Arthur a souboj dvou světů

• Francie

Arthur et la guerre des deux mondes

Arthur a súboj dvoch svetov

Arthur 3: The War of the Two Worlds

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Francie, 2010, 101 min

Každý díl trochu jinak pojatý, každý v trochu jiném světě.pro mě je nejlepší první díl, který je dobrodružný i pohádkový. Druhý díl celkově za moc nestál byl jen úvodem pro třetí díl a tento byl v mnoha směrech aspoň zábavný i když tvůrci už moc nedali na to, že Maltazar měl mít tři metry a měl tak dva metry deset a ti dvoumilimetroví minimojové měli ve vlaku a letadlech i několik centimetrů. Ale odkaz na STar wars docela povail, jako i několik dalších momentů. Tak zůstanu s hodnocením uprostřed. Mírně lepší trojka. 6/10(5.1.2012)

CITÁT - Hastala vista, baby.......... Souboj ve vlaku je nádherný. A co teprve dráha Hot Weels - to je jízda. A bude i romantííka, hurá. CITÁT - No, tak na to opravdu nemáme čas.......... Dostojevski, na toho kašli, je moc těžkej. Pěkné, nenudil jsem se a dokoukat to.(8.5.2012)

Užasna podivana dobře zpracovane vyborne sceny kvalitni efekty cely tenhle rodiný snímek užasny. jenom chválim.(14.11.2011)

Rovnako dobré, ak nie lepšie ako jednotka (na dvojku treba čím skôr zabudnúť, je to len zbytočný prequel k trojke). Všetko je opäť chlapčensky nezbedné, akcie dravé, vtipy vtipné, navyše sa tu slušne paroduje, Francúzsky Spielberg ukazuje, že remeslo má ešte stále v malíčku. Najvyšší čas na niečo seriózne...(13.11.2011)

Tak rozhodně to dopadlo lépe než dvojka, která na mě působila dojmem epizody nějakého seriálu a skončila dřív, než začala. Třetí Arthur se navíc odehrává převážně v reálném světě a abych pravdu řekla, ten mě vždycky bavil o něco víc, než ten Minimojovský. Takže jsem si po nedvojkové dvojce přece jen o něco zlepšila chuť, ale to nemění nic na tom, že nejlepší z Arthurovské trilogie zůstává stále samotný začátek.(24.12.2011)