Arthur a souboj dvou světů

• Francie Arthur et la guerre des deux mondes (více)

Pomocí lsti se Maltazard dostal do světa lidí. Má jasný cíl: sestavit armádu obřích seidů a převzít nadvládu nad celým světem. Vypadá to, že plány mu může zmařit jenom Arthur, který se ale musí nejdříve dostat do své ložnice a vrátit se do své původní velikosti! Uvězněný v drobném tělíčku Minimoje, se může samozřejmě spolehnout na pomoc Selenie a Betamechea a kupodivu také na Darkose, syna Maltazarda, který tvrdí, že chce přejít na jeho stranu. V závěrečném boji proti Maltazardovi, kdy jde Arthur se svými kamarády pěšky, jede na kole, v autě a dokonce i na motorce Harley Davidson, bude Arthur s kamarády potřebovat veškerou pomoc, která seženou. Bitva může začít! (oficiální text distributora)

blazenka

Mnohem svižnější než dvojka. Spíše se typově podobá jedničce. Film, který nenudí a pobaví malé i velké. Princezna Selenie i ostatní Minimojové jsou roztomilí, Arthur je skvělý i v lidské podobě. Opět nezklamala Penny Balfour v roli Arthurovy pošahané matky. (scéna s mravenečkem je úžasná). Takže slušný průměr a 65% ()

KosiR_ksr

Obstojný rodinný film tříhvězdičkové kategorie. Po dosti zbytečné dvojce (Arthur a Maltazardova pomsta) je poměrně milým překvapením, ačkoliv stále nejde o nic světoborného a Bessonův popud pro tuto trilogii mi zůstává trochu záhadou (třeba si plnil nějaký svůj sen). Trojka nabídne alespoň pár milých vtípků a narážek například v podobě Darth Vadera. 60% ()

Matli

Určitě lepší než dvojka a relativně srovnatelné s jedničkou, mnohem víc akce a animací, hlavně dobře vsazená animace do reálného světa, programátoři si vyhráli. Mě to bavilo. Až to někdy zahlídnu v telce, tak program určitě nepřepnu :-) 71% ()

Hapretor

O něco horší než jednička. Už je to spíš taková fantasy plácanina, než vtipná pohádka. Ale přiměřeně vtipný to ještě je, takže to zabaví. Provedení je fakt hezký a je vidět, že nápady se nešetřilo. Luc Besson udává nový žánr - akční pohádku nejen pro prťata. ()

MickeyStuma

I přes mírný neúspěch druhého dílu se Luc Besson rozhodl natočit tento třetí díl a to hlavně z důvodu, že zůstal příběh minule otevřen. Určitě dobře udělal. Vyvaroval se vzniklých chyb a snažil se o znovunavrácení reputace. Snímek je tentokrát již kombinovaný, což znamená, že se herci objevují společně s animovanými v jednom obraze. Dvoumilimetrové postavičky dostali lidskou velikost a řádí ve světě lidí. Děj příběhu je akčnější, a dramatičtější. Netlačí se však zase tolik na pilu. Přeci je to jen určené převážně pro děti. A tak s ohledem na ně je příběh jednoduchý na pochopení, což zase neocení dospělí divák, protože pro něj jsou zvraty hodně předvídatelné. Akční scény vyznívají technicky dokonale. Pastva pro oči je scéna souboje ve vlaku. Nejen choreograficky, ale i animačně perfektní. Důstojné zakončení se povedlo. ()

canucks333

Solídna trojka. Pekne nám to vyvrcholí, prepojí sa a uspokojí. Nie je to už ten boom ako jednotka, ale ani tá hanba ako dvojka. Príjemný filmík, ktorého najväčšiu chybu vidím v neschopnosti vyriešiť a v závere ukončiť niektoré dejové linky (napr. romantickú, alebo by sa možno zišlo aj trochu viac preskúmať miniatúrny svet. Akurát škoda, že na posledný diel je to také komorné, tiché ani komercia žiadna okolo toho nebola. Ale treba pochváliť dobrú animáciu, jendoznačne... ()

misbos

"... královna se ptá, jaká je Vaše tragédie? " ... no, čéče, to bude nejspíš celej tenhle film. Jedna je za ty hvězdný války a za titulkový hudební číslo, jediný dva momenty, kdy mi trochu cukly koutky. Zbytek je čistý utrpení. ()

Incantator

Posledný z filmov o Arthurovi s názvom ARTHUR A VOJNA DVOCH SVETOV je natočený na základe poslednej časti knižnej tetralógie, ktorá je po úvodnej knihe najkvalitnejšie napísaným dielom. V podobnom duchu sa nesie i film - Luc Besson po obsahovo prázdnej dvojke pochopil, že veľkolepo sa tváriace heroické činy nezaberú, a tak radšej stavil na humor, priateľstvo a dobrodružnú púť na rozhraní animovanej a hranej snímky. Vtipných nápadov je tu, podobne ako v knihe, neúrekom, iba spomeniem napr. požiarnika, ktorý nikdy nevyliezol na rebrík či Arturových rodičov, ktorí svojim naivným pohľadom na zlého Maltazarda často zmenia vážne okamihy na zábavu. Otravnejším je už Selenin brat, ktorého kúsky už po prvých dvoch častiach novinkou nie sú, ale keď vystupoval v knihe, z filmu ho predsa vysadiť nemohli. Záver je mierne uponáhľaný a chýba nejaká pointa, ktorá by film dôstojne zakončila (scéna s Maltazardom v zaváraninovom pohári nie je to pravé orechové). Avšak, práve preto, že sa tretí Artur netvári byť dokonalejším a významnejším filmom, než akým v skutočnosti je, sa približuje na úroveň prvej časti a neklesá do fádnosti, v ktorej by sme našli tú druhú. (29.12.2010) ()

E lan

Nic víc než dětská slátanina, která nemá valného smyslu ani poučení, triků relativně slušných je dost, ale není se po celou dobu na co se moc dívat. ()

Scraffy

Po druhej slabšej časti tu máme tretiu (poslednú) a tá je dobrá. Triky sú pekné a prostredie tiež. Maltazard vyzerá ako z hororu a do filmu pre deti ho mohli troška menej "strašidelného" urobiť. Inak som s filmom celkom spokojný. ()

JosefTomas

Vyžadované ukončení jedné trilogie, která už dva díly přesluhuje. Třetí díl na to alespoň jde daleko lépe a má lepší spád. Stejně ale na konci budete mít pocit zbytečnosti. Původní snímek žádné pokračování nepotřeboval. ()

BradleyT

Velke kritice se radeji vyhnu, protoze tento film je urceny predevsim pro deti. Nicmene si neodpustim poznamku, ze demence nekterych postav je do oci bijici ipro deti a klisovitost nekterych dialogu je tez krapet prehnana a trapna. Tento dil zaujme predevsim slovem "valka", ktera se tam opravdu rozpouta a je take tim jedinym a vybornym lakadlem. Nejvic se mi "libi" ze v kazdem dile pribyl jakoby "novy" zpusob, jak se dostat k minimojum :-D ()

Wyorax

O třídu lepší než vzduchoprázdná dvojka, ale zbytečně megalomanská proti jedničce, což jí dost sráží (tanky). Naopak vtipné připomínky Terminátora nebo Starwars (obojí Darkos) stojí za to... Selenie opět sexy, kruci kam na ty ženský choděj... P.S.: nevím proč, ale v těch 2 pokračováních mi Maltazar zní v originále dost úchylně namluvený... ()

CrazymanM

A dost!Prosím,pane Bessone,už s tímhle skončete!Tohle vyvrcholení jedné ságy bylo velice stupidní,dětinské a klišovité,měl jsem sto chutí film ihned smazat,ale protrpěl jsem se až ke "zdárnému" konci!Děkuji,už více nechci!!! ()

lobo87

Besson pozbieral všetky sily a zachránil sympatickú sériu od prepadáku. Trojka sa kvalitou vyrovná jednotke, je vtipná (Star Wars), nápaditá, vizuálne výborne spracovaná a zaujímavá. Deti by si pridali ešte určite jednu hviezdičku... 65% ()