Malá Stáňa (K. Pollertová) se vypravila do hájovny Kopidlanských (J. Vala, M. Hynková a T. Juřička) pro vajíčka. Tam ale nedorazila a domů se nevrátila. Je zahájeno pátrání, které však končí tragicky. Holčička je nalezena v lese zavražděná a její pes Hektor, který ji doprovázel, je postřelený. Zločin uvede do pohybu rozsáhlou pátrací akci, kterou vede kapitán Vízek (L. Munzar). Čas pracuje pro vraha, na straně kriminalistů stojí dlouholetá zkušenost a znalost místních poměrů… (Česká televize)

PavelZava

Dobrá detektivka z dob, kdy se muselo točit fortelně bez počítačového doladění. Herci výborní. Hajný Jiří Vala pomáhá vyštřovateli : Teď mně napadá, že by stálo za to se podívat na ty čundráky, co máme ve skalách a zatkli Rostislava Kubu a jiné ( připomnělo mi to bič boží) :-D ()

Schlierkamp

Průměrná československá kriminálka zabývající se pátráním po vrahovi mladého děvčete. Vyšetřováním je pověřen kapitán Vízek v podání L. Munzara. Ve vedlejších rolí se představili příslušník SNB J. Štěpnička, otec oběti J. Zahajský či samotářský pytlák O. Sklenčka. Oceňuji, že zápletka je dobře vystupňována, pachatel je odhalen až při závěrečné rekonstrukci činu. Na druhou stranu se mi tento hodinový snímek nejeví nikterak výjimečným, právem mu proto patří průměrné hodnocení. ()

DAPDO

Průměrná česká komunistická krimi se skvělým Munzarem, hroznou hudbou a slabým koncem, kdy se ani nedozvíme, co vedlo pachatele k vraždě. ()

TICHOPAN

"Dobová" detektivka a řekl bych asi i "dobová" klasika.Nejvíc mi utkvěl závěr a výkon pana XXX coby odhaleného pachatele. ()

alonsanfan

Další z řady československých normalizačních blboktivek s ústředním duem mimořádně slizských příslušníků, vyšetřovatel Munzar a esenbák Štěpnička (byť je mám oba rád tohle se jim opravdu nepovedlo). Hlavní podezřelí - nepřátelé socialistického zřízení - zarostlí, vousatí trampové plánující vyloupení místní samoobsluhy; duševně nemocný syn hajného, který si ve volných chvílích chodí střílet kradenou puškou po lese a starý pytlák. Dramatický efekt, jak již popsal Radek99, je utvářen nájezdy na detail tváři příslušníků při vyslovení jména podezřelých a zároveň dostatečně úchylnost zachycující hudbou. ()

mirra66

Televizní inscenace, bohužel tato charakteristika se naplnila na 100%. Zkrátka to bylo až moc televizní, herectví některých účinkujících bylo až přespříliš kostrbaté a závěr s odhalením pachatele byla jak vystřižený z Columba. Munzara mám rád, ale tady to bylo opravdu plytké. Takže mne mrzí hodnocení, které je také plytké a kostrbaté, a to v podobě kulatých 40%. ()

karlee

Žádný zázrak to není, ale aspoň naservírovali čtyři podezřelé. Pobaví vykreslení trampů jako mániček pohybujících se na či spíše za hranicí zákona. Munzar má pěkný rozcuch, asi si na natáčení odskočil od Lva s bílou hřívou. Jeho spolupracovník pak neskutečné kravaty. ()

Anianna

Detektivka i po těch letech od natočení má určitý potenciál napětí. Vrah do poslední chvíle nejasný. To odtajnění a la Poirot, kdy se v rodinném kruhu sejde celá herecká sestava, aby policejní důstojník teatrálně sdělil všem motiv a potažmo jméno vraha, působí v českém kontextu směšně. Neoslnilo ani neurazilo. ()

Nalimator

Tyhle komunistický televizní detektivky mne baví a ani tahle nezklamala. Klenot to sice není, ale atmosféra je budovaná dobře, podezřelí šikovně předhazovaný a vyřešení je parádní. Sice jsem tu hlavní stopu tak úplně nepochopil, ale pobavils jsem se. Munzar je solidní vyšetřovatel, jenom tady v pár scénách docela přehrává. ()

ostravak30

Studiové pojetí se mísí v lesem, alespoň se tedy nejedná jen o studiovou kriminálku. Nicméně ani to jí na bůhví jaké kvalitě nepřidává. Luděk Munzar je sice výborný a i jiné herecké výkony jsou kvalitní, ale jinak se film táhne poněkud podivným nedetektivním způsobem. Nemůžu si pomoct, a to nejsem odborníkem na kriminálky ani detektivky, ale vše až moc závisí na výsleších, kriminalisté toho sami vyšetří jen málo. Ostatně, konec o tom také svědčí. Podezřelí byli všichni, asi aby to bylo zajímavější, ale dramatičnost tomu chyběla opravdu hodně. Soví hnízdo se rozpadlo, asi vlivem větru a deště, kterým přece komunisté za každých okolností poručili. ()

Pitryx

Konečně detektivka, která měla hlavu i patu, ačkoli… Je to taková inscenace, občas v exteriéru. Do této chvíle nechápu souvislost se sovami a vyprávění otce zavražděné. Ale to je moje chyba a myslím že si to nadprůměr zaslouží. ()

Tominni

Taková (i na TV) spíše mini-detektivka, kde se hledá vrah malé Stáni, kterou najde pátrací četa v lese. Žádná velká sláva, moc napětí se nekoná, sympatických postav taky pomálu, hodně soudruhů a radost na konci, že to vlastně končí. Plusem je dobré herecké obsazení. ()

majky19

Vcelku obstojná televizní detektivka, v níž se představilo hned několik předních českých herců v čele s Luďkem Munzarem, Jiřím Zahajským nebo Josefem Langmilerem. Místy je to občas zdlouhavé a utahané, ale rozhodně se na to dá dívat a dá se říct, že byly natočeny už horší televizní inscenace. Zaujme zejména velmi dobrý výkon Luďka Munzara v roli vyšetřovatele a závěrečná rekonstrukce, při níž jsou shromážděni všichni podezřelí a následně jsou všechny nitky případu rozpleteny a případ vyřešen. Závěr trochu připomíná (samozřejmě s jistým nadhledem) vyšetřování á la Hercule Poirot. Myslím si ale, že byly natočeny i lepší detektivky, a proto tento televizní film hodnotím na 40 %. ()

mosem

dvě hvězdy, a to jen díky hereckému obsazení. I když, kromě Luďka Munzara který si držel zlatý standard, ostatní předváděli více či méně lepší amatérské výkony. Směřování k domnělému pachateli bylo tak návodné, že bylo jasné, že to musí dopadnout jinak. Ani socialistická detektivka nemohla být tak blbě vystavěná, jak se snažila ukazovat od počátku. Na výpravě byly nejhezčí uniformy policajtů, a model Červená Karkulka na začátku. Kulisy byly podprůměrné. S odstupem času za shlédnutí stojí snad jen proto, aby člověk viděl, nač jsme se před 40 lety dívali. ()