Ďáblovo dítě

• USA Babysitter Wanted (více)
všechny plakáty

Zdanie často klame. A niekedy smrteľne!  Angie Albrightová je študentkou histórie umenia. Ako väčšina študentov si potrebuje privyrobiť, a tak sleduje vývesku s inzerátmi, aby si našla prácu, ktorá by jej pomohla vylepšiť zlú finančnú situáciu. Odpovie na inzerát, ktorý hľadá dievča na stráženie. Dostane sa tak na odľahlú vidiecku farmu, kde má robiť opatrovateľku malého Sama , syna manželov Stantonovcov. Všetko je v poriadku, to však len do chvíle, kým nepadne tma. Potom sa začnú diať čudesné veci a namiesto stráženia malého chlapca bude musieť Angie bojovať o holý život... (oficiální text distributora)

SOLOM.

Jde o další z dlouhé řady filmů, u kterých se ve vás během jejich sledování mísí nejrůznější pocity a ve finále vám nezbyde nic jiného, než jen zamávat nevyužitému potenciálu, odškrtnout si další položku (film) a jít zas o dům dál. Tahle směsice hned několika subžánrů je totiž do jisté míry skutečně chutná, jenže neustále budete hledat „ingredience“, které by ji dochutili k vaší spokojenosti a ony nikde. Přiznám se, že já patřím k těm, kteří by samotný úvod naprosto vypustili. První záběr na nebohou dívku totiž přišel příliš brzy a jedno eso z rukávu duo tvůrců vytratilo hned ze startu. Následná půlhodina mi silně připomínala tuctovou teen komedii, kterak slušňoučká katolická dívka musí čelit všem svodům pekelného internátu i svým sexuálním tužbám, ale jelikož je to puťka, raději olizuje křížek, než něco jiného. Nu když už se konečně přesuneme do baráku na farmu, čekal tu na mě další nesympatický fracek s tupým výrazem – kterému jsem tu jeho proměnu nesežral za celou dobu ani jednou. Naštěstí jeho fotřík s maminkou nejsou zas až tak nevinní burani, jak by se na první pohled mohlo zdát a tak na nás vybafne i několik jakoby „gore scén“ – ovšem přístupnost byla zřejmě do 15 let, takže toho moc neuvidíte (neuvidíme). Ta gumová hlava ve kbelíku moc roztomile nevypadala. Ještě štěstí, že tu hrála Angie Albright. Alespoň se bylo na co dívat, přestože svlíkat se jí nechtělo. Většina ostatních herců totiž byli totální dřeva a jejich reputaci moc nezachránil ani sám Bill Moseley. Ten tu totiž nehrál kupodivu žádného psychopata, ale obyčejného poldu a moc prostoru nedostal. Věřím však, že kdyby dostal roli otce, byla by to mnohem lepší podívaná. Atmosféru to však místy mělo vskutku dobrou, takže úplná katastrofa to určitě nebyla. Krev tu stříkala to zas jo, ale já čekal prostě víc…40% ()

eraserhead666

Nejvíc se mi líbila ta část, v níž dostal nejvíce prostoru „otec“ dítěte připravující a komentující pokrm pro svého synáčka. To bylo fajn. Zbytek byl jen neoriginální stokrát viděné klišé mixující všechno možné. Nenudilo to, ale ani nijak nechytlo. 2,5* ()

matestlust

Já nevím, prostě ten film zbytečně plýtvá pěkným potenciálem. Celkem slušný nápad, prostředí, základ pro to, udělat příjemně mrazivý, dá se říci ,,netuctový " horor. Ale to provedení je fakt slabota. Nesympatická Angie, která se půl film posrává i z vlastního stínu a nakonec se z ní vyloupne nebojácná hrdinka, která nezapomíná při svých statečných skutcích přidat špetku černého humoru - trapný,...Vlastně v tom filmu není sympatická žádná postava. Satanovo potomek je gumák, každé druhé dítě z naší jihočeské vesničky by to zahrálo lépe. Jeho pěstouni jsou jak dva rodičové z Beverly Hills 90210...Na druhou stránku je zde celá řada solidního gore, krví zde nešetří a pár scén jsou jasně nekompromisní ( viz. obráběčka mladé dívky ). Každopádně má film zapečeno na dobrej kus, ale moc dobrej kus to prostě není. ()

Morholt

Klasická dětská ďáblovina parazitující na Omen a podobně. Zaujme napětí, celkem solidní projev Sarah Thompson, ale na čem vesměs podobné horory stojí je právě to dítě, okolo kterého se to všechno točí. A to místní bylo naprosto příšerný, hrozný, nestrašidelný a mělo rohy na hlavě. A to se nedělá! 30% ()

Tommassi3

"Jde o to, Angie, že krmíme Sama !! Problém je, že má rád jen ženský maso.. Kvalitní, čerstvý ženský maso !! Což, jak jistě uznáš, není vůbec lehký.." ;) ()

Litsarch

Film je pro mě překvapení, ale i zklamání zároveň. Úvodních 40 minut funguje suprově. I když jsem měl tedy problém si na Angie zvyknout, jelikož mi nebyla příliš sympatická (a není to proto, že byla křesťanka). Díky tajemnému chlápkovi je napětí zajištěno již od začátku a po příchodu na farmu, kde Angie vzala práci hlídání dítěte je naprosto ukázkově předvedeno, jak snadné je někoho jednoduše přivést skoro až do stavu šílenství. Stačí jen pár "hluchých" telefonátů. V tomto momentě bych dal snímku i **** a to zaslouženě. Nástává ale dalších 50min, které snímek sráží. A ne svým dějem, ten je, sice s přivřeným jedním okem, i dobrý, ale přemírou klišé. Nikdy jsem nechápal ve filmech, že postava které se podaří omráčit někoho, kdo jí chce ublížit, ho prostě nedodělá, ale ihned běží pryč, aby se onen dotyčný mohl mezitím probrat a jít po postavě znovu. Krucinál, i kdybych měl toho bastarda svázat, tak to udělám a nebudu riskovat, že mi bude moc ještě ublížit. No nic. Stejně tak nechápu, proč když Angie se již dostane ze zajetí, tak běhá po farmě jak blázen a nechá se znovu chytit, místo toho aby utíkala úplně do háje. A jedno kam. Prostě co nejdál. Takových věcí je tam více, ale druhou půlku filmy nejvíce sráží sám Sam, dítě které měla hlídat, dítě ďáblovo. Jeho herecký projev je tak tragický, že celý film sráží ještě více. Za celý film neřekne jinou větu než "Mám hlad." a celkově působí jakoby neměl všech 5 pohromadě. Paradoxně se mi v posledních několika minutách Angie líbila, protože se se situací, narozdíl od jiných filmů, nesrala a napravila tak 2 předešlá zaváhání, která jí vlastně do té situace přivedla, ale co. Babysitter Wanted umí upoutat divákovu pozornost v celé stopáži a umí si vybudovat i slušnou atmosféru, což je jeho plus. A i když člověk musí nad něčím více či méně přivřít oči, tak si ho i užije. Nicméně není to snímek, ke kterému by se člověk nějak extra vracel. ()

Nick Tow

Horrorový crossover v oldschool balení. V druhej polovici sa film bezostyšne začne prepadávať do béčkového bahna, kde sa príčetnosti medze nekladú. Pozor, spoiler!: Ešte nikdy som nevidel takého dementného, prkenného a komického Satanášovho potomka (ktorý si svoje rožky vykúkajúce z detskej hlavičky zakrýva kovbojským klobúčikom; no vážne, nerobím si srandu), ale v tomto filme je možné naozaj všeličo. Záleží len na vás, či pri béčkových zhovädilostiach zvyknete dvíhať prsty do víťazného véčka, alebo si naopak, tie isté dva prsty (stredník a ukazovák) strkáte na záchode do krku. V čase "eighteesov" by sa možno Opatrovateľka stala menším kultom, dnes je to iba sentimentálne vyvolávanie bubákov z čias, keď sme ešte horrorom zvykli všeličo zhltnúť aj s navijákom. ()

corpsy

Je ťažké prehliadnuť jednu podstatnú chybu. To, že sa so skromnučkej, silne kresťansky založenej dievčiny stane v záverečných minútach chladnokrvná zabijácka mašina, je dosť pritiahnuté za vlasy. A pravdupovediac, to kričí. Ináč ide o celkom chutnú žánrovku, plnú temnej atmosféry a krvi. ()

Ten Druhy

Spočiatku sa zdá, že pôjde o príbeh veriaceho dievčaťa z malebného zapadákova. V mestečku však čosi nehrá, záhadne v ňom miznú opatrovateľky a vládne iba zdanlivý pokoj - je to skôr ticho pred búrkou. Panensky čisté a slušné dievčatá má diabol jednoducho rád. A tak sa nemožno čudovať, že ho priťahuje aj Angie (už meno má ako anjel), ktorá spĺňa jeho diabolské kritériá. Zlovestnými náznakmi a falošnými motívmi je divák nasycovaný zhruba do polovice filmu, dovtedy je to mysteriózny príbeh. Keď sú tajomstvá odhalené a skutočná identita postáv odkrytá, razom sa všetko prudko zmení a z mysteriózneho príbehu sa stáva riadne drsné exploitation. Nevadí mi, že Babysitter Wanted obsahuje viacero žánrových klišé, tento film aspoň pôsobí ako celok, má kompaktný a plynulý dej, takmer bez hluchým miest... ()

TomX2

Začiatok bol relatívne fajn, v druhej tretine sa však začínajú na povrch vykrývať všetky zápory, všetko sa nepríjemne preplieta, scenár prestáva mať čo len trochu logiky a vôbec, toto by si ani len náhodou nezaslúžilo vyššie hodnotenie. A to som ešte zhovievavý. ()

Freemind

Kristepanenanebi, já se snad přestanu dívat na horrory. Průšvih je, že v dnešní době si už každý amatér může dovolit slušnou kameru a ti hazlíci to ještě oklamou barevnými filtry, takže už nedokážu poznat podle traileru, že to je totální, primitivní béčko. Kromě kamery tady nestálo za řeč nic, hudba něky dosahovala průměru (většinou šlo ale o sprosté orchestry nahrané na kompu), ty světlější chvilky ovšem klasicky pokazila choromyslná hudební režie. Hlavními hrdiny tohoto průšvihu jsou ale samotní herci a scénář - vražedná to kombinace, která z toho místy dělá tragikomické varietní číslo. U některých scén sem se vyloženě smál, zbytek byl bohužel spíše k pláči. Mluvím konkrétně o scénách, kdy strýček Fester z Addamsovy rodiny chraptěl a dusil malého chlapečka a ten se zcela znuděně díval dolů, nebo chlap, který dostal ránu sekerou do zad, si jako by nic hrál dál. Já už nechci, už budu hodný, slibuju. ()

stration

Rozhodně neurážející jednohubka, která oplývá jedním šikovným zvratem, sympatickou hlavní hrdinkou, trochou gore a vcelku příjemnou atmosférou. není to žádný zázrak, ale na jedno podívání dobrý. ()

Caminzind

Předvídatelné od první minuty, a to v mnoha směrech. Kromě omšelých slashing scén, stojí strategie tohoto horroru na kontrastu mezi jakousi slupkou dobra a civilnosti a šokujícího kostlivce ve skříni. Na tomto principu pak krystalizují postavy, ty černé jsou pochopitelně v jádru bílé a naopak (jak taky jinak, to už je prostě zásada, když chybí nápad a tvůrčí originalita). Po řemeslné stránce jde o sypání soli do moře a film nezušlechťují ani herecké výkony, emoční projevy postav jsou ploché. Chladnokrevnost a bohorovnost těch zlých není šokující, afektivita a strach hrdinů jsou odfláknuté a nedokáží si získat divácký soucit. Samoúčelný cynismus vyznívá již z principu směšně, stejně jako snaha o pohoršlivost. Jedna hvězdička za toho mrňavého hladového zmrda. ()

bourec

A to mi má jako nahnat strach?To si ten blbeček dělá prdel ,ne.Dvacet minut poznáváte hlavní hrdiny filmu,a pak bum,stojí před vámi čertík bertík."Mám hlad".Jeho rodiče vypadaj jako přestárlá dvojice country music.A pak to začne bejt ještě dementnější než začátek..Přesně takhle má vypadat,když hovado natočí hovadinu.10%. ()

cariada

zdálo se ,že to bude něco nazpůsob vymítání zlého děcka, ale pak se to celé poněkud zvrtlo což bylo dobře. Hlavní hrdinka, je příjemná holčina. Ps- jen jsem nechápal, když je porcoval, proč jim taky nestáhnul spodní prádlo, poněkud nerozum, zvlášt, když je pak pilou půlil! ()

Flaxik

Angie je sympatická a modlí se dobře, to nemohu říci! Ale je pitomá, až bůh brání. Dělá všechno pro to, aby zhebla a tím mě dost rozčiluje. No a řekněme si upřímně, název filmu "Hledá se chůva" by byl krásně nevinný a překladatel (idiot) by nevykecal hned v úvodu zajímavý zvrat a musel bych si na ní počkat do poloviny filmu. Takhle bylo úplně jasné o co půjde, hned jak se fakan objevil a navíc ta podivná postava s kudlu vypůjčenou od BugenHagena jenom potvrdila podezření. Jinak ale: 1.Když si jdu pustit televizi, neříkám "jdu si pustit televizi" apodobně. 2. Když dám syrové krvavé maso do mikrovlnky a ohřeju ho, už není červené a krev taky nevypadá jako tekutá krev...nechtějte vědět, jak to vím...3. s tím překladem jsem to už psal? ()