Měsíc v ohrožení (TV film)

Earthstorm

Mesiac v ohrození

Sci-Fi / Akční / Drama / Katastrofický

USA, 2006, 90 min

Michael Konyves

John P. Tarver

Sean Murray
  • jonyyy

Sice mi řešení odvrácení konce světa přišlo hooodně nesmyslné a nereálné, ale přehlíd sem to a jako celek to nebylo tak strašné jak se tu píše. 45%(7.11.2008)

• Honzíno

Jak by řekl Homer Simpson: "To je ale **čovina!" Stíhačky dohánějící meteorit v zemské atmosféře. Umělá gravitace v raketoplánu složeného samozřejmostí. Jaderné nílože upevněné jedním řetězem a přemisťované pomocí horolezecké karabiny, výpadek eletriky v Hustonu:)))) atd... Nežádám od sci-fi realitu, ale co je moc, to je moc. Tohle musí napsat a vypustit už opravdu dement. Vrchol demence a obtloustlý Stephen Baldwin k tomu.(17.1.2011)

• Aluska88

Nebylo to zase až tak děsivé. Celý film je víceméně o ničem. Scény jsou poměrně nezáživné a nudné, triky amatérské a celé je to o tom, jak zachránit Měsíc. Pokud čekáte nějaké strhující scény, vzbouřenou přírodu či podobné jevy zapříčiněné onou kolizí, tak se nedočkáte. Bohužel? Spíše možná radši bohudík. Jediné, co snímek alespoň trochu, minimálně, v rámci možností "zachraňuje", je pár vychytaných hlášek a docela působivá hudba. Taková mladší verze Vesmírné exploze.(16.9.2009)

• deckardx

Jako kdyz vidim nektery triky, tak se mi zveda kybl.. Raketoplan (nebo jeho maketa) leti do vesmiru a vyhyba se asteroidu (nebo spis nakymu sutru) a trosku o nej strejchne.. co se nestane.. Raketoplan se od nej odrazi jak od trampoliny a s mirnejma poruchama, ktery se mu hlasej na displeji vesele leti dal..(1.11.2008)

Bruce Willis je největší vrták na světě, co jediný umí vyvrtat pořádnou díru do asteroidu. Naproti tomu Stephen Baldwin je ten největší bouchač. Co odstřelí, to už nikdo nesloží, ani Pán Bůh. Když se s Měsícem srazí obrovský asteroid, pro Zemi nastávají těžké časy. Země je bombardována vyvrženými kusy Měsíce, počasí jde z extrému do extrému. Doktorka Lana varuje vědeckou obec, že hrozí konec světa, v důsledku příchodu doby ledové. Pochopitelně, že nic horšího, než globální oteplování neexistuje, ale kupodivu i doba ledová vědce vyděsí, takže vymýšlejí postup, jak jejímu příchodu zabránit. A tady přichází na scénu bouchač Baldwin, který by měl pomocí nukleárních náloží poškozený Měsíc opravit. Podaří se mu to? Hra nervů začíná... Příznivce špatných filmů pobaví tento snímek mnohonásobně víc, než onen tolik opěvovaný Armaggedon. V míře hlouposti a nesmyslů jsou na tom oba filmy sice zhruba stejně, ale zábavnější nesmysly rozhodně vytvořili autoři Měsíce v ohrožení. Navíc výkony Baldwina a Willise vůbec nelze porovnávat, protože Baldwinův herecký projev je nádherně hrůzostrašný, kdežto Willis je pouze trapný. ---- Zasloužených 100 %.(27.10.2012)