Na Měsíc dopadl masivní asteroid a způsobil počátek bouří na planetě Zemi, skrze náhlé změny v přílivech a odlivech. Další zkoušky a zkoumání potvrdily to, že povrch Měsíce je značně narušen a je nestabilní - hrozí zničení veškerého života na Zemi. Jak letí čas, tým odborníků se obrátí na jediného muže, demoličního experta - Johna Reddinga, s žádostí o pomoc, aby nalezl řešení a hlavně zachránil Měsíc. (oficiální text distributora)

imaginer21

Slaboduchá verze Armageddonu s ještě slabším scénářem i hvězdným obsazením. Ve filmu by si i laik všiml několika zásadních vědeckých "hovadin", přičemž jednou z nich je samotná myšlenka, jak Měsíc zachránit. Ani sebevětší atomová bomba není schopna oživit (ve skutečnosti neexistující) magnetické pole Měsíce, které by ještě navíc dokázalo slepit Měsíc dohromady. Ale budiž. Když ovšem koukáme na raketoplán, jak se vznáší přímo v trhlině Měsíce bez sebemenšího vlivu měsíční gravitace, je to smutné samo o sobě. Ano, na Měsíci je šestinová zemská gravitace, ale je tam a potvrdil nám to i sám N. Armstrong, který po Měsíci běhal. Herecké výkony jsou bohužel podprůměrné, i když lákají na člena klanu Baldwinů (Stephena). Žádná hlubší myšlenka, vizuální efekty odpovídají spíš předspiebergovské době a vůbec nechápu, jak se tenhle film mohl objevit v roce 2006. Nejhorší na tom všem je, že jsem byl schopen i předvídat dialogy, což je u diváka opravdu potupa. Snad pěkná je jen hudba a realistický pohled ze Země na Měsíc, který je ponořen v prachovém halu po kolizi s asteroidem. To u mě film zachránilo před hodnocením "odpad" a dávám mu 15%, čili jednu hvězdičku. ()

The_God odpad!

Raději doufejte, že se to opravdu stane dřív, než vás někdo přinutí se na tenhle film dívat. Katastrofa! Děs! Běs! ()

Ajay odpad!

Zcela nechápu záměr tvůrců! Má vůbec smysl točit takovéto filmy?? Američani to možná baští, ale proč to vysílat u nás? Přijde mi to čistě jako mrhání časem!!! ()

gruzdej

Už skutečná béčková klasika - vezměte vyšeptalý námět, sepište podle něj scénář, postráádající jakékoliv náznaky dramatičnosti a obsaďte tloustnoucího Stephena Baldwina do hlavní role. Ve spojení s typickou televizní režií vznikne příběh experta na výbušniny, který může zachránit svět před padajícím kusem Měsíce - ovšem nepřející hoši z vlády mu házejí klacky pod nohy tak dlouho, dokud se mu to natruc nepovede. Proč tohle ještě někoho baví točit? Koukat se na to totiž fakt moc nedá. ()

rudelino odpad!

Největší slátanina, co jsem kdy viděl. Nejlepší likvidátor dává bomby na každé podlaží, to je mi novinka. A hláška, že gravitační síly Měsíce zmizely před miliony let - sranda. Gravitace je vždy součástí hmoty. Scénarista byl břídil, asi vyšel základku. Kdo dal nějakouu hvězdu, tak nejspíš za chůzi po raketolpánu jako po Zemi. Měli to nazvat Armagedon 2 a přizvat si Bruce Willise, ať jim na bombu vykope díru. Na konci gravitaci použijou, asi ji vytvořili. Film postrádá logiku. ()

solver

Pokud se na to budete dívat jako na předvídatelnou komedii a neurazí vás ty neskutečně nepovedené triky, je to na 2 hvězdy. Skoro v ničem vás ten film nepřekvapí a všechno prostě uhodnete. Dokonce je tam i ten pochybovač (problém), přes kterého musí jít řešení, abychom nezhynuli. Kde už jsem to jenom viděl? :-) ()

Dzedzy

Tak já se pokusím mu hodnocení trochu vylepšit, protože mám tyto katastrofické filmy ráda. Pravda... je to taková pohádka pro dospělé - do vesmíru letí člověk bez jakékoliv přípravy, zkoušek, testů.... jen tak mírnix týrnix jak na výlet autem a vůbec ho to nerozhodí, raketoplán vzlétá za toho nejnevhodnějšího počasí, ale to přeci nevadí. Oni to přeci zvládnou. A ještě navíc je v raketoplánu nejspíš umělá gravitace či co. No páni. Tak to mě asitak bilo do očí nejvíc. Možná proto, že mě tyto věci vždy zajímaly a fascinovaly, tak že vím jak velký nesmysl to je. Ale jinak jooo, dobrý. Jako pohádka na dobrou noc to jde. Takže tomu dávám průměr 3* ()

thedien

Jelikož jsem si to pouštěl jako kulisu při práci, tak mě to i celkem bavilo. Ale jinak je to otřesné. Nejlepší je, když pilotka raketoplánu hlásí něco jako "Centrálo, blikají nám tu červené kontrolky!". To jako fakt? Takhle se dorozumívají školení astronauti? Tolik ke kvalitě dialogů... ()

Aleššek

Takové katastrofické béčko, ale vcelku mě zaujalo. Triky ( kterých tam moc není ) Vám mohou připadat poněkud chabé, ale když přimhouříte oči, tak se na to dívat dá. Holt je to televizní film bez žádných filmových hvězd a supr triků. Dávám tři hvězdy za snahu a za dobrou melodii. ()

+sfinx+

Měsíc v ohrožení aneb MacGyver ve velkem - film si hraje na odborne dilo ve kterem se resi problem vesmirnych rozmeru, ale uz i cesky nazev napovida o jeho kvalite. Ve filmu se misi motivy Macgyvera a Top gunu - to pote co se rozhodli tvurci filmu udelat z raketoplanu stihacu - ale to je jen jeden z rady omylu, ktere tomuto filmu podrazeji nohy. Triky nestoji take za nic ale to by se u TV-filmu dalo pochopit. Co se omluvit neda je pribeh, ktery se shoduje s mnoha a mnoha dalsimy filmy (az na to ze ted se zase rozpada Mesic), takze uz na zacatku vite jaky bude prubeh a jak to skonci .... Lepsi nazev pro film by byl: Zachrana sveta cislo xy. ()

newSami

Celkom sympatické béčko s celkom sympatickým robustným Stephenom Baldwinom. Keby sa to netvárilo tak vážne, bolo by to možno znesiteľnejšie. ()

AnakKrakatoa

Tak tohle moji maličkost dostalo, film tak nějak o ničem. Jeden odborník na demolice domů je vybrán zachránit svět jakýms, takýms výbuchem na měsíci. Trochu špatně opsaný Armaggedon, zřejmě došlo na kopíráku barvivo. A to finále fakt bomba bomboucí, Pilotka raketoplánu prolétá pásem kamenů a vřeští jako smyslů zbavená. A já si najivně myslel, že na tuto práci jsou vybíráni duševně a fyzicky zdatní jedinci. Teď už se nedivím že pánům z NASA, že ukončili provoz raketoplánů.. ()

Ospalek odpad!

Ostuda nejvyššího kalibru, namistrovaný hlavní hrdina se ještě nechá prosit a myslí si, že může dělat mistra nejen při bourání budov, ale i na kosmické lodi, kde nevědí na co upozorňují blikající červené kontrolky! Snad bych unesl téma tohoto filmu, ale ten ulízanej Stephen Baldwin (ještě vypadal jako nacista) mě dohnal k nulovému hodnocení. Samozřejmě je asi nefér hodnotit jen podle hlavního hrdiny, ale nevědět co znamenají blikající kontrolky je pro piloty kosmické záchranné lodi opravdu závažný problém... 0%! ()

Wanix odpad!

Jedinečný. Ptáte se čím? Pro mě je to nejhorší film jaký jsem kdy v životě viděl, opravdu si už nedokáži ani představit nic horšího. Strašné herecké výkony, dialogy, děj, efekty, rekvizity, dabing...prostě všechno. A nejhorší na tom je že to je celé myšleno vážně, ne jako parodie. Už při překladu Earthstorm jako Měsíc v ohrožení jsem si říkal že taky něco není v pořádku, ale během filmu jsem měl pocit že vidět to cvičená opice a někdo jí podat banán, pokusí se s ním zabít nebo alespoň si vypíchnout obě oči. ()

Hansolo35

Stephen Baldwin je jeste horsi herec, nez Alec. Dej takovej lepsi Armageddon. Triky slabsi, ale zase ne tak hrozny. I kdyz ty namalovany tlacitka v raketoplanu me pobavily :-) ()

Dochy odpad!

Jak dostat "katastrofický sci-fi žánr" na další úroveň ubohosti. Technické pojmy používané bez ohledu na jejich smysl jen pro efekt, fyzikální zákony překrouceny k nepoznání. Jen pro masochisty, nebo jako studijní materiál. Lituju ztráty času. ()