• Německo

Mamma Mia

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

• Malarkey

Nevím co na tom všichni ti návštěvníci kina vidí. Šest týdnů za sebou na prvním místě? To je docela síla, protože tenhle film je dle mého názoru pokus, který končí hodně hluboko v bažinách zapomnění, alespoň tak bych si to přál já. Skvadra solidních herců se snaží zpívat písničky, na které prostě nemá, originál je originál, ať mi nikdo nenadává, ale tak to prostě je. A ač se snažím naivní příběh trošičku hodit za hlavu, nejde to. Fakt je, že to příjemně zkombinovali a docela svižně to odsýpá, ale od začátku do konce ta naivnost opravdu přetékala přes hranice. Tedy, všichni zpívají hezky, to zase nemohu hanit, rozhodně je to hodně hezké a příjemné, takže to zaujmout určitě dokáže. Ale jednou mi to rozhodně stačilo, originál je prostě originál. Když jdu do lesa a vidím hřiba, taky nejdřiv zkusim jestli není hořkej, abych náhodou nevzal Satana, to by pak můj zažívací trakt měl nemalé problémy. Stejně jako s tímto filmem. Když budu chtít slyšet Abbu, rozhodně si radši pustím originál než koukat na tento film.(12.10.2008)

Průměrná komedie, která mě ovšem totálně odrovnala krásným prostředím a samozřejmě legendární nechynoucí muzikou od švédských ABBA (popravdě kvůli jejich hudbě dávám o hvězdičku více :). Další devízou je hvězdné obsazení, jemuž "velí" Meryl Streep. Pánové Firth, Skarsgård a Brosnan jistě nezůstali pozadu a do svých rolí se hodí. Jak jsem napsal na začátku průměrná komedie, která scénářem rozhodně neoslní, ale za to jak je to pěkně natočeno a za ABBU se přikloním ke čtyřem hvězdičkám......(2.9.2008)

Instantní (just add summer) tvořič dobré nálady zafungoval k mému nemalému překvapení i na mě, takže mhouření očí nad různými trapnostmi, nesmysly a příšernými postavami (rádobyvtipně nemotorná tlusťoška nedík, dceruška hysterka ne-dík) mi šlo jedna báseň... Brocman je i v pětapadesáti stále nadmíru chutný flák chlapa ¦¬P´(21.6.2009)

Muzikál je tradičně brán jako lehký žánr, ale ve filmu, kde se Meryl Streep chová jako puberťačka, písně jsou jen odšťaveným stínem pravých ABBÁckých songů a choreografie či vizuální nápad neexistují, jde opravdu o průser. Navíc hlavní mužské trio je vyjma Colina Firtha opravdu tragické. A spojování ABBY a nějaké revolty, i nepřímo, je směšné, protože ona byla naprosto konformní pop a poslouchala ji hlavně střední třída. V reakci na MOROUSY jsem chtěl něco napsat o PLYTKÝCH LIDECH, ale radši toho nechám. 50%.(29.12.2008)

Udupkaná srandička a jeden z najlepších filmov roka 2008. Nejde o to, že scenár nie je najgeniálnejšou záležitosťou vo vesmíre a ani o to, že Meryl Streepová za svoj výkon nebola osemdesiaty tretí raz nominovaná na Oscara. Ide o radosť, ktorú herci z nakrúcania pociťovali (hoci Stellan Skarsgard neskôr priznal, že keď po poslednej klapke počul z rádia niečo od ABBY, napínalo ho na vracanie). Tá ani nie po piatich minútach musí ovládnuť aj diváka, ktorý je skôr na "iný druh hudby". Streepová je Pani Persóna, ktorú neakceptujú pravdepodobne už iba tí diváci, ktorí radi protestujú proti väčšine aj keby tá väčšina mala pravdu. Úžasný babinec a skvelá pánska charizma. A ideme spolu: Many, many, many... Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/190925/Mamma-Mia-80.html(8.2.2009)