• Německo

Mamma Mia

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

• Radek99

Bakelitová hudba v bakelitovém filmu. Kýčovité peklo.(13.11.2011)

Tak naivní a kýčovité, až je to zábavné. Fakt, že jedinou zajímavou věcí na tomhle filmu jsou písničky od Abby, je druhořadý, protože na svého cílového diváka musí Mamma Mia! fungovat báječně.(16.11.2008)

• Faidra

Mohl by mi někdo bystřejší než já prosím vysvětlit, proč tu tolik lidi tvrdí, že je to kravina, a jedním dechem sypou 4, ne-li 5*? Já se spokojím s konstatováním, že podle mě to kravina opravdu je, protože tak odpudivou splácaninu teenagerské komedie (ovšem určené ročníkům výrazně starším, hybrid dosud vídaný jen u některých tuzemských "tvůrců") s letním povyražením a vykalkulovaným tahem na nostalgickou branku jsem při vší lásce k ABBĚ a muzikálům a při vším respektu k tomu, že to, že už vám není dvacet, neznamená, že jste dobří leda k nacvičování nejpohodlnější polohy do rakve, v životě neviděla a pevně doufám, že už neuvidím. Po půl hodině jsem myslela, že se z toho vypiskování, křepčení a infantility zajišťované telecíma očima Amandy Seyfried a jejích melody boys and girls zblázním, po hodině už jsem si byla jistá. Herecké výkony bych s nepříliš čestnou výjimkou Meryl a jejích tří mušketýrů po dvaceti letech bez váhání označila za ochotnické, kdyby nehrozilo, že mi za to nějaký ochotník v návalu spravedlivého hněvu rozbije hlavu maketou strašidelného hradu, a ne, nevěřím, že Bondův recitál je to nejhorší z celého filmu (resp. uznám to ve chvíli, kdy si vyslechnu ranní koncertování v koupelně od všech, kteří ho kritizují, a budu nucena uznat, že šéf náborového oddělení Metropolitní opery musí být slepý a hluchý, když po nich ještě nedrapl). I to, že se kvarteto herců, kterých si stále ještě vážím, snaží ustát slalom mezi vtípky retardovanými a fórky vhodnými pro zapomenutelné šašky z amerického moučníku, by se ještě dalo vydržet. Jenže děj a základní inteligence tu absentují víc než prababiččiny pravé zuby, a s předpokladem tvůrců, že nad tím zavřu oči, neb je to přece letní záležitost, kráčí ruku v ruce očekávání, že na jaře dám plné hodnocení záběru na dvojici laškující mezi petrklíči a v zimě akčnímu nemehlu kosícímu protivníky mezi vločkami. Je mi líto, za povzneseného inťáka se sice nepokládám, ale nemusím jím být, aby mi primitivnost vadila v každé roční době. P.S. V průběhu filmu jsem se nemohla zbavit pocitu, že neustálý výraz Colina Firtha "kde to ksakru jsem, kam jsem se to ksakru zase dostal" není ztracený klid Angličana v řeckém blázinci. Věřte mi, ten chudák to vůbec nehrál.(24.10.2008)

Rozpočet $52miliónovTržby USA $144,130,063Tržby Celosvetovo $609,841,637 (v Anglicku z rekordnou tržbou $132,342,643 to už prekonalo aj Titanic)▐ Tržby za predaj DVD v USA $130,153,380 //počet predaných kusov 6,318,582║ Príbeho dohromady nič moc, teda presnejšie poviem nič nové pod slnkom sa nám v tomto príbehu nepovie, čo by bola taká jediná malá výtka ale ináč všetko ostatné funguje doslova fantasticky, pesničky od skupiny ABBA sú moc chytľavé, až časom sediac v kresle kina sa cítite ako keby ste boli priamo na koncerte, hlavne keď sa všetko krúti, mrštne sa tancuje, ruky zdvihnuté,... a ja si len tak veselo poklopkávam z nohou a na tvári mám úsmev blažena z maximálnej spokojnosti, prípadne občas aj príjemný mráz po chrbte prejde. No v celku to je moc, moc, vydarené, k tomu moc ladí aj vizuálne poňatie, pekné tanečné vsuvky, herci stráviteľný, žiadne rušivé scény a taktiež poteší aj pohľad na krásnu krajinku s morom v oblasti nádherného Grécka. /videl v kine: 90%/ ...a moc sa teším na druhé kolo, stojí to za to(19.10.2008)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

• - V původním muzikálu bylo Billovo (Stellan Skarsgård) příjmení Austin. (jezurka42)

• - Colin Firth opravdu hrál při skladbě „Our Last Summer“ na kytaru, v minulosti měl dokonce kapelu. (jezurka42)

• - Tom Hanks vzpomíná, že když poprvé muzikál viděl, po prvních 12 minutách stál a zpíval si s herci. (Kulmon)