Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

CITÁT - Hastala vista, baby.......... Souboj ve vlaku je nádherný. A co teprve dráha Hot Weels - to je jízda. A bude i romantííka, hurá. CITÁT - No, tak na to opravdu nemáme čas.......... Dostojevski, na toho kašli, je moc těžkej. Pěkné, nenudil jsem se a dokoukat to.(8.5.2012)

Dobrá animace, lepší příběh a trochu více akce. Je to povedenější a zábavnější. 60%(16.4.2012)

Třetí Arthur je prostě boží ! Jednoznačně nejlepší díl triologie, který se stane hodně oblíbený u mladšího publika. Závěrečná bitva o město byla skvělá a dokonce i efekty jsou na solidní úrovni což u Bessona není standart. Obrovské překvapení po nudné dvojce.(18.9.2011)

• Fr

MALTAZARD OPUSTIL SVĚT MINIMOJŮ MÍSTO ARTHURA A VMÍSIL SE MEZI LIDI. JE NYNÍ VĚTŠÍ A SILNĚJŠÍ NEŽ KDYKOLIV PŘED TÍM. PODAŘÍ SE HO ZASTAVIT ????..... /// Milimetroví tvorečci ve světě lidí lítají a jezdí po horský dráze, používají autíčka, vláček, motorku, letadlo a připomínají příběh jiných hraček. (Možná i ten 3D efekt by stál za viděnou.) Jinak klasika: humor pro děti do 10 ti let a CGI efekty, které uspokojí i ty (nás) větší (stejně jako solidní ,,narážka“ na Star Wars). Hoďku a půl klidně dětem obětujte. Poselství, že si máme důvěřovat a pomáhat narozdíl od obřích komárů nikoho nezabije. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět animovanýho bráchu Kurgana. 2.) Mám rád pohádky, kde se umírá bezbolestně. 3.) Zjistím, že i pohádkové postavy musí jednou zapomenout na své sny o velikosti. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * (řekl bych dětskýma očima...)(19.4.2011)

Sice jsem první dva díly neviděl, ale na začátku je rekápko, takže no problem. Arthur je hodně infantilní a veškeré fórky jsou cílený na děti, takže dospělí se nepobaví, protože zkrátka ten vtip očekávají. Děj je vyváženej tak, aby neurážel dospělé a chápaly ho i děti, což je super. V průměrných vodách drží film zdařilý akční scény (hlavně ty odehrávající se v dětském pokoji, tam mi přišlo, že Besson využil potenciál na maximum), který sice na konci v tý "epický" bitvě už jsou horší, pořád ale přehledný a koukatelný. Horší je to s hercema - oba Arthurovi rodiče jsou nesnesitelný a tak děsně ňoumovitý, že to vůbec neni možný. Jedinej opravdu dobrej herec tam je právě Freddie Highmore, jenže ten je tam zas hodně málo, takže škoda no :(. Je to takový nic proti ničemu. Dospělýho to neurazí a moc nenudí, děti se asi pobaví. 50%(3.11.2011)