, ktory ma Stiller tak rad. Ja ho mam tiez rad a mam rad aj komika Stillera a preto som sa dobre bavil. _______ Tak po dvoch rokoch som si opät zopakoval Tropicku burku a tentokrat som si ju pozrel s uzivatelkou Madison. Nic sa nezmenilo, bolo to rovnako humorne, len tentokrat som sa mal na skvelych dialogoch a akciach s kym zasmiat a tym bola zabava este posilnena. Neviem, kam na tento skvely cierny humor chodi Stiller reziser, ale funguje to vzdy. Jediny Robert Downey Jr. bol nominovany na Oscara za najlepsieho herca vo vedlajsej ulohe, avsak Oscara v tej kategorii ziskal Heath Ledger za TEMNEHO RYTIERA (2008). ________ Ben Stiller - (Tugg Speedman) +++ Robert Downey Jr. - (Kirk Lazarus) +++ Jack Black - (Jeff Portnoy) +++ Matthew McConaughey - (Rick Peck) +++ Tom Cruise - (Les Grossman) +++ Nick Nolte - (Tayback) +++ Produkcia: Ben Stiller, Brian Taylor +++ (Videl v kine 23.09.2008) +++ ()

castor

Na jedné straně velká tvůrčí odvaha, na té druhé až zbytečně moc dialogové vaty a drolení filmu do epizodních zážitků. Tropická bouře rýpe do všeho, samotný filmový průmysl kritizuje snad na všech možných úrovních. Dělá to jednoduše a účinně. A navrch je i vtipná. Tedy, alespoň někdy. Navíc v plné nahotě ukazuje fakt, že humor na plátně přestal respektovat jakákoli očekávání a hranice. Režisér, scénárista i producent filmu Ben Stiller samozřejmě do hlavní role vsadil své hlavní herecké eso – Bena Stillera. Ten už kdysi kopal do jednoho průmyslového odvětví – světa módy v Zoolanderovi. Tentokrát ukazuje, jak Hollywood komunikuje se svými diváky a jak Hollywood komunikuje uvnitř onoho obřího systému. Film, který měl jeden z nejpropracovanějších internetových marketingů, je tak ironickou přehlídkou nadsázky, citací slavných válečných filmů i sprostou a politicky nekorektní podívanou. Je to hybrid, ve kterém znalci najdou desítky odkazů na filmy, seriály nebo různé televizní show. Za to, jak výsledek vypadá, může děkovat nejen oscarovému kameramanovi Johnu Tollovi (když dojde na akční scény, velké letní bijáky musí blednout závistí), ale především hercům. Ačkoliv právě Stiller a s ním i Jack Black až moc tlačí na pilu a přehrávají už tak absurdní gagy, Robert Downey, Jr. (který si nedělá legraci z černochů, ale z herců, kteří si na černochy hrají) nebo Tom Cruise (který je namaskovaný k nepoznání a sprostý jako stavební dělník) si ze sebe dokáží dělat upřímnou legraci, že divák nejrůznější slepé uličky v tomhle poměrně slušně organizovaném chaosu přehlédne. ()

viperblade

Podle některých komedie roku, pro mě jen lepší komedie. Nemám ještě nakoukáno tolik, abych pochopil některé odkazy na válečné filmy, ale to je chyba na mé straně. Ale pokud je prvních 20 minut geniálních, pak hodina průměrná a nakonec posledních 15 lepších, nemůžu dát jiné hodnocení, než slabší 4... A Tom Cruise coby fuckující producent, no řekněme, že byl minimálně zajímavý.. :-) ()

Don Jebal

Rozpočet: 92 000 000 $ Otvárací Víkend: 25 812 796 $ (v 3 319 Kinách) Tržby USA: 110 515 313 $ Tržby Celosvetovo: 188 072 649 $ ()

Rex Mundi

Rehotala som sa už od úvodných trailerov, ktoré boli... fakt skvelé! Scorched, Satan's Alley (a Tobey Maguire), Alpa s priezviskom Chino, Four Leaf Nick Nolte a jeho ruky, pyrotechnik pyroman, hlášky Kirka Lazarusa (R.D. Junior), Občan Hollywood v podaní Matthewa McConaughey, vrieskajúci i tancujúci Tom Cruise, atď. atď. - to sú momenty hodné aby vstúpili do dejín paródie. Keď vidím podobný film, závidím hercom ich povolanie, lebo pri takýchto príležitostiach si svoju prácu musia poriadne užívať ;-) ()

Niktorius

Ani hurikán, ani přeháňka. Prostě bouře. S nadzvihávající kadencí hromových dialogů, drsným humorem, eye-candy akcí a neodolatelnou partou bizarně uchýlných, manýristických figurek. Tropic Thunder provokuje vulgaritou a množstvím scén, které musely útlocitným lidem z MPAA přivodit závažnou újmu na duševním zdraví, ale není to laciná taškařice chrlící provplánové narážky a parafráze bez ladu, skladu i pointy. Humor Tropic Thunder není v žádném případě intelektuální, ale inteligentní ano. Většinou. Formálně je nejnovější Stillerův film taktéž na velmi vysoké úrovni - kdyby tvůrci opustili zešměšňují koncept a natočili svůj snímek s vážnou tváří, byla by to určitě adrenalinová podívaná. S Johnem Tollem (Tenká červená linie) za kamerou a s ultra-cool scénami, jakou je Lazarusův hrdinský sprint mezi padajícímí helikoptérami, se Tropic Thunder může před své parodované vzory klidně postavit s vypnutou hrudí. ()

freddy

Dlouho, velice dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, nebyl jsem totiž přesvědčen o tom, že by mě dokázal zaujmout. Ale naštěstí jsem se mýlil, můj výtlem začal už u fiktivních trailerů před začátkem samotného filmu (obzvláště film "Satanova pěšinka" by mohl být pecka, jenom jsem slyšel ten název, tak jsem dostal hodně velký výtlem) a potom pokračoval dál a dál, a i když ke konci už to tak vtipné nebylo, tak přesto film dokázal být stále zajímavý a napínavý až do samotného konce. Já jenom obdivuji Bena Stillera, že něco takového dokázal napsat a natočit, je vidět, že je to hodně promyšlené a výsledek stojí za to. Stejně jako stojí za to herecké výkony všech zúčastněných hvězd, Jack Black, Downey Jr., Ben Stiller či Tom Cruise, ti všichni hráli na výbornou a ti všichni dokázali být ve svých rolích zajímaví. Cítím, že filmu toho mohu vyčíst jen málo, vlastně jen jedinou věc, a to sice, že s postupujícím časem ztrácel na kvalitě, prostě už to po nějaké době začalo být trochu nudné a nezáživné, ale to bylo naštěstí jen občas a jen na krátkou chvíli, ovšem film díky tomu bohužel přišel o maximální hodnocení, avšak vzhledem k tomu, že jinak u mě převládá spokojenost a nic jiného už mi na filmu nevadilo, tak mohu hodnotit nadprůměrně, a také tak činím. Je to za čtyři hvězdy. ()

Spooner

Ben Stiller vrací úder a po jeho přiliš nekvalitních komediích z poslední doby se vrací po Zoolendorevi opět za kameru a natočil nejšílenější komedii od Borata. A taky nejvtipnější. Ben Stiller nabízí komedii plnou odzbrojujících hlášek, nekoretních rejpanců do Hollywoodu, citací z filmu a taky plno dobrých akčních scén. Člověk se nenudí ani chvilku, hláška střídá hlášku a tempo filmu vás taky nenechá ani na chvilku vydechnout. Už počáteční trailery daly mé bránici pořádně zabrat, ale to jsem netušil,že budou v kontextu se zbytkem filmu patřit mezi to slabší. Ovšem i sebelepší hlášky a sebešílenější děj by vyšel prázdno nebejt herců. Všichni hrajou na 200% a já sám nevim koho vyzdvihnout víc. Jasný Robert Downey Jr. přitáhne nejvíce pozornosti už jenom tím jak vypadá, pravda ale že hraje fakt famózně a celý si to náramně užívá. Ben Stiller se ale rozhodně nenechal zastínit a předvádí další ze svých výborných výkonů. Jack Black měl z hlavní trojice sice asi nejméně prostoru, ale i tak za nimi v kadenci hlášek ničím nezaostával. A vedlejší postavy jsou taky labužnický. Tom Cruise tady má asi nejšílenější roli svojí kariéry, Nick Nolte má místo rukou háky, Matthew McConaghey chce nejvíc ze všeho zapojit své hvězdě satelit a Tobey Maguire hraje teplýho kněze. Stillerovi vyšel tenhle tah dokonale, celý to výborně odsejpá, výtečně baví a závěrečná akce je jak z toho nejlepšího válečnýho filmu (akorát ten střih v akčních scénách mi občas vadil). Prostě nejlepší komedie roku. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)