Měsíc v ohrožení (TV film)

Earthstorm

Mesiac v ohrození

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

USA, 2006, 90 min

Michael Konyves

John P. Tarver

Sean Murray
  • Dromedár

Chcete-li vidět triky jako za krále klacka ve filmu z 21. století, tak Měsíc v ohrožení je dokonalý tip.. Ale je to opravdu brak, co si skoro nezaslouží ani odpad!(1.11.2008)

• lennyd

Po nárazu asteridu do Měsíce se tento (Měsíce, ne asteroid) začne rozpadat, což začne nepříznivě ovlivňovat pozemské klima, a navíc hrozí totální rozpad měsíce, což by znamenalo minimálně dobu ledovou (pokud by (dle autorů zcela zřejmě) nespadl na Zemi a nezničil ji komplet). A tomu musí Dr. Lana Galová (Amy Price-Francis) spolu s odborníkem na demolice Johnem Reddingem (Stephen Baldwin) zabránit ... Když jsem v programu zahlídl název, a přečetl si, o čem by film měl být, srdce mi zaplesalo - katastrofické filmy mám rád, a pokud je tam nádech sci-fi (vesmír, a tak) - tak se těším dvojnásob. Navíc to celé zavánělo kopií Armageddonnu, jednoho z mých nejoblíbenjších filmů, takže mise byla jasná. I když bylo jasné, že půjde o béčko, tak tohle jsem teda nečekal. I přesto, že fyzika rozhodně můj oblíbený předmět ve škole nebyl, a že jsem schopen leccos překousnout (krápníky ve stavu beztíže, že) tak tohle to bylo nad moje síly. To že úlomky Měsíce (zcela samozřejmě) odlétavají od Měsíce na zemi bych ještě odpustil, ale celý let raketoplánem, kdy kousek nad povrchem Měsíce (mezi těma úlomkama) se posádka (včetně jediné pilotky) promenáduje po raketoplánu a hraje si s atomovkou, no nevím nevím. To že je do vesmíru poslán ne-kosmonaut, bych taky překousl, kdyby to bylo zamaskováno jako v Armageddonu výcvikem, a ne tak že obtloustlý demolition man naskočí do rakety a frčí. A milostný románek mezi hlavními hrdiny je už totálně na odpis. Ach jo, stojí mi to za to ?(3.11.2008)

• honajz

Dialogy i monology jak z první obecné, akční švenkování s kamerou, nervní střih, dramastická hudba za každým prdnutím, Lara Croft v demoliční četě - ufff, a to uběhlo jen 15 minut filmu! Docela slušné triky, ale jinak naprosto dementní scénář absolventa Bohnické léčebné fakulty, který kdysi kdesi viděl Armageddon a něco z filmu mu utkvělo v mozkovém závitu.(16.7.2012)

• igi B.

Jó to jádro, v tom bude jádro věci. A mozek v ohrožení... Ani mě nepřekvapuje, že hlavní >star< téhle páně Čuningamesově pitomosti je prasečí hlava Štěva Baldin. No, emerický čudlák jako šašský čudlák, akorát snad, že v tom HW je ten šoubyznys přece jenom větší féroffka, než na barrandoffským vršíčku, že... (Sranda jako, jo?) . . . Škoda času, škoda slov... °-/ Howgh. . . . Jedna hvězda tedy jen za sladký čumáček Ejmy P.F.ové a taky proto, že zrovna včera jsem musel(!) dát (bez ohledu na žánr) "odpad" ještě hůře napsané, odehrané a vyprodukované a v jádru ještě debilnější kravině tuzemské produkce, kde zase šlo o nějaký "Město bez dechu". Ohrožení mysli a svěrače ještě záludnější, než se vůbec dalo čekat... - - - - - (Poprvé a navždy neohroženě proděláno 17.1.2011 na novoidní trdlovizi s úžasně sejzmickým dabingem, hodnocení 260., komentář zde pětatřicátý, 17.1.2011)(17.1.2011)

• Terva

Tak to byla " hrůza " ale za snahu jedna hvězda bude stačit.(28.4.2011)