Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

MarleyCZ

JIstě zajímavý snímek od Sharidana. Film plyne svižně, výborné herecké obsazení. Film se dal předvídat už po 10minutách, Jake Gyllenhaal zde podal výborný výkon, avšak návrat vojáka(Tobey Maguire - našeho SPIDERMANA) se mi zdál příliš předčastný, závěr filmu byl dramatický, ale naštěstí vše dobře dopadlo. Film jistě bude mít větší úspěch v USA. K tomuto filmu se stavím celkem kladně 4 hvězdičky 85% ()

Wargoo

Veľmi slušná vojnová dráma s hereckými hviezdami, ktorých chopenie sa úloh bolo ako sme u nich zvyknutí opäť na vysokej úrovni, Bailee Madison by svojim hereckým umom skovala do vačku niektorých "veľkých hercov"... Pre mňa najlepšia scéna spider-mana v kuchyni plus záver so zbraňou v ruke... Nevedel som, čo urobí a scéna bola nabitá obrovským tuhým napätím. Silný filmový, nie však až tak emotívny zážitok. 4**** 76,128% ()

Axident

Jak já nemám rád tyhle filmy o amerických traumatech z Afgánistánu, Kuvajtu, Vietnamu a tak dále. Ten smutný, vděčný a tolikrát přežvýkaný příběh, všechna ta americká klišé, jak je umí naservírovat jen oni. Nemám. Gyllenhaal-Portman-Maguire - 10/10! ()

*Colorado

Přidávám se do řady těch, kteří se ozvali k postavě Tobey Maguira s tím, že tam vypadá hrozně mladě a že by těm holkám mohl dělat bráchu. Nehledě na to, že měl hodnost kapitána. Už kvůli tomu bych si pro tuto roli asi představoval někoho uvěřitelnějšího. Ale to je tak jediná výtka k roli Tobeyho, protože po herecké stránce odvedl dobrou práci. Jsem rád, že se film neodehrál tak, jak jsem předpokládal a bál se, a sice že by se Natalie Portman (opět slušivá a hrající na vysokém levelu) rozhodovala, kterého si to vybere. A poznámka k Jakovi - to, jak se z outsidera rodiny stal slušňákem, mi příliš nesedlo, čekal bych složitější vývoj postavy. Ale jinak jde o povedené drama. ()

M.U.M

Nesnáším otevřené konce. I když závěr dává tušit, kterým směrem by se mohl jejich život odvíjet. ()

Pooli

Velmi silne. Nedokazem si predtavit cim tam vojaci musia prejst a ako ich to poznaci. Milujuce ludske bytosti dokazu vo vojne nepredstavitelne zverstva. ()

mala_kea

Výborně natočené a emočně vypjaté drama. Přestože snad každý musel vědět, jak se bude příběh vyvíjet (a to i bez přečtení zdejšího obsahu). Cením si absence amerického patosu, hvězdnatá vlajka sice vlaje na každém domě, ale beru to tak, že Amíci prostě takoví jsou. V jiných filmech je nám podsouván daleko více. Scény z Afghánského zajetí jsou dostatečně drsné a uvěřitelné (Lovci jelenů se zamozřejmě rovnat nemohou). Film dobře zachycuje, co s psychikou člověka dokáže udělat válka. Žádný veterán nejspíše nemůže žít úplně normální život, a to si nemusel projít zrovna tím, co jedna z postav. O hereckém koncertu tří hlavních představitelů už bylo napsáno hodně a i já se přidávám k pochvalným ohlasům. Minimálně Tobey Maguire si pro zlatou sošku půjde, i když i Jake Gyllenhaal a Natalie Portman si ji určitě také zaslouží. ()

huko

Ou, tak silný téma a tak špatně zpracovaný. Dialogy, že by z nich vyrostl i 4 metrovy bonsai a důležité momenty filmu mají stejnou váhu jako všechny ostatní, čili je to ploché jako moje sestra. Ale emoce to vyvolat dokáže, to jo. ()

Krchy

Tohle dílko mě dostalo, ani přesně nevím čím. Jistě, herecké výkony (zejména Maguire) jsou výborné, ale to by samo o sobě nestačilo na pět. Holt asi příběh v součinnoti se zpracováním udeřil na tu správnou strunu, tzn. není to žádná nereálná hovadina s přeslazeným koncem ani hipísácká protiválečná agitka, ale celkem uvěřitelný příběh vojáka a jeho rodiny na pozadí pekla, které si prožil. ()

Rockerman

Silný, emocionální příběh. Traumata z různých "amerických" válek už řešilo spousta filmů. Tento patří určitě k těm lepším. Mé hodnocení bych tak viděl na 3 a půl. ()

DHDV

No čekal sem od toho více, po přečtení komentářů sem čekal opravdu skvělé drama ale bohužel tohle drama je jen kvalitní. Příběh nemá žádnou věc, kterou by člověka vyloženě překvapila/šokovala. Všechno je to dobrá kvalitně odvedená práce s dobrými herci, kteří hrají nenuceným dojmem ale bez navázání vztahu s divákem. Mě v tom filmu nebylo nikoho líto anebo sem nikomu nefandil a to ve filmu asi chybělo nejvíce- silné emoce. Dávám 4 (slabší) hvězdy za kvalitní drama. Pokud chcete vidět lepší drama z roku 2009 doporučuju Nezapomeň na mě. Obsahově „skoro“ stejné a daleko silnějšími emocemi. ()

BOURQUE

Na túto trojicu som sa veľmi tešil! T. Maguire, j. Gyllenhaal a N. Portman vo spoločnom filme! To sa nestane každý rok. Čo sa týka ich výkonov, tak sú bezchybné. Každý vedel, čo je jeho úlohou. Spolupráca režiséra a kameramana je na dobrej úrovni. Príbeh je silný, a je zo skutočného života (To je asi najväčším plusom). V podstate sa jedná o vydarený remake. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Heroine

Musím dát hvězdičku, protože něco tam je. Je to sice trochu pitomé téma, s celkem průměrným dějovým vývojem, průměrným závěrem a průměrnými hereckými výkony, ale je to natočené takovým zvláštním sirovým stylem. Alespoň při scénách v domě, má člověk takový dost reálný pocit, a to je povede málokde. ()

kacirek_

Zajímavé psychologické drama s perfektními hereckými výkony. Jo válka je holt svinstvo pořád a pořád bude. Vzhledem k tomu, že poslední dobou brečím u všeho, ani toto nebyla vyjímka. ()

agassi68

Takto to dopadne keď sa hráte na hrdinu v cudzom štáte. Nie prvý a nie posledný príspevok do pokladnice americkej vojnovej frustrácie. Tentokrát Afganistan. Škoda, že vojna nevymlie hlavy väčšine potentátov. Ale zase, čo by tam vymlela? Vojak má byť bez svedomia a EQ a potom nebude treba točiť sebareflexiu.. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)