Hlavní postavou je idealistická, romantická a nesobecká Jane (K. Heigl), věčně obětavá společnice svých kamarádek – nevěst, jejíž vlastní štěstí je ovšem v nedohlednu. I když – zamilovaná vlastně je. Jenže do svého šéfa, který se do vztahu dvakrát nežene a do svatby už vůbec ne. Tedy jen s Jane... ale to ona ještě netuší. Jane se vždy skvěle starala o druhé, horší už to bylo s péčí o ni samotnou. Celý život se snaží, aby učinila druhé šťastné a sedmadvacet „družičkovských“ šatů v jejím šatníků to jasně dokazuje. Jednoho večera Jane zničeně pendluje mezi dvěma svatebními oslavami na Manhattanu a v Brooklynu a v patách jí je otravný novinář Kevinem (James Marsden), který píše články o svatbě, i když by se radši věnoval něčemu serióznějšímu. Kevin cítí, že článek o Jane – coby svatebním maniakovi – je výborný materiál. Ale mezi Jane a Kevinem to zrovna dvakrát nejiskří. Spíš naopak. Kevin se vysmívá tomu, co je pro Jane tak důležité – tedy svatbám, což vede k tomu, že ti dva se pořád hádají. Už tak těžký večer ještě zhorší příchod Jeniny mladší sestry Tess (Malin Akerman), do které se okamžitě zamiluje George (Edward Burns), onen Janin šéf, se kterým měla Jane v plánu zůstat celý život. Jenže z ničeho nic Tess zaúkoluje svou vždy ochotnou sestru, aby naplánovala další svatbu – její a Georgovu. Ale city Jane k Georgovi vedou k šokujícím odhalením… a možná k začátku nového života... Lehká romantická komedie už úspěšně vstoupila do filmové distribuce například v Austrálii a stala se nečekaným hitem. Důvodů je hned několik. V hlavních rolích se objeví vynikající herci Katherine Heigl (Chirurgové, Zbouchnutá), James Marsden (X-men, Kouzelná romance) a Edward Burns (Zachraňte vojína Ryana, Prázdniny). Hlavní hrdinka svým naturelem připomene Bridget Jonesovou, ale v daleko laskavějším a zároveň bojovnějším provedení. Scénář pochází z pera autorky úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu a režisérkou je Anne Fletcher (Lets Dance). Ve filmu 27 šatů navštívíme svatbu v kovbojském, bikinách a nebo třeba indických sárí. A to vše na nejrůznějších a často velmi obskurních místech. Zároveň se ale setkáme s hrdinkou, která i přes všechnu tu parádu vnímá svatby jako magické okamžiky v životě dvou lidí a snaží se pro jejich štěstí udělat maximum. I v tom je síla jedné z nejlepších romantických komedií poslední doby. (oficiální text distributora)

cinema_cz

Scenáristka úspěšného filmu Ďábel nosí Pradu neměla tentokrát při tvorbě scénáře opěrný bod v podobě knihy, což je na snímku vidět. Ač romantická komedie, humor se až na výsostné výjimky téměř nepraktikuje a romantika se smrskne na veřejné vyznání do mikrofonu (na cizí svatbě). 40 % (Kristýna Pleskotová, Ci 03/2008) ()

PlysovyMacko

Príbeh sa odohráva v prostredí svadieb a šiat. Okrem toho hlavná hrdinka rieši nešťastnú lásku k šéfovi a odpor k novinárovi. Obstojný scenár, film pre ženy. Príjemné a nenáročné. ()

hRob

Klasická romantická komedie, kde je opravdu vše, co k tomu patří, i když několikrát ohrané. Jenže ono to je pěkný... a proto se mi to líbilo. ()

j_vrba

Naprosta klasika. Asistentka je zamilovana do sveho sefa, ten o tom nemam ani tuseni. Neejdnou se objevi nejaky cizi chlap a zazne ji uhanet. Ona ho nesnasi, ale pak se spolu vyspi. On na ni (ale ne jeho chybou) udela podraz. Pak so to nejak solicha a skonci to jak jinake nez HAPPY. Ja takovy filmy proste zeru 4* ()

Miloško

Je to romantika,akých sa točí neúrekom.Ale na odpočinok celkom príjemné. Hlavným víťazom je sympatický James Mardsen(X-Men,Hairspray...) a jeho neskutočná scéna s K.Heigl(Nabúchaná),keď v tom bare spievali "Bennie and the Jets"... (26.07.2008) ()

Nikkki

Typická americká komedie, ale s výbornou herečkou v hlavní roli. Katherine Heigl jinak nudný film skvěle rozjede a její prvotní přebíhání z jedné svatby do druhé je opravdu komické. Jednoduchá zápletka proplouvá celým dějem, ale jakmile si Katherine v jedné scéně zkouší všech svých 27 šatů, divák musí okamžitě zpozornět. Vedlejší postavy však příběhu moc nedodají. Téma svatby je ale dobře zvolené, protože to každého zajímá. ()

lobo87

Veľmi príjemná romantická oddychovka pre zaľúbené páry s príjemnou Katherine Heigl a potvorskou Malin Akerman. V tomto filme mi chýbalo trochu viac humorných scén, ktoré mám pri tomto žánri rád, ale na celkovom dojme to neubralo. Pre režisérku i hlavnú hrdinku predstavuje film 27 Dresses odrazový mostík ku kvalitnejším snímkam (Fletcherová režírovala http://www.csfd.cz/film/239677-navrh/, Heigl si zahrala napríklad v http://www.csfd.cz/film/237278-chces-me-chci-te/, http://www.csfd.cz/film/269232-pod-jednou-strechou/, alebo http://www.csfd.cz/film/254471-vrahouni/). Katherine Heigl tieto úlohy veľmi svedčia, ale zostáva len dúfať, že sa nezaškatuľkovala ako hrdinka romantických komédií a dostane v budúcnosti príležitosť i vo "vážnejších" snímkach. Pre mňa veľmi príjemný 106 minút... 60% ()

Palisander

Jednoduché, predvídateľné, bez humoru a bez nápadu. Priemerný film by mal byť lepší ako tento. Možno taxikár mal z toho aspoň čosi ;-). ()

fimler

Průměr jak vyšitý.Vtipné chvíle střídali ty nudné a zase naopak.Začátek byl slibný na to ze jsem nevěděl do čeho jdu!Tento film vyzdvyhoval nad průměr jenom herci hlavně Katharine Heigl.Na ten večer dobrý film. ()

MIchael90

Typická americká romantická komedie, se všemi možnými klišé, které jsme už tolikrát viděli. Kdo přesto více nehledá a chce se jen dívat, oddychnout a zlehka se pobavit, je tady správně. 27 Dresses nezklame, navíc herci zde zahrají vcelku obstojně. ()

Hrus

Opravdu bych chtěl vidět pořádnou romantickou komedii, ale to by chtělo nejdřív trochu inovace, trochu více romantiky, trochu lepší hudbu, trochu více sentimentu, trochu více povedených komediálních situací... Moje oblíbená Katherine Heigl tenhle film sama bohužel neutáhla, nicméně ho vytahuje alespoň k půměru. Protože romantika s Katherine heigl prostě měla dopadnout o mnoho lépe, přikláním se z 2.5 hvězdiček, které nemohu udělit, ke dvěma. Možná prostě očekávám od současných romantických komedií příliš. ()

david666

Nic pro mě - tuctová romantika. Možná dobré tak pro ženské, které se v příštím týdnu vdávají - a možná i pro ně ne. Hvězdička za K. Heigl ()

Lipps...

Svěží romantická komedie o věčné družičce. I když to možná není film století rozhodně potěší a dvojice Heigl - Marsden perfektně pasuje. Chvílemi scénky k popukání i k zuřivosti, zkrátka romantická komedie jak má být. Proto nemám důvod nebýt nadšená. ()

gpx

V případě, že potřebujete na 107 minut zabavit svou drahou polovičku, pusťte jí tenhle film a jděte se věnovat něčemu zábavnějšímu. ()

`barocco

Rad by som tejto romantickej komedijke dal aspon dobru trojku ale neda sa... Az prilis nezazivne, az prilis neoriginalne a hlavne neskutocne zle napisany pribeh ktoreho pointa sa utapa v samoucelnosti. Film drzi nad vodou len nadmieru sympaticky parik v podani Katherine Heiglovej a Jamesa Marsdena. Ale inak bola tato romaticko svadobna torticka na moj vkus az prilis vypocitavo precukrovana.... Zaujimave komentare: Nathalie a Shadwell. ()