Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

Třetí pokračování splnilo mé očekávání. Po druhém nevýrazném, tedy spíše špatném dílu se trojka vrací ke kvalitám prvního dílu. Pěkná animace a hlavně spousta míst k zasmání. Jako rodinný animák rozhodně nezklame, děti si užijí napětí a spolu s rodiči se i zasmějí.(24.6.2011)

Sice jsem první dva díly neviděl, ale na začátku je rekápko, takže no problem. Arthur je hodně infantilní a veškeré fórky jsou cílený na děti, takže dospělí se nepobaví, protože zkrátka ten vtip očekávají. Děj je vyváženej tak, aby neurážel dospělé a chápaly ho i děti, což je super. V průměrných vodách drží film zdařilý akční scény (hlavně ty odehrávající se v dětském pokoji, tam mi přišlo, že Besson využil potenciál na maximum), který sice na konci v tý "epický" bitvě už jsou horší, pořád ale přehledný a koukatelný. Horší je to s hercema - oba Arthurovi rodiče jsou nesnesitelný a tak děsně ňoumovitý, že to vůbec neni možný. Jedinej opravdu dobrej herec tam je právě Freddie Highmore, jenže ten je tam zas hodně málo, takže škoda no :(. Je to takový nic proti ničemu. Dospělýho to neurazí a moc nenudí, děti se asi pobaví. 50%(3.11.2011)

Rovnako dobré, ak nie lepšie ako jednotka (na dvojku treba čím skôr zabudnúť, je to len zbytočný prequel k trojke). Všetko je opäť chlapčensky nezbedné, akcie dravé, vtipy vtipné, navyše sa tu slušne paroduje, Francúzsky Spielberg ukazuje, že remeslo má ešte stále v malíčku. Najvyšší čas na niečo seriózne...(13.11.2011)

Tak rozhodně to dopadlo lépe než dvojka, která na mě působila dojmem epizody nějakého seriálu a skončila dřív, než začala. Třetí Arthur se navíc odehrává převážně v reálném světě a abych pravdu řekla, ten mě vždycky bavil o něco víc, než ten Minimojovský. Takže jsem si po nedvojkové dvojce přece jen o něco zlepšila chuť, ale to nemění nic na tom, že nejlepší z Arthurovské trilogie zůstává stále samotný začátek.(24.12.2011)

Každý díl trochu jinak pojatý, každý v trochu jiném světě.pro mě je nejlepší první díl, který je dobrodružný i pohádkový. Druhý díl celkově za moc nestál byl jen úvodem pro třetí díl a tento byl v mnoha směrech aspoň zábavný i když tvůrci už moc nedali na to, že Maltazar měl mít tři metry a měl tak dva metry deset a ti dvoumilimetroví minimojové měli ve vlaku a letadlech i několik centimetrů. Ale odkaz na STar wars docela povail, jako i několik dalších momentů. Tak zůstanu s hodnocením uprostřed. Mírně lepší trojka. 6/10(5.1.2012)