Sirotčinec

• Španělsko El orfanato (více)

Mrtvé děti si chtějí hrát... Laura vyrůstala v sirotčinci na mořském pobřeží a po třiceti letech se spolu s manželem a synem vrací do míst dětství. Ráda by znovu otevřela opuštěný ústav jako domov pro postižené děti. Její syn se však na novém místě začíná chovat zvláštně a Laura se pomalu přesvědčuje, že starý dům má své hrůzostrašné tajemství, o kterém neměla ani potuchy! (oficiální text distributora)

Mičl

Dobrý horor, který nezaspal start a šlape hned od začátku, tu se mihne cosi tam se pohne tohle. V tomhle případě jdou herci a jejich výkony stranou ikdyž to žádnej průser nebyl hlavní je nápad. Bude to znít jako klišé, ale důležité sekvence pro kvalitní horor jsou zvuk, hudba a hororová linie spolu s napínavým příběhem, které se rovnoměrně prolínají, tohle španěláci umí. Čisté 4 hvězdy už tomu nevezme ani zbytečně táhlý závěr. ()

Michalechal

Takhle nějak si já představuji horor (jako třeba "Ti druzí" či "Žena v černém" z roku 2012 ...). Film obecně by byl za 4*, ale jako horor 5*. Nelze pochybovat. Žádné nechutné scény, vytékající oči, uřezávání končetin, rozpáraní lidé zaživa ... zkrátka ten správný vtíravý strach. Duchové, statečná matka, která pro nalezení svého syna udělá doslova cokoliv ... a závěr byl bezkonkurenční! ()

Kovaja

Horory miluju!Spád filmu je na začátku pro mě trošku nudný ale postupem času se napětí pěkně rozjíždí:-)))Dlouho sem se u hororu tak nebál jak teď.Nejvíc byla scéna se sraženou sociální pracovnicí na přechodu pro chodce nákladákem.Její vysutá čelist a posmrtný výdech byl ůůůžasný:-)))) ()

aquiver

Pěkně natočené komorní drama žánrově se pohybující mezi hororem a pohádkou ve stylu Petera Pana. Jak je vidět, jde to i bez digitálních efektů, bez hlouposti a i téměř bez krve. Atmosféra je dobrá - několikrát jsem měl husí kůži a obsah mě zajímal, proto se přikláním k hvězdičce čtvrté. Trochu natahované vyústění sice není plně originální, avšak funguje. 75 % ()

Ondis

Vyníkající mystery-horor. Špaňelé mě znovu dostavají. Výborné atmosféry a kvalitního děje se u amerických hororů nedočkáme. Žádné trapné lekačky a nechutnosti, ale skvělá duchařina se nám dostává v plné míře. Podobné jako Los Otros s Nicole Kidman, ale pro mě lehce lepší. ()

shimpy(CZ)

Jeden z těch lepších hororů, který sází na atmosféru, slušný příběh, občas i na nějakou lekačku. Všechno funguje perfektně, ale pouze napoprvé. Při dalších shlédnutích už víte jak to dopadne, a kdo zde straší, a film pak vyzní úplně jinak. Ale skvělá práce! ()

boro123

film je sice nabitý hororovými klišé, ale příběh je rozhodně velmi zajímavý (hlavně závěrečné rozuzlení) a pokud se chce člověk bát a sem tam pořádně leknout je tento film ideální ()

predatorjf

Mám rád filmy, které vás dokáží pohltit a vtáhnout přímo do děje. TOto je jeden z nich. Ikdyž začátek je trochu slabší, čím víc se blíží konec, tím více vás film vtahuje a tím víc si ho vychutnáváte. Samotný konec je vyvrcholení, kdy jen zůstanete sedět a koukat na titulky do půlky... ()

melkor323

Perfektný film z mojej obľúbenej španielskej produkcie, na ktorom sa produkčne podieľal samotný Guilermo Del Toro. Veľmi efektná undergroundová mrazivá podívaná s celkom milým "dajmetomuhappyendom". Pokial ste prejedení amíckych hororov, bude to pre vás príjemné osvieženie. Počítajte s bravúrnou kamerou, ulahodilo mi veľa použitých detailov aj občasné rozbehanie kamery, ako aj celkové výtvarné spracovanie. ()

BuddyO

Klasický hororový průměr, který nevybočuje ani originalitou. Když jsem si na jednom fóru přečetl, že chudák holka u filmu omdlela, tak jsem čekal něco intenzivnějšího. Další tuctový film. 3* - 55% ()

CjKukis

V skutku zajímavě pojatý horor bez nějakého násilí až do konce velice zajímavé poodhalování příběhy jen ten závěr mi zkazil dojem z celého filmu. Ukončil bych to už při nalezení syna ve sklepení. ()

p.sojka

Každý se chce bát trochu jinak a někomu je potřeba předhodit krev, nože a sekery...Někdy stačí nápad a dobré vyprávění...Já se teda chvěl...i když člověk od malička ví, že duchové přece nikomu neublíží. ()

D.Snake

Tendle film mě držel v napětí, jak se to v poslední době už dlouho žádnému nepovedlo. Už jen tím by si mě sirotčinec získal. K tomu to ale bylo docela chytré a s velmi pěkně vyřešenou pointou. 9/10 ()

Savel

Esence všch duchařských (i jiných) hororů (od zápletky z Poltergeista, přes charakter z Texaského masakru motorovou pilou, až po závěr z Ti druzí atd. atd.), ale naprosto špičkově natočený. Škoda za tu absenci originality. Já byl spokojený, ale znovu vidět nemusím. ()

Teabag

Tak úžasná atmosféra se jen tak nevidí. Španělé umí horory dobře a ty duchařské zvlášť! Scénář je naprosto vynikajcí, pointa odzbrojující. Notabene Belén Rueda je prostě kočka, takže i to jsou body navíc :-) ()

Sufferer

Bol večer ako každý iný a ručička na hodinkách sa neúprosne blížila k polnoci, a tak som usúdil, že je ten správny čas na porciu strachu. Čo čert nechcel, mojim dvom spolubývajúcim na intráku sa taktiež nechcelo spať, a tak sa ku mne pridali. Aspoň čo sa mňa týka, nudil som sa skoro po celý čas a dosť som driemal. No niečo vnútri vo mne hlodalo, a preto som to s ním po vyše dvoch mesiacoch skúsil opäť, tentoraz sám a okamžite som mu prišiel na chuť. Dalo mi za pravdu, že Španieli sú v súčasnosti majstrami atmosféry. Samosebou nie je Sirotinec až tak strašidelný, ale napr. scéna v kúpeľni a predovšetkým mrazivá záverečná pointu vo mne rezonuje ešte dlho po záverečných titulkoch. ()

38. Premios Goya – výsledky

38. Premios Goya – výsledky

11.02.2024

V sobotu 10. února 2024 byly předány výroční španělské filmové ceny Goya. Slavnostní ceremoniál proběhl ve městě Valladolid, předávání cen tak vůbec poprvé probíhalo ve španělském regionu Kastilie a… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze