Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

dino.h

Dala se dohromady osvědčená herecká kvalita, mladá nadějná generace a veleznámá hudba. Výsledek rozhodně není špatný. ()

danielwanderer

Prečo je mi smutno keď píšem krátky report o tak zlatej a veselej veci? Pretože mám na ňu krásne spomienky :(. Som rád, že hodnotenie som udelil hneď v deň ako som prišiel z kina, pretože teraz by bolo veľmi skreslené :(. Sedíte v kine s tou správnou osobou a vidíte ako sa jej páči to čo pozeráte, vidíte úsmev na jej tvári :(. Och, koľko bude ešte smutných smajlíkov? :(. Niečo som pokazil a musím to napraviť :(. Opäť chcem spomýnať ako za zvukou stále extrémne hitovej Abby vidím jej úsmev pri pohľade na tento miestami ujetý, ale stráášne milý muzikál o jednej svatbe, troch otcoch a trefne nahromadených pesníčkách :(. Prosím :(. Povec niečo... :( ()

Chamyl

Bohužel (pro film) jsem před lety viděl tento muzikál na londýnských divadelních prknech a tak nemůžu být jiný než kritický. Když odhlédnu od faktu, že celý koncept tohoto díla (v divadle i na plátně) je pomocí jednoduchého příběhu komerčně zhodnotit úspěšnou hudební tvorbu skupiny ABBA, tak musím nad filmovým zpracováním zaplakat. Ani prázdninová "happy a eazy" licence a kupa hollywoodských hvězd bohužel nedělá z tohoto filmu žádný zázrak, jehož kvalitu nezachraňuje ani přítomnost mých oblíbených melodií. Zatímco divadlo totiž bylo spíše o zpěvácích v hereckých úlohách, tak ve filmu je to bohužel přesně naopak a i přes účast velkých jmen je leckdy opravdu bolestivé jejich interpretaci poslouchat. Meryl se opravdu snaží a je v určitém směru i obdivuhodné, co ve svém věku dokáže, ale její herecká kariéra by neúčast v tomto projektu bezpochyby přežila bez ztráty kytičky. Nebýt ABBA, tak je tento film bezduchou pitomostí, která vás omrzí už po dvaceti minutách. Problémem ovšem je, že i interpretace písní této švédské skupiny je ve filmovém zpracování - mírně řečeno - chudá a tak vlastně nezůstává nic, co by film zachránilo. Takže závěr? Máte-li rádi ABBA, pusťte si raději její CD nebo si zajděte na tento muzikál do divadla. ()

Austen

Po pravdě, čekala jsem to horší. Dámská trojka (ta starší) mi přišla pěkně rozehraná. Pánové byli trochu moc čitelní a spíš roztomile statovali. Celkem rozumím tomu, že to možná bylo fajn trávit čásek na řeckém ostrůvku, jinak si účast některých herců nedokážu vysvětlit. Meryl Streepová mi kromě rozevláté scény na útesu připadala, že svou energií a nasazením drží film v mezích dobrého vkusu a má skvělou formu. Nicméně, bylo by lepší film postavit na excelentním hudebním prožitku a choreografii a vygenerovat tak nové stars, protože ABBA má dost fanoušků na to, aby se diváci nemuseli lákat jmény Streepové, Brosnana a spol. Času stráveného filmem jsem nelitovala, což je víc než můžu říct o řadě jiných přechválených opusů které jsem v poslední době viděla. Po tomhle mi totiž zůstal úsměv na tváři. ()

ear.wig

Taková příjemní letní oddychovka..sice jsem jí viděla na podzim ale koho to štve. Místama je to trochu kýč..myslím ty taneční kreace, ale udělat filmový muzikál nekýčovitě by asi nebylo moc efektivní. Zpěv Pierce Brosnana dost pokulhává..a Meryl Streep sem tam taky tak prazvláštně zapiští. Ale co..nebudu takovej škarohlíd. Poplakala jsem si, jak to u romantickýho filmu být má, přeneslo to na mě vlnu pozitivní energie a ještě po skoneční filmu jsem si pozpěvovala "You are the dancing queen"..to mi stačí:) ()

KdG

Celkem nudný hudební film s notoricky známýmy songy, dějově je to o ničem a prostředí, to se musí nechat je pěkně vybrané. ()

renegrido

Nemám ráda Meryl Streep. Nevím, co na ní všichni vidí, ale na mě působí přímo odpuzujícím dojmem, bez ní by tento film byl rozhodně příjemněji sledovatelný. Naopak Colin Firth a Pierce Brosnan (i když neumí zpívat) mě potěšili - na ty se dívá o mnoho lépe:-) Příběh je infantilní, jak to u většiny muzikálů bývá. Jenže v muzikálu nejde o příběh, ale o hudbu - a ta se tady opět moc nepovedla. ()

Gremlin1

Mám rád Řecko, mám rád Meryl Streepovou, mám rád Colina Firtha, mám rád Abbu, ale ještě stále mi není 50. Takže jen za 3 :-) ()

stiewe

I přes naprosto předvídatelný děj, jsem si tento film nadmíru užil. ABBA je prostě nesmrtelná skupina na kterou se nezapomene. Navíc skvělé herecké obsazení v čele s Meryl Streep zajištuje úroveň filmu už předem a její zpěv byl řekně me si to narovinu úchvatnej. Mužské zastoupení zde ve zpěvu krapánek pokulhávalo, ale i tak se to dalo poslouchat a užít si to. ()

Astrebleue

Stejská se mi po slunci a že ho tam měli hodně, koukalo se mi na to dobře.Herečka představující Sofii i se svým nastávajícím mi byli strašně nesympatičtí.Ale ta hudba za to nemůže, a protože je to celé o ní, nebudu soudit.Kdybych byla pamětník tý doby, dám čtyři z nostalgie. ()

DonTommy

Musím říct že Mamma Mia! nehodnotím a nekomentuju s čistým svědomím, nezbývá mi tedy než doufat že moje mamka nikdy nenavštíví ČSFD :-) a teď k samotnému filmu: nemám vcelku nic proti Abbě, ač ji sám neposlouchám tak uznávám že ve svém žánru patří k tomu kvalitnímu. Nicméně, ač jsem nečekal víc než jednoduchou romantiku ve které si užiju alespoň tu hudbu, byl jsem zklamán. Protože právě hudební čísla jsou ve filmu to co se mi líbilo nejmíň, laciná, afektovaná a nadsazená křeč :( no a jak hodnotit film který se právě o takové muzikálové pasáže opírá? Odpověď je nasnadě, protože "příběh" filmu je pekelně slabý a víceméně vše, co se děje když nehraje hudba je patřičně nudná protivná a rádobyvtipná vata. Takže můj dojem z filmu je protivnost, střídaná nudou, to celé baleno ve formě která nezvládá svou kýčovitost. Mamma Mia! je zkrátka oddychovka pro nenáročný mamky, nic víc, nic míň. Kdyby se pro film nepodařilo získat hereckou elitu tak by si na rank áčkového muzikálu nesáhl ani zdaleka. P.S.: Finální úder tupou sekyrou do mozkového centra tolerance je uječený český dabing, to už sem měl vážně chuť mlátit hlavou do zdi. ()

JohnVodka

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal, nechtělo se mi do něj protože ABBU nesnáším. Nakonec se mi dostal před zraky a poměrně mile mě překvapil. Ikdyž to byla slaďárna s dost násilně namontovanýma písněma ABBY, byla to vcelku sranda a já se docela dobře bavil. Muzikály mi prostě neseděj a fakt je nemám rád, ale Mamma mia byla sranda. Rozhodně to nebylo tak špatné jak jsem se původně bál, ale ani tak dobré jaké by to mohlo být. ()

sigi2

Celkom nerozumiem niektorým odsudzujúcim reakciám. Ide o film natočený na motívy piesní ABBY. Piesní v zásade nesúvisiacich, písaných v priebehu rokov. Preto mi príde trocha zvláštne očakávať od tohto filmu prepracovaný scenár (na margo toho - u susedov sa točil film na základe podobného nápadu - film na báze vtipov zaslaných potencionálnymi divákmi, ako to dopadlo /3x!!!/, vieme všetci). Prepracované hudobné čísla a choreografia? Počuli ste niekedy nejaký abbasong a videli videoklip? Tak sa nedajte vysmiať. Tak čo potom chýba filmu, v ktorom sledujete vašich obľúbených hercov VEDOME sa pitvoriť a robiť si zo seba samých srandu, spievať, aj keď vedia, že to nevedia? NIČ. P.S. Nehovoriac o skvelej Meryl, ktorá to robí s gráciou a suverénne najlepšie zo všetkých! ()

Haller

Písničky od ABBy jsou bezesporu evergreenem. Styl této kapely změnil a určil v hudbě jednu velkou kapitolu a nikdy se na ni nezapomene. Jiné je to s filmovou verzí muzikálu Mamma Mia! Celou dobu mě v kině držely jen dva fakty: očekávání, který hit ještě zazní a přítomnost Meryl Streepové na plátně, přičemž druhý fakt byl, přiznávám, silnější. Ano, paní Streepová pozvedá tuctový příběh, jakých je všude kolem nepřeberně, na sledovatelný film. Jde jí to ke cti, ale osobně nemám rád, když film drží na únosné rovině právě jen výkon herce, byť excelentní. Možná si muzikál pustím někdy odpoledne ke kávě, možná... ()

Koonix

No hnus... Hudbu od abby som nikdy nemal rád a toto spĺňa všetky moje najhoršie predpoklady. Stupídna zápletka otrasná hudba... Prečo som vlastne nedal odpad? Lebo jedna scéna bola celkom vtipná:D ()

BuchtiCZ

jajbohamário! hvězda za výborné herce , ale otřesná blbost! vydržet víc než půl hodiny může způsobit průjem a stařeckou demenci. ()

Allka

Zvracim a kroutim hlavou nad tupostí příběhu, příšernýma písněma (ještě ke všemu nesnášim Abbu, to mou nechuť ještě podtrhuje) a ochotou jinak docela dobrejch herců se k tomuhle propůjčit (taky se tam "předvedli"). A takovej to měl bejt hit. Fuuuj. Jedna hvězda za Meryl Streep - má muj obdiv za to, jak tam ve svym věku poskakovala jako srnka :) ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část